Image default
Çeşme

Çeşme Gezilecek Yerler

Çeşme Gezilecek Yerler, coğrafi konumu, gezilecek yerleri ile tatil için tercih edilen ilk yerlerdendir. Burada tatil keyfi oldukça iyi ve eğlencelidir. Sınırsız eğlence ve daha fazlası için bir tatil yeri arıyorsanız,

Çeşme
Çeşme
alaçatı ot festivali
alaçatı ot festivali

Çeşme’yi tercih edebilirsiniz. Rengârenk sokakları, beyaz kumsalları, masmavi denizi ile meşhur olan Çeşme bölgesi gece hayatı barları discoları ve gezilecek yerleri ile mükemmel bir yerdir.

Mavi v, sınırsız eğlencesi, festivalleri ve gece hayatıyla oldukça güzel bir yer olan Çeşme,  İzmir’in ilçesidir. İzmir’1 saat, uzaklıkta olan bu ilçe sakız adasına da yakındır. Keyif dolu saatler geçirebileceğiniz ve eğlenmeye doyamayacağınız bu tatil bölgesi, yabancı turistlerinde ideal tatil yerlerindendir. İzmir’in bir ilçesi olan Çeşme, merkezdeki sıcaklığa göre daha serindir.

Bununla birlikte tatil için seçilen bölgelerden biri olan Çeşme gezilecek tarihi yerleri ile de ünlüdür. Sevdiklerinizle güzel bir gezi ve tatil yapmak için sizde burayı tercih edebilirsiniz.

Boyalık plajı
Boyalık plajı

Çeşme Gezilecek Yerler ve Plajları

Alaçatı Koyları ve Plajları Türkiye’nin en ünlü tatil yerlerinden biri de Çeşme’dir. Çeşme Koyları Bu ilçe gezilecek yerleri ve tarihi mekânları ile meşhurdur. Serin havası, saf kumu ve plajları ile tatilin keyifli yaşandığı bu bölgede sizde keyifli saatler geçirebilirsiniz. Alaçatı Tarihi yerleri ile de gezilmeye değer olan bu bölgede Osmanlı’dan kalma yerlerde vardır.

İzmir Çeşme
İzmir Çeşme

Bu yerler, Çeşme kalesi ve kervansaraydır. Yüzlerce yıllık tarihi kalıntıları ve yerleri barındıran Çeşme, aktiviteleri ile oldukça mükemmel bir yerdir. Çeşme Gezilecek Yerler Bu aktivitelerden biri de sörftür. Çeşme denilince akla ilk gelen aktivitelerden biri olan sörf, buranın rüzgârı ile oldukça eğlenceli hâle gelmektedir. Farklı aktiviteleri ve gezilecek yerleri ile birçok kişinin tercih ettiği ideal yerlerden biri olan Çeşme’de çok eğlenceli günler geçireceksiniz.  Çeşme gezilecek yerler adına üstün niteliklere sahiptir.

Çeşme Kalesi
Çeşme Kalesi

Çeşme Kalesi

İzmir ilinde yer alan ilçelerden biri olan Çeşme, büyük bir kitlenin ilgisini çeken bölgelerdendir. Burada gezilecek birçok sayıda yer ve mekân bulunuyor. Bu mekânlar, Osmanlı döneminden kalma mekânlardır.

Çeşme’nin tarihi mekânları ve tarihi değlerinin en başında ise Çeşme Kalesi geliyor. Bu kale II. Beyazit döneminde 1508 yılında Ahmet oğlu Mehmet tarafından inşa edildi.  Bölgenin en meşhur tarihi mekânlarından biri olan Çeşme kalesinin içerisinde Çeşme Arkeoloji müzesi de bulunuyor. Çeşme’ye geldiğinizde buranın en değerli tarihi mekânlarından biri olan Çeşme kalesini gezmekten büyük keyif alacaksınız.

Çeşme Erythrai Antik Kenti
Çeşme Erythrai Antik Kenti

Erythrai Antik Kenti

Çeşme tarihi yerleri arasında , Ülkenin en ünlü tarihi bölgelerinden biri olarak biliniyor. Bu bölge tatil yerleri ile birlikte tarihi mekânları ile de görülmeye değer bir yerdir. Buranın tarihi yerlerinden biri de Erythrai Antik kentidir.

