Image default
Çeşme Kamp Alanları

Çeşme Kamp Alanları | İzmir’in En İyi Bölgelerinden Birisi

Çeşme Kamp Alanları  İzmir

İzmir ilimiz tarım, sanayi, turizm vs. birçok sektörde gelişmiş bir şehirdir. Neredeyse İzmir kadar bu sektörlerde kendini kanıtlamış ve özellikle turizm alanında harikalar yaratan çeşme ilçesi tatilcilerin vazgeçilmez adreslerinden biri durumuna gelmiştir. Çeşme yaz mevsiminde kendi nüfusunun 3 katı kadar ziyaret edildiği bilgisi her ne kadar şaşırtsa da farklılığını ortaya koyuyor. İzmir Çeşme kamp alanlarına bu yazımızda göz atabilirsiniz.

Çeşme Kamp Alanları
Çeşme Kamp Alanları

Çeşmenin tarihi yapıları çok eskiye kadar uzanmaktadır. Bu tarihi mekânların ilgi odağı olması da çeşmeyi değerli kılıyor. Çeşme özellikle mavi ve yeşilin kalbinin birleştiği nefis görüntüler oluşturuyor, bu manzaraları görmeye gelenlerin sayısı da her geçen gün artıyor.  Doğanın harikalar yarattığı eşsiz görüntülere sahne olması İzmir gezilecek yerler arasında çeşmeyi gerçekten olağanüstü durumuna tanıklık ediyor. Doğa ile iç içe olan yerlerin sayısı oldukça fazla olup kamp alanları da yerini baş sıralarda almaktadır.

Çeşme Kamp Alanları
Çeşme Kamp Alanları

İzmir Çeşme Kamp Alanları

İzmir’in çeşme ilçesinde eşsiz güzellikte koyların bulunduğu deniz mavisinin her türlü renginin bulunduğu bilgisi bizleri doğruca bu şirin ilçeye gitmemizi anlatıyor gibi. Çeşmenin ıssız koylarında mükemmel kamp alanları bulunur. İsterseniz hemen çeşme kamp yerleri listemize bakalım.

  • Pırlanta Plajı kamp alanı: Adının tam anlamını karşılayacak yani pırlanta gibi parlak olan kumlara sahiptir. Ücretsiz olan bu kamp alanına hemen çadır ve gerekli malzemeleri alarak yola çıkmalısınız.
 • Cleopatra koyu kamp alanı: Huzurlu, sakin etrafı ağaçlarla çevrili bu yerde derin bir nefes almak mümkün hale geliyor. Adeta gizli bir cennet olan kamp alanında geniş kum güneş üçlüsünün keyfini dibine kadar yaşayabilirsiniz.
 • Gerence koyu kamp alanı: mangal yakmak için buradan daha iyi bir yer yoktur. Doğal ortamın manzarası insanların kalbini çalmıştır.
 • Delikli Koy kamp alanı: Son yıllarda popülerliği oldukça fazla artan bu koyda sahilin hemen yanına çadırınızı kurarak deniz dalgasının mükemmel sesini duyabilme şansınız vardır.
READ  Alaçatı Koyları ve Plajları
Çeşme Kamp Alanları
Çeşme Kamp Alanları

Çeşme’de Gezilecek Yerler

Çeşme her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistlerini ağırlamaktadır. Kültürümüzün değerli tarihi yapılarını ve coğrafi güzelliklerini görenler çeşme’ye tekrar geleceğinin iddiasında bulunmak isteriz. O derece önemli ve değerli olan çeşme gezilecek yerler mekânlarını mutlaka ziyarette bulunmalısınız.

 • Eryhrai antik kenti: Tarihimizin eski yapı taşlarına sahip bu kültürel mirasımızın önemini daha iyi anlamak için buraya kesinlikle gelmelisiniz.
 • Çeşme ılıcaları: Deniz suyunun ve tatlı suyun hiç birbirine karıştığı görülmemiştir bu ılıcada. Şifa kaynağı olan ılıcada sular oldukça serindir.
 • Eşek adası: ada sakinlerinin daha önce görmediği miktarda eşek sayısının fazla olmasından ismini almaktadır. Dalış yapmak için de elverişlidir.
 • Çeşme kalesi: Osmanlı padişahı olan 2.Beyazıt tarafından yaptırılmış kalenin üst tarafından bütün çeşmeyi ayaklarımızın altından seyredebilirsiniz.
Çeşme Kamp Alanları
Çeşme Kamp Alanları

Çeşme’de Doğal Alanlar

Çeşme ilçesinde doğal alanların güzelliğini görmek için sırf dünyanın öbür ucundan gelen insanlar olduğunu biliyoruz. Turkuaz mavisiyle bütünlüğünü iyi bir şekilde sağlamış bol nefes alabileceğiniz oldukça güzel alanları sizler için derledik.

 • Çiftlik köy: Macera sevenler için her gün gelinebilir olmasının özelliği sörf sporunun yapılabilecek düzeyde denizin dalgalı olmasından kaynaklanıyor.
 • Ayayorgi Koyu : Bu mekânı diğerlerinden farklı kılan şey oldukça lüks olması desek yerinde olur. Buradaki restoranlarda düzenlemeleri ona göre yapmaktadır.
 • Sakızağacı koruğu: Mis gibi kokan sakızlar bu ağaçlardan elde edilir. Yaz ve kış mevsiminde asla yapraklarını dökmedikleri de kesindir.
Delikli Koy Kamp Alanı
Delikli Koy Kamp Alanı

 

Çeşme’de Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Tekke Plajı – Çeşme

Gezicini

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Gezicini

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Sakarya Kamp Alanları : En Güzellerin Listesi

Gezicini

Pırlanta Plajı Çeşme

Gezicini

Paşalimanı Koyu – Çeşme

Gezicini

Mersin Kamp Alanları

Gezicini

Yorum Yaz