Image default
Çeşme

Hacımemiş : Alaçatı’da Tabloya Benzer Sokakları

Hacımemiş Gezilecek Yerler İzmir Çeşme, turistlerin uğrak bir noktası olarak bilinmektedir. Çeşme’nin meşhur tatil beldesi Alaçatı’da son birkaç yılda iyice parlamış olan mahalle Hacımemiş, her karesi bir tabloya benzeyen sokakları bahçelerinden fışkıran begonvil kokuları ile mahalle sıcaklığı ile tatil köyünün birleştiği bir noktadır. Mahallenin sakinleri ikinci hayatlarını yaşamaya gelmiş insanlar, emekliler veya sıkıcı işlerinden istifa etme cesaretini göstermiş aslında sanatçı olduğunu fark eden bankacılar sigortacılardır. Her baktığınız yerde emekli bir akademisyene rastlama ihtimaliniz vardır.

Alaçatı Hacımemiş
Alaçatı Hacımemiş

ÇEŞME HACIMEMİŞ KONUM VE ULAŞIM BİLGİSİ

İzmir Çeşme sınırları içerisindeki Hacımemiş mahallesi Alaçatı semtinde bulunmaktadır. Çeşme ilçe merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Hacımemiş mahallesi İzmir şehir merkezine 69 kilometre uzaklıktadır. Hacımemiş Gezilecek Yerler

Hacımemiş Sokağı
Hacımemiş Sokağı

ÇEŞME’DEKİ LÜKS MEKANLAR – Hacımemiş Gezilecek Yerler

Alaçatı’ya dair keşfetmek istediğiniz her şeyi bu mahallede bulmanız mümkündür. Tatmanız gereken lezzetler, almak istediğiniz bir hediyelik eşya herhangi bir şeyi bulabilirsiniz. Kafeler, restoranlar, lavantacılar, antikacılar, butik oteller ve daha bir sürü mekanlar.

  • Dutlu Kahve
  • Village Steak House
  • Agrilia
  • Alarga
  • POP
  • Eflatun
  • Kuş Kafesi
  • Rue 1387

 

DUTLU KAHVE
DUTLU KAHVE

DUTLU KAHVE

Alanya’dan memleketine dönen Mehmet Usta’nın nefis mezeleri ile harika bir Ege lokantasına dönüşmüş olan işletmede Ege otlarının yanında ızgara ahtapotu da meşhurdur. Alaçatı Hacımemiş Gezilecek Yerler  Deniz mahsullü paçanga böreği ve dondurmalı katmer tatlısı da oldukça meşhurdur.

Village Steakhouse
Village Steakhouse

Village Steakhouse

Et severler için oldukça çok çeşidi bulunan bu mekan Dutlu Kahve’nin tam karşısındadır. Lokantanın arkasında Nike, Aro gibi markaların tasarım ayakkabılarının satıldığı ufak bir butik vardır. Dutlu Kahve’ye göre biraz daha ağır ve şık bir ortamı vardır.

READ  Kocakarı Plajı
Agrilia Restaurant Cafe
Agrilia Restaurant Cafe

Agrilia Restaurant Cafe

Alaçatı’nın ün kazanmadan önce açılan ilk kafelerdendir. Köy kahvaltısı ve akşam yemeği için gidebileceğiniz bir Alaçatı klasiği olan mekan da Çeşme Hacımemiş mahallesinde bulunmaktadır.

ALARGA Restaurant
ALARGA Restaurant

ALARGA

Yemeklerinin yanında barıyla da Hacımemiş’in çokça rağbet gören mekanı Alarga eski Sudan restoranının yerine açılmıştır. Yolda yürürken duyduğunuz en yüksek sesi takip ederseniz Alarga’ya ulaşabilirsiniz. Çeşme Hacımemiş gezinizdee burada bir içki molası vermenizi tavsiye ederiz.

POP Butik Otel
POP Butik Otel

POP Butik Otel

Hemen Alarga’nın yanında bulunan POP’ta eski saatler, radyolar, reklam afişleri, tabelalar gibi bir sürü Retro severlerin ilgisini çekebilecek objeyi bu dükkanda bulmanız mümkündür.

EFLATUN BUTİK OTEL

EFLATUN BUTİK OTEL

Hacımemiş’in sevilen bir butik oteli ve güzel restoranlarından biri olan Eflatun, Ege’nin meşhur zeytinyağlı ot yemeklerinden oluşan açık büfesi ile güzel akşam yemeklerinde bütün masaları dolduruyor. Bu lezzet durağını atlamamanız gerekir.

Çeşme Haritası
Çeşme Haritası

ÇEŞME GEZİLECEK YERLER

Çeşme Gezilecek Yerler Yaz aylarında nüfusu 3 katına çıkan, tatil dendiğinde ilk akla gelen yerlerden biri olan Çeşme güzel plajları, tertemiz denizi doğal güzellikleri ve gece hayatıyla tatilcilerin gözde mekanıdır.

Alaçatı
Alaçatı

ALAÇATI

Alaçatı Çeşme’nin boynunda elmas bir gerdanlık gibi duran ve Çeşme’yi gölgede bırakacak kadar efsanevi olmuş Alaçatı; taş evleri, renkli sokakları ile ziyaretçileri mest ediyor. Püfür püfür esen rüzgarı ile bunaltmayan bir sıcağı olan bu yerde masalsı görünüme sahip yel değirmenlerine de rastlamanız mümkün.

Çeşme Erythrai Antik Kenti
Çeşme Erythrai Antik Kenti
ERYTHRAİ ANTİK KENTİ

Ildırı’da yer alan antik kent Yunanca “kızıl kent” anlamına gelmektedir. Bunun sebebi bölgedeki kırmızı topraklardan kaynaklandığı söylenir. 12 İyon kentinden biri olduğu bilinen antik kent içinde tiyatro, Kybele Kayalıkları, Heroon, Athena Polias Tapınağı ve Matrone Kilisesi yer alıyor.

READ  Çeşme - Boyalık Plajı | İzmir'in En Ünlü Plajlarından
Hacımemiş Sokağı
Hacımemiş Sokağı

 

Hacımemiş Mahallesi Resimleri

Alaçatı HacımemişHacımemiş SokağıPOP Butik OtelAgrilia Restaurant CafeAlaçatıalacatialacatialacati78alacati22alacati11alacati9alacati8alacati123alacati213alacati6alacatialacatialacatiiie

 

Hacımemiş Sokağına Yakın Diğer Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Tekke Plajı – Çeşme

Gezicini

Pırlanta Plajı Çeşme

Gezicini

Paşalimanı Koyu – Çeşme

Gezicini

Kocakarı Plajı

Gezicini

ılıca Halk Plajı : İzmir’in En Ünlü Plajı

Gezicini

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Gezicini

İzmir Plajları ve Koyları Listesi

Gezicini

En iyi Çeşme Beachleri | İzmir

Gezicini

Ege`de Bir Cennet: Ildır

Gezicini

1 Yorum

Nazan D. 18 Ekim 2020 at 17:44

Buraya gelip dutlu kahveden kahve içmeden asla, Asma yaprağında birsen tezer eşliğinde harika bir atmosfer ile birlikte müthiş taze yapılan mezelerin tadına bakmadan asla, vede göz odada uyumadan asla ama asla dönmeyin diyorrm…

Cevapla

Yorum Yaz