Çeşme’nin 12 antik kentinden biri olan Erythrai, Ildır köyünde bulunuyor ve Çeşme’ye yaklaşık 26 km uzaklıktadır. Bu bölge Çeşme’de gezilecek yerler arasında en fazla tercih edilenlerdendir. Tarihi mekân ve tarihi yerleri gezmeye meraklı biriyseniz Çeşme’de iken bu Antik kenti mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Çeşme Yöresel Lezzetlerin Sunulduğu Küçük Restoranlar ve Kafeler
Çeşme Yöresel Lezzetlerin Sunulduğu Küçük Restoranlar ve Kafeler

Çeşme Plajları

Türkiye’de tatil yapmak için tercih edilen birçok sayıda yer ve bölge bulunuyor. Yabancı turistlerin de gözdesi olan bu yerlerden biri de Çeşme ilçesidir. Çeşme, plajları ile tatil yapmak için güzel bir yerdir. Çeşme’nin plajları temiz suyla kaplı, doğal güzellikleri ile harikadır. Buranın gece hayatı da tatili gibi etkileyici ve eğlencelidir. Gece kulüplerinde sabah saatlerine kadar canlı performans ve canlı müzik yapılmaktadır. Şık restoranlara ve yerlere sahip Çeşme’de birbirinden farklı etkinliklerde yapılıyor. Kamp, sörf ve tarihi yerlere gezinti gibi etkinliklerin yapıldığı bu yerde vakit geçirmeyi çok sevecek, bu ilçedeki her yere ve tüm plajlara hayran kalacaksınız.  

Çeşme Gezilecek Yerler
Çeşme Gezilecek Yerler

Çeşme  Plajları ve Koyları

Altınkum Plajı
Altınkum Plajı

Altınkum Plajı

Çeşme, İzmir ilçesinin en gözde yerlerindendir. Tatili, plajları ve gece hayatıyla hem yerlilerin hem de yabancı turistlerin ilgisini çeken bu bölgede gezmek ve vakit geçirmek oldukça eğlencelidir.Plajları ile tatil yerlerinin arasında popüler bir bölge olan Çeşme, plajları ile muhteşem bir yerdir. Bu plajlar arasında en güzellerinden biri de Altınkum plajıdır. Bu plaj denizi, kumu ve yapılacak aktiviteleri ile harika bir plajdır. Çeşme gezinizde vakit geçirmeye doyamayacağınız bu plaj, Çeşme merkeze 10 km’lik bir mesafede bulunuyor. Tatilin gözde mekanlarından biri olan Çeşme’de ki Altınkum plajını çok seveceksiniz.

çeşme ılıca denizi
çeşme ılıca denizi

Ilıca Plajı

Ilıca Plajı Tatilin popüler yerlerinden biri olan Çeşme, İzmir ilinin bir ilçesidir. Bu ilçede gezmeniz ve görmeniz gereken ise birçok sayıda yer bulunuyor. Bu mekan ve yerlerden biri de Ilıca plajıdır. Bu plaj, masmavi denizi ve kumu ile ülkemizde mavi bayrağı taşıyan en önemli tatil yerlerinden biridir. Ilıca plajı, Çeşme merkeze 5 km’lik mesafede kalıyor. ılıca denizi Masmavi denizi ile ılık suyu ile bu plaj ülkenin en popüler plajlarından biridir. Tertemiz suyu ve şifalı suyuyla da bilinen Ilıca, herkesin merakla ve ilgiyle ziyaret ettiği bir plajdır. Bu plajda tatil yapmak ve vakit geçirmek size büyük keyif katacaktır. Yazının Devamı için

ayayorgi
ayayorgi

Aya Yorgi Koyu

Ayayorgi Koyu Plajı Ülkede meşhur tatil yerlerinden biri olan Çeşme, gezilecek tarihi mekanları, gece kulüpleri ve aktiviteleri ile güzel bir bölgedir. Çeşme’de görülecek yerler arasında tarihi mekanlar ve gece kulüpleri ile birlikte plajlar ve koylarda bulunmaktadır. Bu koylardan biri de Aya Yorgi koyudur. Bu koy, son yıllarda popüler hâle gelmiş, müthişyerlerden biridir. Çeşme tatilinizde gezmeniz ve görmeniz gereken yerlerden biri olan Aya Yorgi koyu, yemyeşil ağaçlar ile çevrili, masmavi denizi ile muhteşem manzaraya sahip bir koydur. Aya Yorgi koyu, ayni zamanda eğlence merkezlerine de sahip bir yerdir. Bu bölgede gece eğlenceleri ve dj performansları yapılıyor. Tatilin keyfini sonuna kadar yaşayabileceğiniz Çeşme’de ki bu koyu, kesinlikle görmelisiniz. Yazının devamı için

