Image default
Muğla Ula

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Ula Gezilecek Yerler Ülkemizde güzelliğiyle birçok türküye konu olan Ula, Muğla’nın en şirin ilçelerinden birisi olmaktadır. Muğla’ya 15 km uzaklığında olan Ula, Marmaris, Köyceğiz ve Fethiye gibi bölgelere de yakınlığıyla bilinmektedir. Ula Gezilecek Yerler Nüfusu 25 bin civarında olan küçük şirin bir kasaba izlenimi veren Ula’nın özellikle de Dondurmam Gaymak filmi sonrasında çok daha fazla rağbet gören bir yer olduğunu da söylemek mümkün. Aynı zamanda da bisiklet şehri olan Ula’da adımınızı attığınız her kaldırımda birçok bisiklet görme imkanınız mümkün.

Ula Gezilecek Yerler

Dört tarafı da dağlarla çevrili olan Ula’da ister araç isterseniz de yürüyerek çok güzel bir gezinti gerçekleştirebilirsiniz. Ula`da Gezilecek Yerler Bu konuda şehrin nostaljik mimarisi de bu gezintiye uygun bir konumda güçlü tutulmaktadır.

ULA
ULA

Bunun yanı sıra şirin ve sıcak bir tatil kenti olma özelliğine sahip Ula. Öyle ki bisikletlerle gezen birçok insanı izlemek bile bu küçük ilçede sizi mutlu edebilir. Muğla Ula`ya En Yakın Gezilecek Yerler Eski Muğla dokusunu hissettiren sokakları, bununla birlikte de çeşitli kahveleri ve lokantalarıyla da ünlü bir konuma düşen Ula’ya eğer ki yolunuz Muğla bölgesinde bir tatile düştüğü takdirde mutlaka uğramanızı öneririz. Ula`da Gezilecek Yerler Son dönemlerin en güzel birkaç saatini bu özel ilçede gerçekleştirebilir, aynı şekilde de tatilinizi çok daha verimli bir konuma taşıyabilirsiniz.

Bu kapsamda da bakıldığın tatilciler için Ula’ya gidildiği takdirde neler yapılıp çevresinde nerelere gidilebileceğine dair biraz bililer sunmak istiyoruz.

İşte Ula’da gezilecek önemli yerler;

READ  Bodrum Kalesi Nerede Nasıl Gidilir ?

Ula Göleti

Ula Göleti, özellikle de son 5 sene içerisinde yapılanmasıyla birlikte çok daha nezih bir konuma dönüşmüş oldu. Sadece Ula bölgesindeki insanlar değil pek çok kesim Ula Göleti çevresinde o göletin muhteşem manzarasına hayranlıkla dahil olmasının yanı sıra harika bir piknik imkanı da yakalayabilir. Bu konuda bakıldığı zaman Ula Göleti’nin çevresinde oturacağınız çardaklar var. İstediğiniz şekilde mangal yapıp gün ile manzaranın keyfini doyasıya çıkaracağınız, ailece gidip memnun edici bir gün geçireceğiniz Ula Göleti’ni, Ula’ya giderek de mutlaka görmeniz gereken bölgelerden birisi olarak belirtmeden geçemeyiz. Rahat bir yolu da bulunan bu göleti mutlaka görmenizi öneririz.

ula göleti
ula göleti

Nasip Dondurmaları

Tabii ki de ‘’Dondurmam Gaymak’’ filmi ile eş zamanlı olarak Ula’daki o meşhur dondurmacıya da uğramanız gerek. Filmde kullanılan motorun da dondurma dükkanının üzerinde görecek ve özellikle de bu filme hayransanız eğer daha da fazla sevmiş olacaksınız. Ula`da Gezilecek Yerler Bu konuya bakıldığı zaman dondurmalarının lezzeti ve bol çeşitliğiyle deneyebileceğiniz bu özel yeri de Ula içerisinde denemeden geçmemenizi öneririz. Yaz aylarında muhteşem bir şekilde hizmet sunan ve isterseniz plastik tabureler üzerinde de yiyebileceğiniz bu özel dondurmacı sayesinde, gününüze özel bir lezzet de katmış olacaksınız. Bu sebepte mevcut dondurmacıyı Ula’ya gittiğiniz takdirde mutlaka incelemelisiniz.

dondurmam gaymak
dondurmam gaymak

Sakartepe : Ula Gezilecek Yerler Arasında

Ula’dan çıktıktan 15 dakika sonrasında karşınıza çıkacak olan Sakar rampasında harika bir tepe gizli aslında. Sakar geçidini Fethiye’ye doğru gidiş yönünde bakıldığı zaman sizler Sakartepe’sine dev bir rampayı (1km) çıktıktan sonra muazzam bir Muğla manzarasına erişim sağlayabilirsiniz. Sakartepe özel bir lokantaya da sahip olduğu için gerçekten de seyirlik alanında kahvaltı yapar, gününüzü de çok özel bir konuma taşıma şansı ulaştırabilirsiniz. İyi bir araçla ve yağmursuz havalarda çıkmaya özen gösterdiğiniz an Sakartepe ideal bir şekilde sizlerin seyirlik alanlarınızı güçlü ve hoş manzaralarla destekleyecektir. Marmaris Gezilecek Yerler Bu sebepten dolayı da Ula’ya giderken bu muhteşem doğa güzellik seyir bölgesini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

READ  Kelebekler Vadisi : Fethiye'nin Saklı Cenneti
Muğla Sakartepe
Muğla Sakartepe

