Image default
Kamp Alanları Köyceğiz Muğla

Ekincik Plajı Köyceğiz

Ekincik Plajı Köyceğiz  Mavisiyle yeşiliyle sıcak insanı saklı cennetleri ve muhteşem manzaralarıyla Muğla tam bir tatil yuvasıdır. Muğla’nın en güzel ilçelerinden birisi olan Marmaris ise bütün bu güzellikleri içerisinde barındırmaktadır.

köyceğiz ekincik koyu
köyceğiz ekincik koyu

Marmaris’e gelen tatilciler için güzel bir durak olan Ekincik Plajı, Göcek ile Marmaris arasında kalmaktadır. Yol anlamında da Marmaris’e fazla uzak olmayışı bu anlamda Plaj için önemli bir özelliktir.  Buraya karayolu ile gelen insanlar için yol üstünde geçecekleri oldukça şirin köyler mevcuttur. Bununla birlikte yol boyunca eşsiz manzaralar görmek mümkündür.

ekincik denizi
ekincik denizi

Ekincik Plajı tekne turlarının da uğrak yeridir. Ekincik koyu Bunun başlıca sebepleri ise, suyunun temiz berrak olması ve buraya gelen insanlara saklı bir cennet köşesi gibi hissettirmesidir. Ekincik denizi Bunlarla birlikte teknelerin buraya gelip insanlara güzel fotoğraflar çekmesi için zaman tanıması ve suyun keyfini çıkartmasına izin vermesi yaz döneminde her gün görünebilecek bir etkinliktir.

muğla ekincik koyu
muğla ekincik koyu

Öyle ki bu plaj tatil vakitleri ya da hafta sonu çok kalabalık olabiliyor. Bununla ilgili belediye çalışmalarını sürdürse de plaja ilgi büyük. Temizlik anlamında da hem işletme sahipleri hem de belediye buraya gelen insanlara önemli uyarılarda bulunuyor.Muğla En İyi Koyları ve Plajları Ekincik sahili Her ne kadar Marmaris’e yakında olsa Ekincik Plajı Köyceğiz belediyesine bağlıdır.

Bu sebeple plajla ilgili bütün çalışmalar Köyceğiz belediyesine aittir. Bu noktada Köyceğiz belediyesi plaj için gerekli önemi sonuna kadar veriyor.

ekincik kamp alanı
ekincik kamp alanı

Ekincik Plajı Köyceğiz Kamp Alanı

Buraya kamp yapmak için gelen insanların sayısı da oldukça fazla. Denizin güzelliği alanın müsait olması ve Muğla’nın güzelliklerini görmek isteyen insanlar için Ekincik plajı çok uygundur. Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti Her şey ele alındığında kampçıların burayı tercih ediyor olması gayet normal karşılanıyor. Denizin güzelliği doğanın iyi korunmuş olması burayı tercih edilebilir kılıyor.

ekincik plajı
ekincik plajı

 

Burada yine de aradığını bulamayanlar olursa yine bir avantajı merkezi yerlere yakın olmasıdır. Bu yüzden giderken bile insanların gönül rahatlığı ile gidebileceği bir plaj. Elbette burada sadece kampçılar ve Tatilciler yok. Balıkçı teknelerinin de uğrak noktası olan plaj, balıkçılarında olduğu sevdiği bir konum.

Bütün bunların doğrultusunda Ekincik plajı Muğla’ya yolu düşen herkesin gitmesi ve görmesi gereken bir yerdir. Konum için Tıklayın

Yakın Gezilecek Diğer Koylar


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Sinem

Yakamanastır Tabiat Parkı : Yeşilin Her Tonunu Barındıran Park

Hakan Karaduman

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Sinem

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Sinem

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Sinem

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Sinem

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Sinem

1 Yorum

Eda Gökduman 24 Ağustos 2019 at 14:35

Ekincik koyu, babamın 20 yıl önce keşfettiği bir cennettir burası.Ekincik denizinde Inşaatlarla doldurulması yasak olduğundan dolayı bozulmadan tek kalan, enfes bir koydur. Burası İnce kumlu plajı vede akvaryum berraklığında çarşaf gibi deniziyle muhteşemdir.

Cevapla

Yorum Yaz