Image default
İzmir Plajlar Tatil Yerleri

Ilıca Plajı ( Çeşme )

Ilıca Plajı ( Çeşme ) 

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı olan en ünlü plajlarının başında Ilıca Plajı gelmektedir. Denizi ve sıcağı sevenler açısından ideal plajlar arasında yer alan bu bölge, Çeşme’ye 5 km mesafe uzaklıktadır. Bu plajın özelliği de dünyada en ilginç ve zor bulunan ılıcalardan birisi olmasıdır. Ilıca Plajı ( Çeşme ) Öyle ki yaz mevsimlerinde buradaki suların sıcaklık oranının 58 dereceye kadar ulaştığı bile kaydedilmiştir.

izmir ılıca
izmir ılıca

Ilıca plajının önemli özelliği de termal suları sodyum, klorür, potasyum klorür ve magnezyum klorür içermesidir. Bu bileşenlerin ana işleyişi de zaten romatizma, metabolizma hastalıkları, kadın hastalıkları, idrar yolu enfeksiyonları, karaciğer ve cilt hastalıklarına iyi gelmesidir. Bu yönüyle dikkat çekici bir konum oluşturan bu güzeller güzeli plajın içerisine girmek adına da yaz aylarını beklemeye gerek yok.

çeşme ılıca
çeşme ılıca

Isısından dolayı sezonu erken açtıran bir Çeşme plajı olan Ilıca Plajı’na giriş yaparak her zaman denizin keyfini çıkarma olasılığı bulabilirsiniz. Çeşme Ilıca koyu gidilecek yerler Bu plaj bu tarz özelliğiyle de dikkat çekici bir konum oluşturmayı başarmaktadır zaten.

Çeşme Ilıca Koyu
Çeşme Ilıca Koyu

Öte yandan Ilıca’nın yanı sıra Ilıca’ya gittiğiniz zaman meşhur ılıca tavasını da mutlaka yemenizi öneririz. Her gün kurulmakta olan Pazar yerinde hormonsuz sebzelerden de alabilirsiniz. Ilıca koyu Bunun dışında Zeytinli’de bulunan kanlı köprü ve kalesini, Kavaklı bahçelerini de gezmenizi öneririz. Ilıca gezilecek yerler Bir tatil gününüzü ayırarak oldukça hoş zamanlar yaşayacağınız Ilıca ve plajını muhakkak gezi rotanızın içerisine almanızı öneririz.

Çeşme Ilıca Resimleri Galerisi
Ilıca Plajıizmir ılıcaçeşme ılıcaIlıca Plajı ( Çeşme )çeşme ılıca deniziÇeşme Ilıca Koyu

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Sinem

Serik Gezilecek Yerler

Sinem

Selçuk Gezilecek Yerler

Sinem

Seferihisar Gezilecek Yerler

Sinem

Yorum Yaz