Delikli Koy
Delikli Koy

Delikli Koy

Delikli Koy Çeşme, gezilecek yerleri ve mekanları ile yabancı turistlerin ideal tatil bölgeleri arasında yer alıyor. Burada gezilecek birçok sayıda mekan, plaj ve koylar bulunuyor. Bu koylar, Çeşme’nin doğal güzellikleridir. Çeşme’nin bu doğal güzelliklerinden biri olan Delikli koy, mavi denizi ile ziyaretçilerini hayran bırakıyor. Bembeyaz kumu ve ılık suyu ile müthiş bir yer olan Delikli Koy, etkileyici manzarası ile güzel bir yerdir. İki koyu birbirine bağlayan bu yer oldukça güzeldir. 2019 yılında kamp patlaması yapan delikli koy kamp alanı, delikli koya kamp için gelen insanlar yoğunluktan yer bulamıyor.  Delilkli koy detaylı okumak için

izmir Pırlanta Plajı
izmir Pırlanta Plajı

Pırlanta Plajı

Pırlanta Plajı Çeşme, plajları ve gezilecek yerleri ile mükemmel bir yerdir. Burada gezeceğiniz ve göreceğiniz yerler oldukça etkileyicidir. Yemyeşil ağaçlarlaçevrili, masmavi denizi ile muhteşem koyları, Plajları ile büyüleyici olan Çeşme’de vakit geçirmek sizi çok etkileyecek. Bu ilçede bulunan plajlardan biri de Pırlanta plajıdır. Plaj, harika manzarası ve mekanları ile tatil yapmak için iyi bir yerdir. Çeşme mekanları arasında en iyilerden olan Pırlanta plajı, gece hayatı ile de eğlencelidir. Yeme-içme, deniz keyfi ve gece hayatı ile eğlenceli olan Pırlanta plajı, ünlü bir yerdir. Türkiye’nin en ünlü ve en güzel plajları arasında bulunan Pırlanta plajı, sörf içinde güzel bir yerdir. Plajda uçurtma sörfü de yapılmaktadır. Bununla birlikte Pırlanta plajı, Çeşme’nin en temiz ve en berrak suyuna sahip plajlarındandır. Bu plajda ayrıca kamp etkinlikleri de yapılıyor. Sörf, kamp ve uçurtma sörfü gibi etkinliklerin yapıldığı bu plajda tatil yapmayı çok sevecek, buraya hayran kalacaksınız. Yazının devamı için

Çeşme
Çeşme

Çeşmede Gidebileceğiniz Yakın Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

White Beach Ayayorgi – Çeşme’nin Popüler Mekanları Arasında

Hakan Karaduman

The Beach Of Momo | Çeşme’deki Popüper Mekanlardan

Hakan Karaduman

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sole Mare Beach Club | Çeşme’nin Gözde Mekanlarından

Hakan Karaduman

Sera Beach | Çeşme’de Sera Koyunda Bir Beach

Hakan Karaduman

Rooms Beach Club | Çeşme İzmir

Hakan Karaduman

Pırlanta Plajı Çeşme

Sinem

Paşalimanı Koyu – Çeşme

Sinem

Kocakarı Plajı

Sinem

20 Yorumlar

Su ?‍♀️ 31 Temmuz 2019 at 13:10

Ilıca ‘ Alaçatı bi Aşk gibi ? Huzur ‘u & konforu arıyorsanız tamda işte istediğiniz yerindesiniz. Yazın dolu dolu bir tatil ‘ kışın sessiz ‘ huzurludur çeşme. Özellikle (Ekim) ayı içerisinde Alaçatı bir harika.

Cevapla
Birtutamdelilik 8 Ağustos 2019 at 22:49

Yerli turist ve genelde burdaki halkının olduğu güzel bir yer. Çeşmede Plaj kısmında genelde ücretli beach clubler mevcut. Ama sakin bir ortam var burada, ve yer olarak gayet güzel, Çeşme Alaçatı sevimli butik otellerde keyfinizce göre bir tatil fırsatı ?

Cevapla
Funda Özdem 9 Ekim 2019 at 00:08

Yazları buralarda olmak şarttır efendim ?? Çeşme benim için özellikle her yaz zorunlu değil , mecburi diyebilirimmm ??

