Image default
İzmir

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları Ülkemizin gelişmiş turistik bölgelerinden arasında olan İzmir ili, yabancı turistlerin ve yerli ziyaretçilerin uğrak yeridir. Ormanlık alanlarıyla ve çayırların bulunduğu İzmir şehrinde kamp ve piknik etkinlikleri için yerler bulunmaktadır. Özellikle kamp etkinlikleri için geniş alanların yer aldığı İzmir ilinde doğanın harikası olan farklı birçok bölge bulunuyor.

Delikli Koy - İzmir Kamp Alanı
Delikli Koy – İzmir Kamp Alanı

 

İzmir ilinin gezilecek ve görülecek harika güzellikte alanları vardır. Kamp ve piknik için de doğayla başbaşa kalacağınız yerlerin bulunduğu İzmir ilinde vakit geçirmenin keyfi bambaşkadır. Kamp sevenlerin ideal bölgelerinden olan İzmir’de ücretsiz kamp alanları da bulunmaktadır. Orman içerisinde yer alan bu alanlar kamp için uygun ve temiz havaya sahip bölgelerdir.

Delikli Koy - İzmir Kamp Alanı
Delikli Koy – İzmir Kamp Alanı

Hitit Kabartması – Kamp Alanı Kemalpaşa

Kemalpaşa Ege bölgesinin en popüler şehirlerinden olan İzmir’de gezilecek yerler ve tarihin önemli mimarileri vardır. Gezi ve tatil için harika bir şehir olan İzmir’de doğanın muhteşem güzelliğine sahip, kamp alanları da bulunmaktadır. Hitit Kabartması kamp alanı da İzmir ilinin doğanın temiz havasına ve güzelliğine sahip bir yerdir.

Hitit Kabartması - Kamp Alanı Kemalpaşa
Hitit Kabartması – Kamp Alanı Kemalpaşa

 

İzmir ücretsiz kamp alanlarından olan Hitit Kabartması kamp alanı, buradaki muhteşem manzaraya hayran kalacağınız bir yerdir. Torbalı ilçesi yolu üzerinde Karabel geçidinde yolun sağ tarafında kalmaktadır. İzmir Ücretsiz Kamp Alanları Ege bölgesinin en eski yerleşim yerlerinden olan Kemalpaşa ilçesi yakınlarında yer alan Hitit Kabartması kamp alanı, ağaçlarla kaplıdır. Ormanlık bir alanda olan bu kampta çadır kurmak için açık yerler bulunmaktadır. Kemalpaşa İlçesi bölgesinde yer alan Hitit Kabartması kamp alanı giriş ücreti yoktur. İzmir’in ücretsiz kamp alanlarından olan bu yerde manzara eşliğinde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

READ  Kınık Gezilecek Yerler
Çanak Koyu Kamp Alanı Foça
Çanak Koyu Kamp Alanı Foça

Çanak Koyu Kamp Alanı Foça

Foça İzmir ilinin gezilecek güzel yerleri ile birlikte doğal güzellikler ile kaplı kamp alanları da mevcuttur. Muhteşem manzaraya sahip İzmir ilindeki bu kamplardan biri de Çanak koyu kamp alanı bölgesidir. Foça merkeze yakın bir bölgede yer alan Çanak koyu kamp alanı piknik ve deniz keyfi için de güzel bir yerdir.

 

Çanak Koyu Kamp Alanı Foça
Çanak Koyu Kamp Alanı Foça

Tertemiz havaya sahip, doğanın harikası olan Çanak koyu kamp alanı, ulaşımı kolay olan bir yerdir. Ağaçların ve yeşil alanların olduğu bu kamp yerinde haftasonu keyifli ve rahat bir tatil geçirebilirsiniz. İzmir ilindeki ücretsiz kamp alanlarından olan bu yerde çadır kurmak ve piknik yapmak serbesttir. İzmir kamp alanları Doğanın güzelliğinde ve sessizliğinde huzur bulacağınız bu yere İzmir’de iken mutlaka gelmeli ve buradaki kamp etkinliklerine katılmalısınız.

