Image default
Gaziemir İzmir

Gaziemir’de Görülecek Yerler

Gaziemir’de Görülecek Yerler İzmir, turistik yerleri ile ülkemizin en değerli ve güzel şehirlerinden biridir. Tatilcilerin ve doğa sevenlerin ideal bölgelerinden olan İzmir’de gezilecek yerlerden biri de Gaziemir ilçesidir. Gaziemir’de Görülecek Yerler Yarısından fazlası ormanlar ile kaplı bu ilçede gezilecek yerler, muhteşem manzaraya sahip doğa harikalarıdır. İzmir gezinizde bu ilçeyi de görmeli ve buradaki doğal güzellikleri keşfetmelisiniz.

Gaziemir
Gaziemir

 

İzmir iline 13 km uzaklıkta yer alan Gaziemir ilçesi, şehrin cennetten bir köşesidir. Gaziemir gezilecek yerler Ormanlar ve yeşil alanların fazlalığı ile dikkat çeken bu bölgede doğa yürüyüşleri etkinliklerine katılabilir, burada kamp yapabilirsiniz. Sakin ve yeşil tabiatında huzur bulacağınız yerlerden olan Gaziemir ilçesinde doğanın buradaki güzelliklerini yakından görebilir, keyifli bir haftasonu tatili yapabilirsiniz.

Gaziemir
Gaziemir

Gaziemir Optimum Avm (Optimum Alışveriş Merkezi )

Gaziemir optimum açıldığı günden beri yoğun rabet gören İzmir’in en yoğun kalabalığın olduğu alışveriş mağazasıdır. Burada yüzlerce ünlü marka yer almaktadır. Bütün ünlü yemek restoranlarını burada bulabilirsiniz. Buranın yoğunluğunu kaldıramayan optimum ek bina yapılarak büyütülmüştür. Gaziemir Optimumda sinama salonlarından tutun birçok aktivite ve konserlerin yapıldığı ünlülerin geldiği yerdir burası burada yaz kış gelip vakit geçirebilirsiniz.

 

Gaziemir Optimum
Gaziemir Optimum

Gaziemir İlçesi Ulaşım

Eski bir yerleşim yeri olan Gaziemir, İzmir ilinde yer almaktadır. 14 yy’ın başlarında Seydikoy Aydınoğulları döneminde Gazi umur bey tarafından kurulmuştur.Gaziemir gezilecek yerler  1926 senesinde belediye olan Gaziemir ilçesi, Cumhuriyet dönemi döneminde şehrin en önemli ilçesi statüsüne erişmiştir.

Gaziemir
Gaziemir

 

İzmir’in en önemli ilçelerinden biri olan Gaziemir, 133.000 kişilik nüfusa sahiptir. İzmir’in 11 km güneyinde Aydın karayolu üzerinde yer alıyor. Gaziemir’de Görülecek Yerler Çatal kaya dağının eteğinde yer alan Gaziemir ilçesinin yüksekliği 114 m’dir. Batı ve kuzeybatısında Catalkaya dağı bulunan kuzeydoğusunda Nif bölgesi yer almaktadır. Doğal güzelliklerin ve yapıtların yer aldığı Gaziemir’de ulaşım sağlamak için şehir merkezindeki otobüslere binebilirsiniz.

 

Gaziemir
Gaziemir

İzmir şehir merkezine uzaklığı 14 km olan Gaziemir ilçesine ulaşım ESHOT otobüsler ile sağlanıyor. 353 Tınaztepe, 152 Konak, 510 Balçova otobüs hatları ile Gaziemir ilçesine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Raylı sistemler ile de ulaşım sağlayabileceğiniz Gaziemir ilçesine servisler aracılığıyla da gelebilirsiniz. Şehir merkezindeki havalimanından da Gaziemir’e servisler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Gaziemir gezilecek yerler

Gaziemir Fuar Etkinlikleri
Gaziemir Fuar Etkinlikleri

Fuar- İzmir

İzmir’in görülmeye değer ilçelerinden olan  Gaziemir’de gezilecek birçok yer vardır. Yeşil alanları ile ilgi çeken Gaziemir ilçesinde ülkemizin en büyük fuarı bulunuyor. Büyük ve önemli bu fuarın açılmasıyla beraber Gaziemir, giderek gelişmeye başlamıştır. Hareketlilik kazanmış bu ilçenin fuarında restoranlar, kafeler, Amfi tiyatrosu, seminer salonu ve idari birimler bulunmaktadır.