Çınar Plajı

Çınar Plajı, gün boyunca gidip denizin tadını da doyasıya çıkaracağınız türden güzelliklere sahip bir bölge. Öncelikle denizi muhteşem. Deniz kenarında yöresel Ula yemeklerini tadabileceğiniz türden bir lokanta kafesi de bulunuyor. Plajın parlaklığı, sıcaklığı ve etkin bir şekilde değerlendirmenizi destekleyici bir yapı ile sizler gerçekte de keyfini yerinde çıkaracağınız bir deniz heyecanı yakalayabilirsiniz. Muğla Ula`ya En Yakın Gezilecek Yerler Bu kapsamda da zaten Çınar Plajı da Ula’dan rahatlıkla ulaşım sağlayarak gidebileceğiniz bir yer olmaktadır. Yeşili ve güneşi bolca değerlendirmeniz için ideal bir konuma sahip olan Çınar Plajı da her daim gitmekten asla pişman olmayacağınız bir bölge. Ayrıca Ula’ya en yakın plaj olarak da bu bilgiyi sizlerle paylaşmak isteriz. Ula Gezilecek Yerler

Çınar Plajı
Çınar Plajı

Azmak Nehri

Azmak Nehri  Tatlı su nehri olan Azmak da muhakkak ziyaret edilmesi gereken bölgeler arasındadır. Azmak, yaz sıcağında nefes kesen bir soğuk suya sahip. Kendinizi bu suyun içerisine bıraktığınız an ne demek istediğimizi çok daha iyi anlaşmış olacaksınız zaten. Bunun dışında dilerseniz küçük tekne gezilerine de katılabilir, aynı zamanda da doğa ile baş başa bir keyif yaşayabilirsiniz. Muğla Gezilecek Yerler Azmak Nehri’nin genel görünümü ve kenarında yapacağınız hoş bir piknikle bütünleşmesi de sizi memnun edebilir. Ula’ya araçla en fazla 20 dakika uzaklıkta olan bu nehri de Muğla bölgesine gittiğiniz an muhakkak görmeniz gereken alanlar arasında yer edinmektedir.

akyaka3azmaknehri 10azmaknehri 9azmaknehri 8azmaknehri 7azmaknehri 6Azmak Nehriazmakazmaknehri 3Azmak Nehriazmaknehri 1
Ula
Ula

Menteşe

Menteşe Muğla’nın bir diğer önemli ilçesi olan Menteşe de Ula’ya çok yakın bir konumda. Öyle ki Menteşe’de Muğla’nın yöresel kültürünü yansıtacak birçok bölge ve dükkanı inceleme şansı bulabilirsiniz. Menteşe de Ula gibi güzel ve detaylı bir mimariye sahip. Ayrıca Eski Muğla sokakları ve yapılarını da bu ilçeye girdiğiniz an görmeye başlamış olacaksınız. Bu konuda Ula’ya gidince muhakkak yolunuzun üstünde kalacak bir ilçe olan Menteşe’yi de gezmeniz sizin tatilinize hoş bir izlenim katabilir. Sizler, tatil esnasında Muğla gibi çok geniş ve birçok sürpriz güzelliği içerisinde bulunduran bir kentin her detayına ulaşabilecek imkanı da yakalayabilirsiniz.

READ  Dalaman Çayı Nerede Nasıl Gidilir?
Menteşe Gezilecek Yerler
Menteşe Gezilecek Yerler

Marmaris

Marmaris Tabii ki Marmaris’e Ula’dan gitme olasılığınız var. Üstelik oralara kadar gelip de o bölgeyi görmeme durumu asla olmaz. Bu sebepten dolayı Ula’dan çıkıp Köyceğiz yolu istikametine giderken Sakar rampası çıkışında sağa döner dönmez Marmaris yoluna ulaşmış olacaksınız. En fazla 40 dakika içerisinde Marmaris’e ulaşır, bu muazzam tatil köyünün de tadını çıkarabilirsiniz. Marmaris, koyları ve gece hayatıyla muhteşem bir bölge. Bu sebepten de mutlaka bu bölgede en az iki gece geçirerek günün tadını doyasıya çıkarmanızı öneririz. Bu sayede tatilinize de çok hoş bir renk ve heyecan kazandırmış olacaksınız.  Muğla Ula`ya En Yakın Gezilecek Yerler Bu konuda Marmaris de bu bölgelerde muhakkak görülmesi gereken bölgeler arasında.

Marmaris
Marmaris

Tüm bunların yanı sıra Ula ve çevresinde ulaşacağınız birçok bölge ve plaja erişmeniz de mümkündür. Akyaka, Gökova, Köyceğiz, Dalyan, Bodrum gibi bölgelere araçla gün içerisinde rahatlıkla gidebilir, tatilinize hoş bir anlam kazandırabilirsiniz.

Siz de Ula ile alakalı gezilecek yerlere dair bilgilerinizi ve fotoğraflarınızı bizlerle paylaşayabilirsiniz.

Muğla Gezilecek Yerler | Muğla’da Yapılacak Aktiviteler?

Muğla`ya Yakın En Güzel Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Yatağan Gezilecek Yerler

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla’da Doğa Harikası!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

1 Yorum

Ayşe Ender 12 Ağustos 2021 at 13:17

Ula Muğla da gezilecek çok şirin ve güzel yerlerden biridir.Çok detaylı ve faydalı bir tazı olmuş teşekkürler.

Cevapla

Yorum Yaz