Image default
Çeşme İzmir Plajlar Tatil Yerleri

Çark Plajı

 

Ege’deki en hoş tatil bölgesi olan Çeşme yarımadasının güneyinde bulunan Çark plajı, bölgenin en ünlü plajlarından birisi olma özelliğine sahip. Tropikal bir görünüme sahip olan bu plaj her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.  Çeşme Gezilecek Yerler Dört mevsim boyunca rüzgara açık bir konumda olduğu için sörf tutkunları açısından da ideal bir yapıya da sahip olan bu plajda deniz ve kumsalın tadını doyasıya çıkarma şansını da yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda plajda birçok farklı sörf okulu olduğunu da bilmenizi isteriz. Çark plajında hem belediyeye ait bir halk plajı, hem de özel işletmelerce şekillenen bir plaj bulunmaktadır.

çark plajı
çark plajı

Özellikleri açısından ise çocuklu aileler için de ideal bir güvenilirliğe sahip olan Çark Plajı, mavinin en egzotik renklerini de içerisinde bulundurmaktadır. Deniz derinliği sığ olduğu için biraz önce de belirttiğimiz üzere çocuklu aileler için gerçekten de güvenilir bir idealliğe sahip olan bu plaj, bu sebepten dolayı da sezon içerisinde olabildiğince rağbet alan bir noktadır.

çeşme plajları

Bunun yanı sıra Çark Plajı’nın büyük bir kısmı halk plajı statüsünde yer edindiği için giriş ücretsizdir. Ancak özel işletmelere ait olan plajlara girişler de 20 ile 50 TL arasında şekil almaktadır. izmir gezilecek yerler  Bununla birlikte de şezlong ve şemsiyelere de 10 TL karşılığında sahip olabilir, o gün boyunca da kiralayabilirsiniz. Tatil açısından ideal bir nokta olan Çark Plajı’nı muhakkak denemelisiniz.

çark plajıçark plajıçeşme çark plajıizmir çark plajıçark plajıçeşme plajlarıizmir çark plajı

 

 

Çeşme  Plajları ve Koyları

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti

Sinem

Yoncaköy Sahili

Sinem

Yedi Uyurlar Mağarası İzmir

Sinem

Yassıca Ada

Sinem

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Turunç Koyu – Plajı

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

1 Yorum

Cihan Ürtiş 12 Ağustos 2019 at 20:30

alaçatıda her daim rüzgar oluyor, fakat rüzgar kuzeyden esiyorsa, altınkum yerine harika siyah beyaz kumları için buraya gelmek gerek… alaçatının yerlisi sayılacaklar gelir… nezih ortam..

Cevapla

Yorum Yaz