Image default
İzmir

İzmir Karabağlar Gezilecek Yerler

İzmir Karabağlar Gezilecek Yerler

Ege bölgesinin popüler şehirlerinden olan İzmir Karabağlar Gezilecek Yerler tatil ve gezi için en fazla tercih edilen yerlerdendir. Huzurlu ve keyifli bir tatil yapabileceğiniz bölgelere sahip olan İzmir ilinde yer alan ilçelerde ilginizi çekebilecek yerlerde bulunmaktadır. Karabağlar, İzmir ilinde özellikle görmeniz ve gezmeniz gereken yerler arasındadır.

477.000 nüfusa sahip olan Karabağlar ilçesinde gezilecek harika güzellikte yerler bulunuyor. 200 sene öncesine kadar üzüm bağları ile kaplı olan bu ilçe, daha sonra yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanmıştır. Gezerken keyif alacağınız bir yer olan Karabağlar ilçesinde konaklama imkanı da mevcuttur. Rahat ve keyifli bir tatil geçireceğiniz İzmir’in bu ilçesine şehir merkezinden otobüs ve dolmuşlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Karabağlar Gezilecek Yerler
Karabağlar Gezilecek Yerler

İzmir Karabağlar Ulaşım

İzmir’in ilçelerinden olan Karabağlar ’da tatil yapmanın keyfi oldukça güzeldir. Son derece keyifli bir tatil yapabileceğiniz bu ilçede gezilecek yerler de bulunmaktadır. Ulaşım açısından kolay bir bölgede yer alan bu ilçeye şehir merkezinden hareket eden otobüsler ile varabilirsiniz.

Karabağlar gezilecek yerler listesinde muhteşem doğal güzellikler ile çevrili bölgeler bulunmaktadır. Doğayla başbaşa kalacağınız yerlerinde bulunduğu bu ilçede lüks oteller ve pansiyonlarda vardır. Keyifli bir gezi ve tatilin yapılacağı yer olan Karabağlar ilçesine ulaşım sağlayabilmeniz için ise birçok alternatif bulunuyor. Eğer havalimanından ulaşım sağlayacaksınız, önceden rezervasyon yaptırarak aracınızı hazırlatabilir, Karabağlar ilçesine kolayca varabilirsiniz.

Karabağlar Kavacık Köyü

Kavacik Köyü

İzmir ilinin gezilmeye değer ilçelerinden olan Karabağlar, tatil için harika bir yerdir. Muhteşem doğal güzelliklerin ve tarihi mimarilerin yer aldığı Karabağlar ilçesinde konaklayarak, keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. İlçede gezilmesi gereken yerlerden olan Kavacik köyü ise doğayı keşfedebileceğiniz tarihi mimariler ile dolu bir yerdir.

Karabağlar ilçesinin gezilecek yerleri arasında olan Kavacik köyü, ilginizi çekebilecek tarihi mimarilere sahiptir. Yemyeşil bir doğa, çam ağaçları ve tarihe mimarilere sahip bu köyde taş evler, camiler ve 200 senelik mezar taşları bulunmaktadır. İlçe gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden olan Kavacik köyünde yöresel lezzetleri tadabileceğiniz mekanlarda mevcuttur. Köyde yer alan bu mekanlarda İzmir yöresinin özel tatlarını deneyebilir, lezzetli yemekler yiyebilirsiniz.

READ  Mavişehir'de Gezilecek Yerler
Akçakale Ören Yeri
Akçakale Ören Yeri

Akçakale Ören Yeri

Ege bölgesinin turizm merkezi olan İzmir’de yer alan Karabağlar ilçesinde ziyaret edilecek farklı birçok mekan vardır. Bu mekanlardan bazıları tarihi özelliğe sahiptir ve oldukça ilgi çekici yapıtlardır. Karabağlar ilçesi de İzmir ilinin önemli bir yeridir ve burada gezilecek çok güzel yerler bulunmaktadır. Akçakale Ören yeri, ilçede görmeniz gereken önemli yerlerdendir ve buraya gelen ziyaretçilerin çoğu bu bölgeyi de görmektedir.

