Image default
Çeşme Kamp Alanları

Delikli Koy ( Çeşme )

 

İzmir’in en gözde tatil bölgelerinden birisi olan Çeşme’de gizli kalmış bir cennet; Delikli Koyu…

Özellikle de biraz daha kafa dinlemek ve kalabalığın ötesinde deniz ile doğanın da keyfini çıkarabilmek adına bu koy gerçekten muazzam bir kaynak. Birkaç sene öncesine kadar çevrede yaşayanlar dışında kimselerin bilmediği Delikli Koyu, sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil arama peşinde olanlar açısından ideal bir tercih.

Delikli Koy Dış Düğün Çekimi
Delikli Koy Dış Düğün Çekimi

Koyu özel kılan ve isminin de almasını sağlayan esas özellik de zaten doğal oluşum sonucunda ortaya çıkan kayalıklarıdır. Çeşme Gezilecek Yerler Koy, en çok da bu kayalıkların ortasında oluşan oyuklardan denize girmek adına tercih edilmektedir. Denizi berrak ve gerçekten de muazzam olan bu koyda kampçıların vakit geçirdiğini de görmüş olacaksınız.

Delikli Koy
Delikli Koy

Delikli Koyu’nun plajı ise diğer Çeşme plajlarına oranla çok daha sakin bir konumda. Her ne kadar denizi çok daha soğuk olsa da, diğer plajlara göre daha temiz olduğunu da söyleyebiliriz.

izmir delikli koy
izmir delikli koy

Bol rüzgar alan ancak sert bir rüzgar konumuna da sahip olan Delikli Koyu içerisinde  hoş bir tatil düzenine geçiş gerçekleştirebilir, bu sayede de Çeşme’de var olan bu gizli cenneti de siz de keşfedebilirsiniz. Genel hatlarıyla çok hoş bir konum oluşturmakta olan Delikli Koyu’nun cazip gözüken bir diğer önemli özelliği de zaten bu plajın ücretsiz olup halka açık olmasıdır.

çeşme alaçatı delikli koy
çeşme alaçatı delikli koy

Çeşme  Plajları ve Koyları


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Sinem

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Sinem

Pırlanta Plajı Çeşme

Sinem

Paşalimanı Koyu – Çeşme

Sinem

Kuşadası Kamp Alanları 

Sinem

Kocakarı Plajı

Sinem

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler

Sinem


3 Yorumlar

Fatos 31 Temmuz 2019 at 13:14

Deniz bir harika, tesis olmayan bir plaj sayılır, şemsiyesiz yiyeceksiz kesinlikle koya gitmeyin, gitseniz bile arada yiyecek satışı yapanlar gelebiliyor Delilkli Koya. Doğal güzelliği görülmeye değer bir yer mutlaka uğrayın, lütfen plajı terk ederken çöplerinizi de yanınızda götürün.

Nefes Tuti 12 Ağustos 2019 at 20:27

Yok böyle bir koy yaa resmen doğa harikası diyebilirim size.Dış çekim için inanılmaz bir yer arkadaşlar .Gidip görülesi yer ???

Sinem 14 Eylül 2019 at 12:13

Gündüzü ayrı bir güzel , buraların gecesi ayrı güzel , buraya gelince doğa ile baş başa.. daha hiç Tesis yok temel ihtiyaçları yanınıza mutlaka almanız gerekiyor gerisi burada huzur zaten , fakat sizde herkez gibi lütfen çöp bırakmayın doğa harikası olan yer bozulmasın bu koyun güzelliği !!

Yorumlar kapalı