Fuar izmir
Fuar izmir

Gaziemir ilçesinde açılmış olan fuar, İzmir’in en büyük fuarlarındandır. İçerisinde küçük işletmelerde bulunan bu fuarın açılmasıyla Gaziemir ilçesi ilgi görmeye başlamıştır. Gaziemir’de Görülecek Yerler Fuar olmadığı zamanlarda da etkinlikler için ziyaretçilerin geldiği Gaziemir, muazzam bir görüntüye sahiptir. Kültürel, doğal güzellikleri ve tarihi yapıtları ile İzmir’de gezilecek ideal bölgelerden biri olan Gaziemir ilçesine geldiğinizde Fuarı mutlaka gezmelisiniz.

Fuar izmir
Fuar izmir
Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi

İzmir ilinin ilçelerinden olan Gaziemir, yapıtları ve gezilecek yerleri ile ayrıcalıklı bir bölgedir. Ziyaretçilerin yoğun ilgi duyduğu Gaziemir ilçesinde gezmeniz gereken yerlerden biri de Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür evidir. Her yıl farklı ülkelerden gelen çocukların getirdiği materyallerin sergilendiği bu kültür evinde resimlerde bulunmaktadır.

Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi
Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi

 

Gaziemir ilçesinde kurulmuş olan Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evi, yılda bir kez düzenlenen şenliklerde çeşitli kültürlere ait materyaller sunulmaktadır. Aynı zamanda bir sanat merkezi olan Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Evinde fotoğraflar ve sanatsal eserler vardır. Gaziemir’de mutlaka görmeniz gereken kültür evi, hafta içi hergün ziyarete açıktır.

Uzay Kampı
Uzay Kampı

Uzay Kampı

İzmir şehri, yerli ve yabancı ziyaretçilerin akın ettiği popüler yerlerdendir. Bir turizm merkezi olan ve giderek gelişen İzmir ilinin ilçelerinde görülmeye değer birçok yer vardır. Gaziemir ilçesi, İzmir’de gezilecek ilçelerden biridir ve burada ziyaret edilecek yerler bulunmaktadır. İlgi çekici yerleri ile bir harika olan Gaziemir’de gezilecek yerlerden olan Uzay Kampı, eğlenceli bir bilim dünyasıdır. Özellikle çocukların ilgisini çeken bu kampta teknoloji, matematik ve bilim alanında motive eğitimi verilmektedir.

 

Gaziemir Uzay Kampı
Gaziemir Uzay Kampı

Gaziemir ilçesinde gezilecek yerlerden olan Uzay kampında gençlere ve çocuklara uzay ve bilim konusu hakkında bilgi verilmektedir. Takım halinde çalışma ve uzay konusu ile ilgili eğitim veren Uzay Kampı, Gaziemir ilçesi gezi listenize mutlaka eklemeniz gereken yerlerdendir.

Sarnıç Göleti
Sarnıç Göleti

Sarnıç Gölet

İzmir, bir turizm merkezi olarak Ege bölgesinde en fazla bulgaristan göçmenlerin geldiği şehirlerden biridir. Yerli ziyaretçilerinde ilgi duyduğu İzmir ilinde gezilecek en güzel yerlerden biri de Gaziemir ‘dir. Muhteşem doğal güzelliklerle çevrili bu yerde ağaçlık yeşil alanlar çok fazladır. Gaziemir gezilecek yerler içerisinde bulunan bölgelerden olan Sarnıç Gölet ise buradaki doğal güzelliklerden biridir.