Geçmiş dönemlerde Persliler tarafından inşa ettirilmiş olan bu bölge, savunma kalesi olarak yaptırılmıştır. Arkeologlar tarafından kazı çalışmaları da yapılan bu bölge sit alanı olarak da bilinir. Seramik, Sarnıç ve kireç ocağının bulunduğu bu bölge tarihi açıdan zengin bir yerdir ve ilçenin merkezine oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır.

Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı

İzmir’in görülmeye değer ilçelerinden olan Karabaglar’da ilginizi çekebilecek farklı mimariye sahip mekanlar bulunmaktadır. Bu mekanlardan olan Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı ilçede farklı türden kitapların sergilendiği bir sanat merkezidir. Karabağlar ilçesinin, Bozyaka semtinde yer alan Çalıkuşu mahallesindeki Kilimcitepe parkı içerisinde yer almaktadır.

Karabağlar ilçesinin gezilecek yerler arasında olan Reşat Nuri Güntekin Çocuk Kitaplığı, zamanında yazarın Çalıkuşu romanını yazdığı evdir. Zamanla farklı çalışmaların ve düzenlemelerin yapıldığı bu kitap evinde çeşitli aktiviteler ve etkinlikler yapılmaktadır. İlçeyi gezerken çeşitli türden kitaplar bulabileceğiniz bu mekanı da ziyaret edebilirsiniz.

Karabağlar Festivalleri

Karabağlar Festivalleri

Karabağlar ilçesi, İzmir’in gezilecek en güzel yerlerine sahiptir ve burada yapılacak farklı etkinlikler bulunmaktadır. İlçeyi gezerken rastlayacağınız tarihi mimariler ile birlikte doğayla içice olacağınız mekanlarında bulunduğu Karabaglar’da, yılın belirli aylarında çeşitli festivaller yapılmaktadır. İlçeyi gezinizde mutlaka katılmanız gereken bu festivaller, oldukça eğlenceli ve keyiflidir.

Uzundere köyü Şenliği, Kavacik üzüm Festivali, Masal Çarşambaları etkinliği ve Karabağlar bisiklet Festivali ilçede eğlenebileceğiniz keyifli etkinliklerdir. Farklı deneyimler elde edeceğiniz bu festivallerde yöreye ait eşya ve kıyafetlerde satılmaktadır. Üzümü ile meşhur olan bu ilçede meyve satın alabileceğiniz pazarlarda bulunmaktadır. En lezzetli üzümleri tadabileceğiniz bu ilçede konaklama yerleri de mevcuttur.

READ  Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

İzmir’in farklı yerlerini göreceğiniz ilçesi, Karabaglar’da düzenlenen festivallerde yöreyi daha yakından tanıyabilirsiniz. İzmir yöresinin muhteşem yerlerine sahip olan bu ilçesindeki festivallerde vakit geçirebilir, eğlenceli dakikalar yaşayabilirsiniz. İlçede gece hayatını seven kişiler için Muzikhol’de bulunmaktadır. Gece saatlerinde vakit geçirebileceğiniz müthiş bir yer olan bu mekanda dilediğiniz kadar eğlenebilirsiniz. İzmir şehir merkezine 10 km uzaklıkta yer alan bu ilçeye ulaşım sağlamak için ise ESHOT otobüslerine binebilirsiniz.

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

2 Yorumlar

Petek Begüm 26 Ekim 2019 at 11:14

sokaklari sokak degil karabağların kesinlikle adresleri adres değil kaybolmayana madalya vermeleri gereken izmirin en gelişmiş köy kalan ilçesi hala kolay değil çünkü 150 sokaktan girip 714 den çıkıp bu bölgede adresi bulmak çok büyük bir beceri gerektirir =)))

Cevapla
ALİ 9 Nisan 2021 at 09:07

ilk fotoğraf bursa izmir değil

Cevapla

Yorum Yaz