Image default
Muğla

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

MUĞLA UYKU VADİSİ Turizm için yaz aylarında vazgeçilmez şehirlerden Muğla doğal güzellikleri ve tarihinin farklı yapılarıyla yılda milyonlarca turistin uğrak mekânı olmuştur. Muğla’da gezilmesi gereken yerlerin başında güzelliğiyle başınızı döndürecek huzur verici ortamıyla uykusunu getirecek uyku vadisi geliyor. Uyku vadisinin doğa ile iç içe olması yeşillikler içindeki doğal gölüyle uykunuzu getirmesi adıyla doğru orantılı oluyor. Osmanlı zamanında uyku vadisinin kısa bir hikâyesi dahi vardır.

Muğla Uyku Vadisi
Muğla Uyku Vadisi

Uyku Vadisi Nerede?

Ruhunuzun ve bedeninizin en iyi şekilde dinlenmesini istiyorsanız uyku vadisinin muazzam manzarasını görmeniz yeterlidir. Peki, ama Uyku Vadisi Nerede diyorsanız Muğla’nın en şirin ilçesi olan Milas’ın tatlı ve sakin gökçeler köyünde yerini alıyor. Uyku Vadisi harika görünüme sahip manzarasıyla sizlerin gönlündeki yerini almak için kapılarını aralamış keşfedilmeyi bekliyor.

Uyku Vadisi Şelale
Uyku Vadisi Şelale

Uyku Vadisi Özellikleri

Uyku vadisinin belirgin özellikleri arasında sizler tabiatın sunduğu muhteşem manzaraya sahip olarak her ne kadar stresli olursanız olun üzerindeki yorgunluk ve stresi atmanızda büyük etkisi vardır. Ziyaretçilerine uzun doğa yürüyüşleri, temiz havasında piknik yapmak, hatta temiz havayı ciğerlerinize doldurarak Uyku Vadisi derin bir nefes almanızı sağlıyor. Vadinin içerisindeki çeşitli aktiviteleri gerçekleştirerek ömrünüz biraz daha uzayabilir. Uyku Vadisi – Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Uyku Vadisinde Kalacak Yerler
Uyku Vadisinde Kalacak Yerler

Uyku Vadisinde Neler Var?

Doğa sevenlerin her yıl mutlaka birkaç kez ziyaret ettiği uyku vadisine ilk kez gelenler için temiz havada uzun doğa yürüyüşünüzü gerçekleştirirken sincapların yerleşim yeri haline gelmiş kayalıklar gözüne takılabilir. Vadinin tam ortasından berrak ve sığ sular göz alıcı oluyor. Muğla Uyku Vadisi içerisinde oldukça büyük bir mağara bulunup mağaranın adı göçerler mağarasıdır. Nefis bir günün ardından karnınız acıkmış olabileceği için vadinin tam ortasındaki lezzetli balık restoranlarında yemeğinizi yiyebilirsiniz.

READ  Bodrum Gezilecek Yerler : Ünlülerin Tatil Merkezi
Uyku Vadisine Nasıl Gidilir?
Uyku Vadisine Nasıl Gidilir?

Uyku Vadisine Nasıl Gidilir?

Uyku vadisi bağlı olduğu Muğla iline 84 kilometre, turistik ilçesi Milas’a ise sadece 15 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Vadinin ulaşımı için ise göçerler köyünden minibüse binerek veya Milas ilçe otobüslerini kullanarak ulaşımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz Muğla ilinden kendi konforlu aracınızla 1 buçuk saat gibi kısa bir yolculuk yaparak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ulaşımının kolay, doğal güzelliklerinin ise insanı büyüleyen bir yanı olan uyku vadisine rotanızı belirleyerek gelmeye ne dersiniz.

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti

Gezicini

Yorum Yaz