Image default
Muğla Ortaca

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir Muğla’nın turistik tatil bölgeleri arasında bulunan Sarıgerme plajı, denizi, kumsalı, berrak suyu, tertemiz havası ile bir harikadır. Tatil için doğru bir tercih olan Sarıgerme denizi tatilin tümünü geçirebileceğiniz güzel bir yerdir. Kum zambaklarıyla muhteşem doğasıyla yerli ve yabancıları kendine hayran bırakan Sarıgerme plajında denize girmeyi ve güneşlenmeyi çok seveceksiniz.

Sarıgerme
Sarıgerme

Ege bölgesinde mavi bayrağa sahip bir plaj olan Sarıgerme koyu, ince kumu, berrak ve masmavi denizi ile görülmeye değerdir. Turkuazın tonlarını yansıtan ve altın kumsalı ile müthiş bir yer olan Sarıgerme plajının suyu ılıktır. Özellikle çocuklarınızın çok seveceği bu plajda tatil keyfini doyasıya yaşayabilir, burada konaklayabilirsiniz.

Sarıgerme Plajı
Sarıgerme Plajı

Altın sarısı kumsalı bulunan Sarıgerme plajının ilerisinde çam ağaçları bulunuyor. Günbatımında bu kumsalı yürüyebilir, çam ağaçlarının bulunduğu alanı gezebilirsiniz. Dalaman’a 12 km uzaklıkta bulunan bu plaja dolmuşla ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun için Dalaman havalimanına indikten sonra araç kiralamanız yeterlidir.

Sarıgerme Sahili
Sarıgerme Sahili

Sarıgerme Plajı Nerede?

Sargerme plajı, Muğla’da bulunan ünlü ve mavi bayrağa sahip, güzel bir plajdır. Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir Kumsalı ve gezilecek yerleri ile bir başka olan sarıgerme halk plajı, tatil için mükemmel bir bölgedir. Dalyan’a 21km Dalaman’a 12 km uzaklıkta bulunan bu plaja ulaşım da oldukça uygundur.

Sarıgerme Koyu
Sarıgerme Koyu

7km uzunluğunda olan Sarıgerme plajı, muhteşem bir kumsala ve denize sahiptir. Dalyan’da Gezilecek Yerler Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir Etrafında konaklamak için oteller bulunan Sarıgerme’de harika bir tatil yapabilirsiniz. Bu plaja giriş ücreti ise 20-25 TL arasındadır. Bununla birlikte bu plaja araçlarla da giriş yapılıyor. Araç giriş ücreti ise yaklaşık 3 TL ile 5 TL arasındadır.

READ  Muğla - Sultaniye Kaplıcaları
aşı koyu
aşı koyu

Sarıgerme – Aşı Koyu

Ortaca ilçesinde bulunan tekne turuyla gelebileceğiniz Aşı koyu, Sarıgerme plajının hemen batısında yer alıyor. Sarıgerme plajı Muğla ilinin ise en gözde ve meşhur plajları arasında yer alıyor. Sarıgerme – Aşı Koyu Yuvarlakçay  Burada farklı birçok sayıda gezilecek yerlerin bulunmasıyla beraber doğal güzelliklere sahip mekanlarda yer alıyor.

sarıgerme aşı koyu
sarıgerme aşı koyu

Sarıgerme plajına yakın olan Aşı koyu, el değmemiş bakır koylardandır ve görünümü bir harikadır. Sarıgerme’de bulunan teknelerden birine binerek bu koyu görebilirsiniz. Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir Bu koy Sarıgerme’ye yaklaşık 14 km uzaklıktadır ve ovacık yolu üzerinden de ulaşım mümkündür.

Sarıgerme Plajı ve Aşı Koyu Resimleri

SarıgermesarigermeliSarıgerme KoyuSarıgerme PlajıSarıgerme Aşı Koyuaşı koyu1aşı koyuSarıgerme Plajı76Sarıgerme Plajı8Sarıgerme Plajı7Sarıgerme Aşı Koyu1Sarıgerme Plajı4Sarıgerme Plajı3Sarıgerme Plajı1Sarıgerme Plajı

Sarıgerme Plajına En yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Ören Gezilecek Yerler : Muğla Ören Sahilini Keşfedin !

Gezicini

Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti

Gezicini

1 Yorum

Cenk Başar 28 Ağustos 2019 at 13:09

Sarıgerme Kumsalında taş bulmak çok zor, burada doğa ve eşsiz güzellik vede sörf ve paraşüt yapmak için ideal bir yer diyebiliriz ? kısacası sende bi uğra

Cevapla

Yorum Yaz