Pırlanta plajı Kamp Alanı
Pırlanta plajı Kamp Alanı

Pırlanta Plajı Kamp Alanı

Pırlanta Plajı Çeşme İzmir’de tatil yapmak ve gezi turu yapmak için dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler gelmektedir. Turistlerinde ilgi odağı olmuş olan bu şehirde ücretsiz kamp alanları da mevcuttur. İzmir kamp alanları Doğal güzelliklerin eseri olan bu kamp yerlerinde  İzmir’in olağanüstü manzarasını seyredebilir, çadır kurup, doğa tatili yapabilirsiniz. Pırlanta plajında ücretli olarak ise Kalyoncu Camping vardır.

 

Pırlanta plajı Kalyoncu Camping
Pırlanta plajı Kalyoncu Camping

İzmir ilindeki ücretsiz olan bu kamplardan Pırlanta Plajı bölgesinde de bulunuyor. Çeşme ilçesinde yer alan Pırlanta Plajı etrafında kamp alanları da bulunmaktadır. Ücretsiz kamp alanları arasında olan bu plajda çadır kurabilir, deniz keyfi de yapabilirsiniz. İzmir kamp alanları Plaj yakınındaki ağaçlık bölgelerde kamp yapabileceğiniz Pırlanta plajında ihtiyaçlarınızı karşılaşabileceğiniz küçük işletmeler bulunuyor.

Delikli Koy - İzmir Kamp Alanı
Delikli Koy – İzmir Kamp Alanı

Delikli Koy – Kamp Alanı

Delikli Koy İzmir’in en güzel yerlerine sahip birçok farklı bölge ve mekanlar bulunuyor. Tarihi ve doğal güzelliklerin yer aldığı bir şehir olan İzmir’de ücretsiz kamp alanları mevcuttur. Çadır kurup, piknik yapabileceğiniz, doğanın muhteşem yerlerinden olan Delikli Koy kamp alanı, ziyaretçilerin ilgi odağı bir bölgedir.

READ  Bozdağ Kayak Merkezi Gezilecek Yerleri
İzmir Delikli Koy - Kamp Alanı
İzmir Delikli Koy – Kamp Alanı

İzmir’de ki ücretsiz kamp alanlarından olan Delikli Koy kamp alanı, Alaçatı ilçesinde yer alıyor. Son yıllarda ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören yerlerden olan Delikli Koy kamp alanı, masmavi denizin ve ağaçlık alanların buluştuğu bir yerdir. Beyaz kayaların ve tertemiz deniz suyunun bulunduğu Delikli Koy, kamp etkinliği için oldukça güzel bir bölgedir.

Delikli Koy - İzmir Kamp Alanı
Delikli Koy – İzmir Kamp Alanı

Dereköy Kamp Alanı – Kemalpaşa

Kemalpaşa Doğanın güzelliklerine şahit olacağınız ve tarihe yolculuk yapacağınız İzmir ili, ülkemizin en turistik şehirlerindendir. Muhteşem manzaralı yerleri ve tarihi antik kentleri ile ilgi gören bir şehir olan İzmir’de kamp etkinlikleri için ücretsiz alanlar bulunmaktadır. Şehirdeki kamp alanlarından olan Dereköy Kamp Alanı, Torbalı güzergahında Kemalpaşa ilçesinde yer alıyor.

Dereköy Kamp Alanı - Kemalpaşa
Dereköy Kamp Alanı – Kemalpaşa

 

İzmir ücretsiz kamp alanları arasında olan Dereköy Kamp Alanı, doğa sevenlerin ilk tercihlerindendir. Mahmut dağının rüzgar esintilerini hissedeceğiniz Dereköy Kamp alanında sadece wc ve su imkanı bulunuyor. Bu nedenle Dereköy Kamp alanına gelmeden tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayı unutmayın.

İzmir Nazarköy Kamp Alanı - Kemalpaşa
İzmir Nazarköy Kamp Alanı – Kemalpaşa

Nazarköy Kamp Alanı – Kemalpaşa

Nazarköy İzmir’in ücretsiz kamp alanları, haftasonu vakit geçirmek ve tatil yapmak için harika yerlerdir. Nazarköy Kamp Alanı da İzmir’de ücretsiz çadır kurma ve piknik yapma bölgelerindendir. Burada kuş sesleri ve doğanın güzelliğinde keyif dolu bir kamp yapabilirsiniz.

