Image default
Muğla Ortaca

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir Muğla’nın turistik tatil bölgeleri arasında bulunan Sarıgerme plajı, denizi, kumsalı, berrak suyu, tertemiz havası ile bir harikadır. Tatil için doğru bir tercih olan Sarıgerme denizi tatilin tümünü geçirebileceğiniz güzel bir yerdir. Kum zambaklarıyla muhteşem doğasıyla yerli ve yabancıları kendine hayran bırakan Sarıgerme plajında denize girmeyi ve güneşlenmeyi çok seveceksiniz.

Ege bölgesinde mavi bayrağa sahip bir plaj olan Sarıgerme koyu, ince kumu, berrak ve masmavi denizi ile görülmeye değerdir. Turkuazın tonlarını yansıtan ve altın kumsalı ile müthiş bir yer olan Sarıgerme plajının suyu ılıktır. Özellikle çocuklarınızın çok seveceği bu plajda tatil keyfini doyasıya yaşayabilir, burada konaklayabilirsiniz.

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir
Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir

Altın sarısı kumsalı bulunan Sarıgerme plajının ilerisinde çam ağaçları bulunuyor. Günbatımında bu kumsalı yürüyebilir, çam ağaçlarının bulunduğu alanı gezebilirsiniz. Dalaman’a 12 km uzaklıkta bulunan bu plaja dolmuşla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için Dalaman havalimanına indikten sonra araç kiralamanız yeterlidir.

Sarıgerme Sahili
Sarıgerme Sahili

Sarıgerme Plajı Nerede?

Sargerme plajı, Muğla’da bulunan ünlü ve mavi bayrağa sahip, güzel bir plajdır. Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir Kumsalı ve gezilecek yerleri ile bir başka olan sarıgerme halk plajı, tatil için mükemmel bir bölgedir. Dalyan’a 21km Dalaman’a 12 km uzaklıkta bulunan bu plaja ulaşım da oldukça uygundur.

Sarıgerme Denizi
Sarıgerme Denizi

7km uzunluğunda olan Sarıgerme plajı, muhteşem bir kumsala ve denize sahiptir. Dalyan’da Gezilecek Yerler Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir Etrafında konaklamak için oteller bulunan Sarıgerme’de harika bir tatil yapabilirsiniz. Bu plaja giriş ücreti ise 20-25 TL arasındadır. Bununla birlikte bu plaja araçlarla da giriş yapılıyor. Araç giriş ücreti ise yaklaşık 3 TL ile 5 TL arasındadır.

aşı koyu
aşı koyu

Sarıgerme – Aşı Koyu

Ortaca ilçesinde bulunan tekne turuyla gelebileceğiniz Aşı koyu, Sarıgerme plajının hemen batısında yer alıyor. Sarıgerme plajı Muğla ilinin ise en gözde ve meşhur plajları arasında yer alıyor. Sarıgerme – Aşı Koyu Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti Burada farklı birçok sayıda gezilecek yerlerin bulunmasıyla beraber doğal güzelliklere sahip mekanlarda yer alıyor.

sarıgerme aşı koyu
sarıgerme aşı koyu

Sarıgerme plajına yakın olan Aşı koyu, el değmemiş bakır koylardandır ve görünümü bir harikadır. Sarıgerme’de bulunan teknelerden birine binerek bu koyu görebilirsiniz. Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir Bu koy Sarıgerme’ye yaklaşık 14 km uzaklıktadır ve ovacık yolu üzerinden de ulaşım mümkündür.

 

Sarıgerme Plajı ve Aşı Koyu Resimleri

Sarıgerme Aşı Koyu aşı plajısarıgerme aşı koyuaşı koyuSarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir Sarıgerme PlajıSarıgerme PlajıSarıgerme PlajıSarıgerme DeniziSarıgerme PlajıSarıgerme Sahili

Sarıgerme Plajına En yakın Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti

Sinem

Turunç Koyu – Plajı

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla

Sinem

Saklıkent Kanyonu Fethiye

Sinem

Ortaca Gezilecek Yerler

Sinem

Ölüdeniz En Güzel Gezilecek Yerler

Sinem

Muğla Ula`ya En Yakın Gezilecek Yerler

Sinem

Muğla Marmaris Akkum koyu

Sinem


1 Yorum

Cenk Başar 28 Ağustos 2019 at 13:09

Sarıgerme Kumsalında taş bulmak çok zor, burada doğa ve eşsiz güzellik vede sörf ve paraşüt yapmak için ideal bir yer diyebiliriz ? kısacası sende bi uğra

Cevapla

Yorum Yaz