Cevapla
Mahmut 24 Ekim 2020 at 23:14

Çeşme gerçekten benim herzaman huzur bulduğum bir yerdir geldigim zaman bir daha gitmek istemedigim büyüleyici bir yerdir

Cevapla
Halil kaya 6 Ocak 2021 at 01:43

Çok güzeldi ya harika bu bilgilerin de esligiyle birlikte birdaha gidip gezmek istiyorum

Cevapla
Onur 11 Şubat 2021 at 18:27

gerçekten çok işe yarar harika bir yazı olmuş bu yazı sayesinde tatile çeşmeye gittiğimde gezilecek yerleri öğrenmiş oldum ellerinize sağlık

Cevapla
Pinti 9 Temmuz 2021 at 23:47

Buradaki Olumsuzluklar; ılıca plajında sahil boyunca bozuk duşlar gördük, çalışanına ulaştığında kuyruğa girilmesi gerek. Plajda bira+fanta+küçük cips e 30 tl verdik çokk

Cevapla
Elasuakyurek 15 Ağustos 2021 at 22:55

Çeşme adının hakkını veren gecwsi gündüzü hep neseli güzel canınızın asla sıkılmayacahı essiz yerlerden gezip görmek ege yemeklerini yemek özellikle cesmede midye yemek kesinlikle tavsiye ederim plajları tertemiz olan kumu denizi sakin cıkmak istemeyecehiniz yer

Cevapla
Emrah 16 Ağustos 2021 at 05:42

Ünlülerin ve turistlerin yazın En uğrak en çok Tercih edilen tatil Yerlerinden biridir Koyları plajları Yazın kalabalık ortamlarıyla huzur bulabileceğiniz Çeşme bölgesi gece hayatı barları discoları ve gezilecek yerleri ile mükemmel bir yerdir.

Cevapla
Barış Geçmen 16 Ağustos 2021 at 11:26

Çeşme gezilecek yerler ile ilgili olarak son derece başarılı ve faydalı bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Balvenie 16 Ağustos 2021 at 14:59

Çeşme Cidden İnsanın Huzur Buldugu Bir Yerdir Ve Trustik Bir Yerdir Cidden Yaz Ayllarında Tatillik Bir Böyle İnsan Huzur Buluyor Resmen Trüstler İçin Mükemmel Bir Bölge Kesinlikle Gidilmeli Bence Cok Başarılı.

Cevapla
Emre Yılmaz 16 Ağustos 2021 at 17:53

Tatil yapmak için harika ben gittim. Harbiden güzel havası iyi günlerim. Geçti hiçte pişman olmadım. Herkese tavsiye ederim. Mükemmel 👍

Cevapla
Hilal 16 Ağustos 2021 at 18:44

Çeşme huzur dolu bir yer. Turistik yerleri plajları ayrı güzel yazı olarak güzel anlatılmış teşekkürler

Cevapla
Ali uzun 16 Ağustos 2021 at 19:57

Çeşme hem huzur aramak için gidenler hem de gece hayatı için gidenler için tam uygun bir şehir. Her yaştan her bütçeye hitap eden bir şehir. Plajları dünyanın en temiz plajları diyebilirim. Otel fiyatları böyle bir yer için bence uygun. Yerli halk böyle bir yerde yaşadığı için çok şanslı olmalı.

Cevapla
Tufan 16 Ağustos 2021 at 20:42

10 numara bir uygulama deneyin bence sizde süper olmuş kaliteli sorunsuz şekilde çalışıyor gayet başarılı olmuş tebrikler sizde deneyin

Cevapla
Fahri Can 17 Ağustos 2021 at 00:40

Çeşme Gezilecek Yerler, coğrafi konumu, gezilecek yerleri ile tatil için tercih edilen ilk yerlerdendir.

Cevapla
Nur Lapkan 17 Ağustos 2021 at 00:59

Çeşme ılıca gidip görülmesi gereken çok güzel yerlerden biri. Ilıca gerek pansiyonları gerekse otelleri açısından çok rahat konforlu. Gezilip görülmesi gereken çok güzel yerleri var. Denizi de insanı rahatlatıyor. tatil için muhteşem bir yer.

Cevapla
Nasibe 17 Ağustos 2021 at 13:05

Çeşme tarihi yeriyle antik kenti plajları bir çok yerleri ayrı bir güzel gitmeye değer bir yerdir

Cevapla
Mustafa AYLAK 18 Ağustos 2021 at 12:50

Çeşme ve çevresi gerçekten herşeyiyle gezilmesi gereken yerler arasında 1 sırada denizi de çok güzel

Cevapla
Ali deniz 21 Ağustos 2021 at 18:36

Yüzlerce yıllık tarihi kalıntıları ve yerleri barındıran Çeşme, aktiviteleri ile oldukça mükemmel bir yer. Plajları koyları efsane. Çeşme Türkiye’de turistik olarak gezilecek ilk yerlerden biri, kültürü yemekleri tarzı ayrı bir havası var. Özellikle delikli koy Çeşme, gezilecek yerleri ve mekanları ile yabancı turistlerin ideal tatil bölgeleri arasında yer alıyor.

Cevapla

Yorum Yaz