Kestel Barajı Kamp Alanı
Kestel Barajı Kamp Alanı

Kestel Barajı Kamp Alanı

İzmir’de ücretsiz olarak kamp yapabilme imkanının bulunduğu bölgeler mevcuttur. Bu bölgeler arasında olan Kestel Barajı Kamp Alanı, harika bir yerdir. Bergama ilçesinde yer alan Kestel Barajı Kamp alanında manzarayı seyredebileceğiniz güzel bir yerde çadırınızı kurabilirsiniz.

İzmir Ücretsiz Kamp Alanları Resimleri

pirlantaPırlanta plajı Kalyoncu CampingNazarköy Kamp Alanı KemalpaşaKestel Barajı Kamp Alanı324Kestel Barajı Kamp Alanı222Kestel Barajı Kamp Alanı213Kestel Barajı Kamp Alanı21Kestel Barajı Kamp Alanı2Kestel Barajı Kamp AlanıhititHitit Kabartması Kamp Alanı Kemalpaşa1focakampfoca 1Dereköy Kamp Alanı Kemalpaşa 1Delikli Koy Kamp Alanı22323 1Delikli Koy Kamp Alanı2222 1Delikli Koy Kamp Alanı45 1Delikli Koy Kamp Alanı5 1Delikli Koy Kamp Alanı4Delikli Koy Kamp Alanı2Çanak Koyu Kamp Alanı Foça1focaDereköy Kamp Alanı KemalpaşaDelikli Koy Kamp Alanı22323Delikli Koy Kamp AlanıDelikli Koy Kamp Alanı45Delikli Koy Kamp Alanı5
İzmirin Kamp Alanları ve Gezilecek Yerleri
READ  Alaçatı Gezilecek Yerler : İzmir'in İncisi

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi

Gezicini

8 Yorumlar

Gökçe 12 Ekim 2019 at 11:17

Izmirin bu yıl meşhur olan yeri delikli koy kamp alanında sezonda giderseniz yer bulma şansınız zor. Sezonda giderseniz hafta içinden gidebilirsiniz yoksa yer bulamazsınız

Cevapla
muharrir 29 Ağustos 2021 at 20:45

bir gezgin icin izmir gibi doğa harikası bir yerde ücretsiz kamp alanları harikaymış

Cevapla
Emre Aksu 29 Ağustos 2021 at 23:04

Bu yaz Çanakkale civarında kamp yaptık. Havalar iyi giderse İzmir’de de kamp yapmayı düşünüyoruz arkadaşlarla. Ücretsiz kampları öğrendiğimiz iyi oldu. Faydalı bir araştırma olmuş.

Cevapla
Elasuakyurek 30 Ağustos 2021 at 10:31

İzmirin güzelliğinde muhtesem bir kamp yeri denize karsı sıfır uyandugunızda cadırıınızdan direk denize atlayop günü güzel geciriyorsunuz temiz kamp alanları kendini bilen insanların oldıgu harika yer tavsiye edilir

Cevapla
Barış Geçmen 30 Ağustos 2021 at 12:09

İzmir ücretsiz kamp alanlari ile ilgili olarak son derece başarılı ve faydalı bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Hilal Ö. 30 Ağustos 2021 at 13:30

Kestel barajı ızmır’in en guzel yeri bence. Dereköy harika gidip gorulmesi gereken yerlerden. Kamp yapmayo severler bu yaziyi okumadan yola çıkmayın:)

Cevapla
Emre Yılmaz 30 Ağustos 2021 at 15:17

Gezmek için harika bir yer. İzmir ben gittim. Çoğu yeri arkadaşımla gezdim. Gerçekten. Çok güzel havasıda herkese tavsiye ederim. 👍

Cevapla
eylül erdem 31 Ağustos 2021 at 19:09

İzmirin güzel doğasında uygun bir bütceyle tatil yapmak isteyenler ve kamp yapmayı sevenler kesinlikle İzmirin kamp alanlarında aileleriyle kamp yaparak muhteşem anılara sahip olabilirler.

Cevapla

Yorum Yaz