Image default
Çeşme

Pırlanta Plajı Çeşme

 

Ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden birisi olan Çeşme’de isminin hakkını veren bir plaj var; Pırlanta. Çeşme merkeze yaklaşık 10 km mesafe uzaklığı bulunan Pırlanta plajı, Çiftliköy’de bulunan Altınkum plajıyla da karıştırılmaktadır sürekli. Ancak Çiftliköyü geçip saha dönüp aşağıya indiğiniz zaman esas Pırlanta plajına da ulaşmış olacaksınızdır.Pırlanta Plajı Çeşme  Bu plaj ismini de pırlanta gibi parlayan ince kumlarından almaktadır.

izmir Pırlanta Plajı
izmir Pırlanta Plajı

Bütün sahili kaplayana incecik kum tabakası olabildiğince özel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlarken, SİT alanı olması da bu alanın her daim muhteşem bir doğa olarak kalmasını destekleyici etkileşimlerinden birisi olmuştur.

Çeşme Pırlanta Plajı
Çeşme Pırlanta Plajı

Pırlanta plajının genel özelliklerinin başında ise denizinin muhteşem berraklığı gelmektedir. Tatil zamanlarında oldukça kalabalık olan bu plajdaki denizin berraklığına ulaşabilmek istiyorsanız eğer, o halde Eylül ya da Mayıs aylarını tercih etmenizi öneririz. Alaçatı Gezilecek Yerler Çünkü bu aylar çok daha sakin geçtiği için denizdeki mavilik oranı da fazlalaşmaktadır. Bunun dışında oldukça uzun bir sahile sahip İzmir Pırlanta plajı.

Pırlanta Plajı
Pırlanta Plajı

Denizin keyfini çıkarmanın yanı sıra uzun bir yürüyüş sayesinde de kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Plaja girişin ücretsiz olmasıyla da dikkat çeken bu alanda sadece şezlonglardan para talep edilmektedir.  Çeşme Gezilecek Yerler Pırlanta Plajı Çeşme Yurt içi kadar yurt dışından da birçok ziyaretçiye ev sahipliği eden Pırlanta Plajı sayesinde sizler tatilinize önemli bir anı ve bolca güzelliklere sahip bir deniz keyfi kazandırma şansını yakalamış olacaksınız.

pirlantaplajipirlantacesmepirlanta4Pırlanta Plajıpirlanta

Çeşme  Plajları ve Koyları

READ  Çeşme - Çiftlikköy Sahili

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tekke Plajı – Çeşme

Gezicini

Paşalimanı Koyu – Çeşme

Gezicini

Kocakarı Plajı

Gezicini

ılıca Halk Plajı : İzmir’in En Ünlü Plajı

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

İzmir Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

Hacımemiş : Alaçatı’da Tabloya Benzer Sokakları

Gezicini

En iyi Çeşme Beachleri | İzmir

Gezicini

Ege`de Bir Cennet: Ildır

Gezicini

1 Yorum

Mehmet T. 12 Ağustos 2019 at 20:29

Hakikaten ismi gibi güzel bir denizi de kumu da pırlanta! Buralar Çok sakin huzurlu bir aile ortamı arkadaşlar. Çocuklarınızı salın denize, metrelerce gitseler bile su boylarına erişemeyecektir :):):)

Cevapla

Yorum Yaz