Image default
Çeşme

Tekke Plajı – Çeşme

Tekke Plajı
İzmir ve Ege tatili denildiği zaman akla ilk gelen bölge olan Çeşme’de en küçük ve kendi halinde plajlardan birisi de Tekke Plajı’dır. Çeşme’nin merkezinde bulunan ve adını da günümüzde de kalıntılarına denk gelinen Osmanlı Tekkesi’nden alan bu plaj, tatilcilerin çok beğendiği alanlardan birisi olmaktadır. Tekke Plajı – Çeşme Hatta bu plajın Çeşme’deki en küçük plaj olduğunu da söyleyebiliriz. Merkezde bulunduğu ve ulaşımın da kolay olmasından dolayı yoğun kalabalıklara da ev sahipliği yapan Tekke plajı, ismini hemen plajın üzerinde bulunan kalıntılardan almıştır. Küçük bir koy olmasından dolayı dalgasız ve sakin bir denize sahip olan bu plajda, çocuklu aileler gerçekten de güven içerisinde vakit geçirebilir.

tekke plajı
tekke plajı

Küçük bir koy plajı olan ve halk plajı statüsünde bulunan bu koya girişler ise ücretsizdir. Gayet güzel bir vakit geçirmek isteyenler için sığ olmayan denizi de güven arz ettiği için Tekke plajının gerçekten de denenebilirliği ve vakit geçirince alacağınız doğal güzelliği sizi memnun edecektir.
Öte yandan Tekke plajına sezonun dışında Mayıs ya da Eylül gibi sezon başı ve sonu olan aylarda giderseniz daha fazla sakinliğe de ulaşma şansı bulabilirsiniz. Tekke Plajı – Çeşme İzmir Bu özelliğiyle de Ege’de bir gün de olsa muhakkak uğranılması gereken özel plajlarından birisi olan Tekke plajını, Osmanlı’yı az da olsa hissettiren tarihi dokusundan dolayı da mutlaka denemelisiniz.
Hepinize güzel tatiller dileriz.

İzmir Tekke Plajı – Çeşme Resim Galerisi

tekkeplaji4tekkeplaji3tekkeplaji2tekkeplaji1tekkeplajitekkeplaji5

Çeşme  Plajları ve Koyları

READ  Ege`de Bir Cennet: Ildır

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Pırlanta Plajı Çeşme

Gezicini

Paşalimanı Koyu – Çeşme

Gezicini

Kocakarı Plajı

Gezicini

ılıca Halk Plajı : İzmir’in En Ünlü Plajı

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

İzmir Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Hacımemiş : Alaçatı’da Tabloya Benzer Sokakları

Gezicini

En iyi Çeşme Beachleri | İzmir

Gezicini

Ege`de Bir Cennet: Ildır

Gezicini

2 Yorumlar

Ali Kemal Işeri 31 Temmuz 2019 at 21:36

Tekke plajında Akşam gün batımı çok güzeldir ve sahildeki şezlongların plaj ve çevresinde olan ücretsiz olması Belediye bu sene çok iyi böyle bir çalışmaya imza attı arkadaşlar

Cevapla
Mustafa Kemal Çınarcık 12 Ağustos 2019 at 20:33

çeşme merkezdeki tek olan plaj. denizi berrak ve suyu aşırı soğuk ancak kalabalık günlerde kumsal maalesef kirleniyor, girişteki seyyar kurulan wc lerden çok koku geliyor.

Cevapla

Yorum Yaz