Gaziemir Sarnıç Göleti
Gaziemir Sarnıç Göleti

 

Gaziemir ‘in gezilecek doğal güzelliklerden olan Sarnıç Gölet, Sarnıç mahallesinde yer almaktadır. Yeşil ile mavinin buluştuğu mükemmel olan bu yerde farklı ağaç türleri bulunmaktadır. Çam ağaçları ile kaplı olan Sarnıç Gölet bölgesi, Gaziemir en çekici güzelliklerinden biridir. Eşsiz görüntüsü, temiz havası ve yeşil alanları ile büyüleyici bir yer olan Gaziemir ‘de ki Sarnıç Gölet’e geldiğinizde piknik yapmayı unutmayın.

Sarnıç Gölet
Sarnıç Gölet

Seydibaba Türbesi

Gaziemir İzmir bölgesinde görülmeye değer birçok yapıt ve doğal güzellikler ile kaplı alanlar bulunmaktadır. Seydibaba Türbesi de ilçede görülmesi gereken mimari yapıtlardan biridir ve Seydikoy mahallesinde yer almaktadır. Buranın halkı tarafından yapılan türbe, Seydikoy ‘de yaşayan Rumlar tarafından da çok önemlidir.

Seydibaba Türbesi
Seydibaba Türbesi

 

Seydi  mükremiddün kutsal kabul eden Rumlar, Selanik’te Seydibaba anısına bir yapıt inşa etmişlerdir. Sadece yöre halkı tarafından değil, Rumlar tarafından da önemsenen bu yapıtı Gaziemir ‘de ki gezinizde mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bununla birlikte burada halkın yaşamını anlatan Seydiköy anı evini de ziyaret edebilirsiniz.

Gaziemir Harita

Gaziemir Resimleri

Gaziemir11gaziemirrrgaziemiroptimumuzaykampi45uzaykampi44Uluslararası Çocuk Şenliği Kültür Eviuzaykampi1uzaykampi3uzaykampi4Seydibaba Türbesi1Sarnıç Gölet55Sarnıç Gölet3Sarnıç Gölet2Sarnıç Göletgaziemirfuar324432gaziemirfuar322gaziemirfuar3gaziemirfuar1gaziemirfuargaziemir1

Gaziemir Bölgesine Yakın Gezilecek Yerler

 


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Torbalı Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Sinem

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Sinem

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Sinem

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Sinem

Sarnıç (Gaziemir) Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Özdere Gezilecek Yerler

Sinem

3 Yorumlar

Tahsin Cücen 30 Eylül 2019 at 00:05

İzmir’in yaşanabilecek en iyi semtlerinden birisi vede gelişen en iyi bölgesidir Gaziemir ilçesi fakat burada yaşam pahalıdır. Denizi olmasa elit insanları olan havalimanı var burada fuar var optimum, serbest bölge gibi izmirin önemli yerleri buradadır. İstanbulun yeşilköyü sayılır burası vede yaşadığım semt gaziemirdir.

Cevapla
Sinem 2 Ekim 2019 at 12:20

İstanbul’un hiçbir semtinde bulunmayan buradaki sakinlik, mutluluk ve huzur İzmir’de sadece burada var. Hem de fazlasıyla! Fakat ev kira ve satılık ev fiyatları oldukça yüksek. İzmir’in en elit semtlerinden birisidir Gaziemir. Cafe sokaklarının bol bulunduğu yaşlı nifusun fazla olduğu temiz havaya sahip yer.

Cevapla
Çağla Hanım 13 Ekim 2020 at 12:07

şahin Tepesi savaş uçağının altında özellikle üzüldüğüm zaman Erkek arkadaşlarımdan bir tanesini çağırıyorum beni götürüyor oraya… içmek istediğimde vazgeçilmezimdir…. Şahin tepesi ağa

Cevapla

Yorum Yaz