Image default
Çeşme

ılıca Halk Plajı : İzmir’in En Ünlü Plajı

 Ilıca Halk Plajı İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan en ünlü plajlarının başında Ilıca Plajı gelmektedir. Denizi ve sıcağı sevenler açısından ideal plajlar arasında yer alan bu bölge, Çeşme’ye 5 km mesafe uzaklıktadır. Bu plajın özelliği de dünyada en ilginç ve zor bulunan ılıcalardan birisi olmasıdır. Ilıca Plajı ( Çeşme ) Öyle ki yaz mevsimlerinde buradaki suların sıcaklık oranının 58 dereceye kadar ulaştığı bile kaydedilmiştir.

ılıca plajı
ılıca plajı

Ilıca plajının önemli özelliği de termal suları sodyum, klorür, potasyum klorür ve magnezyum klorür içermesidir. Bu bileşenlerin ana işleyişi de zaten romatizma, metabolizma hastalıkları, kadın hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonları, karaciğer ve cilt hastalıklarına iyi gelmesidir. Ilıca Halk Plajı Alaçatı Gezilecek Yerler  Bu yönüyle dikkat çekici bir konum oluşturan bu güzeller güzeli plajın içerisine girmek adına da yaz aylarını beklemeye gerek yok.

çeşme ılıca
çeşme ılıca

Isısından dolayı sezonu erken açtıran bir Çeşme plajı olan Ilıca Plajı’na giriş yaparak her zaman denizin keyfini çıkarma olasılığı bulabilirsiniz. Çeşme Ilıca koyu gidilecek yerler Ilıca Halk Plajı Bu plaj bu tarz özelliğiyle de dikkat çekici bir konum oluşturmayı başarmaktadır zaten.

Çeşme Ilıca Koyu
Çeşme Ilıca Koyu

Öte yandan Ilıca’nın yanı sıra Ilıca’ya gittiğiniz zaman meşhur ılıca tavasını da mutlaka yemenizi öneririz. Her gün kurulmakta olan Pazar yerinde hormonsuz sebzelerden de alabilirsiniz. Çeşme Gezilecek Yerler  Ilıca koyu Ilıca Halk Plajı Bunun dışında Zeytinli’de bulunan kanlı köprü ve kalesini, Kavaklı bahçelerini de gezmenizi öneririz. Ilıca gezilecek yerler Bir tatil gününüzü ayırarak oldukça hoş zamanlar yaşayacağınız Ilıca ve plajını muhakkak gezi rotanızın içerisine almanızı öneririz.

Çeşme Ilıca Resimleri Galerisi
ilicaplaji1ilicaplajiilicaplajilicapilica1ilica

Çeşme  Plajları ve Koyları

READ  En iyi Çeşme Beachleri | İzmir

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tekke Plajı – Çeşme

Gezicini

Pırlanta Plajı Çeşme

Gezicini

Paşalimanı Koyu – Çeşme

Gezicini

Kocakarı Plajı

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

İzmir Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Hacımemiş : Alaçatı’da Tabloya Benzer Sokakları

Gezicini

En iyi Çeşme Beachleri | İzmir

Gezicini

Ege`de Bir Cennet: Ildır

Gezicini

2 Yorumlar

Yigit Bilge 31 Temmuz 2019 at 21:09

Cesme’nin en guzel semti burası arkadaşlar .. Türkiye’nin ilk mavi bayraklı denizi de gene bu semte aittir.. Engebeli bir yapıya değil bundan dolayı yürümek iç karartıcı değil , dahada fazla çekici hale geliyor

Cevapla
Anıl Aygün 14 Eylül 2019 at 12:09

İncecik kumuyla birlikte,mavinin bütün tonlarını bu plajda barındıran bir deniz adeta bir doğa harikası gibi kesinlikle resimlerdeki gibi gidilmeli : )

Cevapla

Yorum Yaz