Image default
Çeşme İzmir

Pırlanta Plajı Çeşme

 

Ülkemizin en önemli turizm bölgelerinden birisi olan Çeşme’de isminin hakkını veren bir plaj var; Pırlanta. Çeşme merkeze yaklaşık 10 km mesafe uzaklığı bulunan Pırlanta plajı, Çiftliköy’de bulunan Altınkum plajıyla da karıştırılmaktadır sürekli. Ancak Çiftliköyü geçip saha dönüp aşağıya indiğiniz zaman esas Pırlanta plajına da ulaşmış olacaksınızdır.Pırlanta Plajı Çeşme  Bu plaj ismini de pırlanta gibi parlayan ince kumlarından almaktadır.

izmir Pırlanta Plajı
izmir Pırlanta Plajı

Bütün sahili kaplayana incecik kum tabakası olabildiğince özel bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlarken, SİT alanı olması da bu alanın her daim muhteşem bir doğa olarak kalmasını destekleyici etkileşimlerinden birisi olmuştur.

Çeşme Pırlanta Plajı
Çeşme Pırlanta Plajı

Pırlanta plajının genel özelliklerinin başında ise denizinin muhteşem berraklığı gelmektedir. Tatil zamanlarında oldukça kalabalık olan bu plajdaki denizin berraklığına ulaşabilmek istiyorsanız eğer, o halde Eylül ya da Mayıs aylarını tercih etmenizi öneririz. Alaçatı Gezilecek Yerler Çünkü bu aylar çok daha sakin geçtiği için denizdeki mavilik oranı da fazlalaşmaktadır. Bunun dışında oldukça uzun bir sahile sahip İzmir Pırlanta plajı.

Pırlanta Plajı
Pırlanta Plajı

Denizin keyfini çıkarmanın yanı sıra uzun bir yürüyüş sayesinde de kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Plaja girişin ücretsiz olmasıyla da dikkat çeken bu alanda sadece şezlonglardan para talep edilmektedir.  Çeşme Gezilecek Yerler Pırlanta Plajı Çeşme Yurt içi kadar yurt dışından da birçok ziyaretçiye ev sahipliği eden Pırlanta Plajı sayesinde sizler tatilinize önemli bir anı ve bolca güzelliklere sahip bir deniz keyfi kazandırma şansını yakalamış olacaksınız.

izmir Pırlanta Plajıizmir Pırlanta PlajıÇeşme Pırlanta PlajıÇeşme Pırlanta PlajıPırlanta Plajı

Çeşme  Plajları ve Koyları


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yoncaköy Sahili

Sinem

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Sinem

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Torbalı Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Sinem

Selçuk Gezilecek Yerler

Sinem


1 Yorum

Mehmet T. 12 Ağustos 2019 at 20:29

Hakikaten ismi gibi güzel bir denizi de kumu da pırlanta! Buralar Çok sakin huzurlu bir aile ortamı arkadaşlar. Çocuklarınızı salın denize, metrelerce gitseler bile su boylarına erişemeyecektir :):):)

Cevapla

Yorum Yaz