Image default
İzmir Plajlar Tatil Yerleri

Delikli Koy ( Çeşme )

 

İzmir’in en gözde tatil bölgelerinden birisi olan Çeşme’de gizli kalmış bir cennet; Delikli Koyu…

Özellikle de biraz daha kafa dinlemek ve kalabalığın ötesinde deniz ile doğanın da keyfini çıkarabilmek adına bu koy gerçekten muazzam bir kaynak. Birkaç sene öncesine kadar çevrede yaşayanlar dışında kimselerin bilmediği Delikli Koyu, sessiz, sakin ve huzurlu bir tatil arama peşinde olanlar açısından ideal bir tercih.

Delikli Koy Dış Düğün Çekimi
Delikli Koy Dış Düğün Çekimi

Koyu özel kılan ve isminin de almasını sağlayan esas özellik de zaten doğal oluşum sonucunda ortaya çıkan kayalıklarıdır. Koy, en çok da bu kayalıkların ortasında oluşan oyuklardan denize girmek adına tercih edilmektedir. Denizi berrak ve gerçekten de muazzam olan bu koyda kampçıların vakit geçirdiğini de görmüş olacaksınız.

Delikli Koy
Delikli Koy

Delikli Koyu’nun plajı ise diğer Çeşme plajlarına oranla çok daha sakin bir konumda. Her ne kadar denizi çok daha soğuk olsa da, diğer plajlara göre daha temiz olduğunu da söyleyebiliriz.

izmir delikli koy
izmir delikli koy

Bol rüzgar alan ancak sert bir rüzgar konumuna da sahip olan Delikli Koyu içerisinde  hoş bir tatil düzenine geçiş gerçekleştirebilir, bu sayede de Çeşme’de var olan bu gizli cenneti de siz de keşfedebilirsiniz. Genel hatlarıyla çok hoş bir konum oluşturmakta olan Delikli Koyu’nun cazip gözüken bir diğer önemli özelliği de zaten bu plajın ücretsiz olup halka açık olmasıdır.

çeşme alaçatı delikli koy
çeşme alaçatı delikli koy

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Sinem

Serik Gezilecek Yerler

Sinem

Selçuk Gezilecek Yerler

Sinem

Seferihisar Gezilecek Yerler

Sinem

Yorum Yaz