Image default

İzmir, Seferihisar bölgesi her ne kadar tarihi yerleri, Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler tarihi alanları ile ön planda olup, tarihi bölgeleri ile duyulmuş olsa da Seferihisar bölgesinde kamp severlerin çok beğeneceği kamp alanları mevcuttur.
Gerçekten eşsiz bir doğaya, eşsiz bir huzura sahip doğa alanları vardır Seferihisar bölgesinde. O zaman haydi gelin ve siz değerli okurlarımıza olan Seferihisar kamp alanları bölgelerini tanıtalım.

Teos Ekmeksiz Orman Parkı
Teos Ekmeksiz Orman Parkı

– Teos Ekmeksiz Orman Parkı:

Teos ekmeksiz orman parkı gidip kamp yapabileceğiniz bir bölgedir. Seferihisar bölgesinin Sığacık mahallesinde bulunmaktadır. Bu bölgede kamp yapmak istenilmesinin en büyük detaylarından biri bölgenin denize sıfır bir konumda olmasıdır. Ayrıca burada bulunan Teos Harabeleri de bölgeye ayrı bir özellik katmaktadır. Piknik alanları ile otopark yeri ile içilebilecek suyu, rahat bir şekilde üstünüzü değiştirebileceğiniz soyunma kabinleri ile Teos Ekmeksiz Orman Parkı kamp severler için oldukça iyi bir konum olmaktadır.

Claros ( Deniz Pınarı ) Orman Kampı
Claros ( Deniz Pınarı ) Orman Kampı

 – Claros ( Deniz Pınarı ) Orman Kampı:

Deniz Pınarı Orman Kampı bölgesi Çeşme- Seferihisar- Kuşadası yolu üzerinde yer alan bir kamp alanıdır. Eski tarih medeniyetlerinden bir medeniyete ait 12 şehirlerden biri olan Klaros antik kenti bölgesinin hemen yanındadır. Bundan dolayı bu bölge tarihi bir önem taşımaktadır. Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler Ve bundan dolayı da günlük 2 bin – 3 bin arası ziyaretçi sayısına ev sahipliği yapmaktadır. Bundan dolayı bu bölgenin ayrı bir önemi söz konusu olmaktadır. Yaklaşık olarak 100 e yakın kamp kapasitede büyüklüğü olan bir bölge olmaktadır.

Çakal Koyu
Çakal Koyu

– Çakal Koyu:

Çakal koyu, İzmir Seferihisar bölgesinde gezip, görebileceğiniz yerler arasında en huzurlu, eşsiz bir doğa manzarasına sahip, sakin ve ruhunuzu dinlendirecek bir yerdir. Gümüldür Şehrin gürültüsünden uzak, çam ağaçlarının altında, doğa ile baş başa kalabileceğiniz bir bölge Çakal Koyu. Temiz havasıyla sizlere çok güzel zaman geçirebileceğiniz bir yer imkânı sağlamaktadır.

Özcan Camping
Özcan Camping

– Özcan Camping Restaurant:

İster kendi çadırınız ile gelip burada kamp yapabilir, isterseniz de Özcan Kamping den günlük kiralayabileceğiniz çadırlar ile burada kamp yapabilirsiniz. Ürkmez Üstelik kendi çadırlarınız ile geldiğinizde de burada bulunan duş, wc, soyunma kabinleri, plaj şezlongları, şemsiye ve bunun gibi ihtiyaçlarınızı burada rahatlıkla kullanabilirsiniz.  Özcan Kamping Restoran isterseniz tatil zamanınızda her şeyi sizler için de ayarlayabilir, yani buraya gelip hiç kendinizi yormadan tatilinizin tadını çıkarmakta mümkündür.

Esinti Camping
Esinti Camping

– Esinti Camping

Esinti Camping de Seferihisar bölgesinde bulunan bir başka kamp bölgesidir. Daha çok bungalov evleri ile bilinmektedir. Burada kendi çadırlarınızdan daha çok hazır çadırlardan faydalanabilirsiniz dememiz yerinde bir değim olacaktır. Tabi isterseniz kendi çadırlarınızı da kurabileceğiniz yerleri mevcuttur.

Seferihisar bölgesi kamp sever insanlar için gerçekten görülmeye değer yerlerden birisidir. Sevdikleriniz ile tüm yılın stresini, yorgunluğunu, ağırlığını rahatlık ile bu bölgede atabilir, gerçekten güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Yakın Çevredeki Gezilecek Diğer Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Plajları Koyları

Sinem

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Ürkmez Gece Pazarı

Sinem

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Sinem

Ürkmez Apart

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Seferihisar Ürkmezde Nerede Kalınır ?

Sinem

Seferihisar Tarihi Yerleri

Sinem

Seferihisar Koyları ve Plajları

Sinem


Yorum Yaz