Image default
Çeşme İzmir Tatil Yerleri

Tekke Plajı – Çeşme

Tekke Plajı
İzmir ve Ege tatili denildiği zaman akla ilk gelen bölge olan Çeşme’de en küçük ve kendi halinde plajlardan birisi de Tekke Plajı’dır. Çeşme’nin merkezinde bulunan ve adını da günümüzde de kalıntılarına denk gelinen Osmanlı Tekkesi’nden alan bu plaj, tatilcilerin çok beğendiği alanlardan birisi olmaktadır. Tekke Plajı – Çeşme Hatta bu plajın Çeşme’deki en küçük plaj olduğunu da söyleyebiliriz. Merkezde bulunduğu ve ulaşımın da kolay olmasından dolayı yoğun kalabalıklara da ev sahipliği yapan Tekke plajı, ismini hemen plajın üzerinde bulunan kalıntılardan almıştır. Küçük bir koy olmasından dolayı dalgasız ve sakin bir denize sahip olan bu plajda, çocuklu aileler gerçekten de güven içerisinde vakit geçirebilir.

tekke plajı
tekke plajı

Küçük bir koy plajı olan ve halk plajı statüsünde bulunan bu koya girişler ise ücretsizdir. Gayet güzel bir vakit geçirmek isteyenler için sığ olmayan denizi de güven arz ettiği için Tekke plajının gerçekten de denenebilirliği ve vakit geçirince alacağınız doğal güzelliği sizi memnun edecektir.
Öte yandan Tekke plajına sezonun dışında Mayıs ya da Eylül gibi sezon başı ve sonu olan aylarda giderseniz daha fazla sakinliğe de ulaşma şansı bulabilirsiniz. Tekke Plajı – Çeşme İzmir Bu özelliğiyle de Ege’de bir gün de olsa muhakkak uğranılması gereken özel plajlarından birisi olan Tekke plajını, Osmanlı’yı az da olsa hissettiren tarihi dokusundan dolayı da mutlaka denemelisiniz.
Hepinize güzel tatiller dileriz.

İzmir Tekke Plajı – Çeşme Resim Galerisi

  tekke plajıizmir tekke plajıtekke plajı çeşmetekke plajı çeşmetekke plajıtekke plajı

Çeşme  Plajları ve Koyları

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Sinem

Side Gezilecek Yerler

Sinem

Serik Gezilecek Yerler

Sinem

Selçuk Gezilecek Yerler

Sinem

Seferihisar Gezilecek Yerler

Sinem

Yorum Yaz