Image default
Muğla Ula

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla Sedir,  Kerme körfezi yakınlarında bulunan, antik kent kalıntılarıyla dolu, görülmeye değer harika bir yerdir. Muğla ilinin en güzel yerlerinden biri olan Sedir adası, gezilecek yerleri, aktiviteler, plajı ve gece hayatıyla keşfedilecek birçok sayıda yönü vardır. Muğla ilinin Ula ilçesinde yer alan Sedir adası, eski adıyla Kadrea olarak da bilinir ve burası antik dönemlere ait eski yapıtlar ile meşhurdur.

Sedir Adası
Sedir Adası

Muğla ilinin en popüler tatil beldelerinden biri olan Sedir adası, gezilmeye ve görülmeye değer yapıt ve mekanlar ile doludur. Burada gezebileceğiniz eski ve tarihi mekanlar ile birlikte eğlenebileceğiniz yerlerde var. Plajında güneş ve deniz keyfini doyasıya yaşayabileceğiniz Sedir adasında ayrıca su sporlarıyla da ilgilenebilirsiniz.

Etrafı, maki, zeytin ağacı ve Sedir ağaçlarıyla kaplı olduğundan dolayı buraya Sedir adası adını Latince Cadrea’dan alıyor. Burada eski tarihlere ait antik kent ve yerler de bulunmaktadır. Bu yerler Şehroğlu, şiir adası, Aşk adası, Balayı adası gibi bölgelerle ünlüdür.

Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla
Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla

Sedir Adası Gezilecek Yerler

Sedir adası, coğrafi konum olarak antik kent ve tarihi mekanların olduğu bölgede yer alıyor. Kızkumu Plajı Marmaris Masmavi denizi, muhteşem plajı ve antik kalıntılarıyla Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla Sedir adasında vakit geçirmek için konaklayabileceğiniz birçok otel, pansiyon bulunur. Sedir Adası Gezilecek Yerler Bununla birlikte dinlenip, yemek yiyeceğiniz restoran ve kafeteryalarda bulunmaktadır.

Sedir Adası
Sedir Adası

Sedir adasında tatil yapabileceğiniz plajlar ve tarihi antik kentlerle beraber gece eğlenebileceğiniz kulüplerde bulunmaktadır. Bu kulüplerde dj müzik ve canlı performanslarda yapılmaktadır. Sabahlara kadar duraksız eğlenerek müzik dinleyebileceğiniz bu mekanlara girmek için belirli bir miktarda ücret ödemeniz yeteridir.

Muğla ilinin tüm doğal güzelliklerine sahip Sedir adasında denizin keyfini doyasıya yaşayabilir, etrafta bulunan otellerde konaklayarak, güzel bir tatil yapabilirsiniz.

Kleopatra Plajı
Kleopatra Plajı

Sedir Adası Nerede?

Muğla ilinin en güzel yerlerinden biri olan Sedir adası, antik liman kalıntılarıyla gezilmesi ve tatil yapılması gereken muhteşem bir yerdir. Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla  Kesme taştan yapılan duvarları ve Apollon tapınağı ile yanında yapılan kilise ile burası eski bir yerdir. Şuanda yerinde bulunan tiyatro ve agora, buradaki en önemli kalıntıların başında gelmektedir. Sedir Adasına nasıl gidilir  < Konum için tıklayın >

Sedir adasında ilk olarak keşfetmeniz gereken yerlerden biri de adanın kumudur. Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla Yalnızca Kızıldeniz ve bu bölgede bulunan meşhur kumda güneşlenip, bölgenin plajında deniz keyfi yapabilirsiniz.

Sedir Adası
Sedir Adası

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı, özellikle yaz aylarında oldukça sıcak ve yakıcıdır. Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla  Özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında çok sıcak olan bu adanın suyunda ferahlayabilir, kum keyfi yapabilirsiniz. Kleopatra Plajı Muğla’da efsane yerlerden biri olan Sedir adası nerede? Sorusuna gelecek olursak, bu ada Marmaris’in girişinde yer alıyor. Sedir Adası (Kleopatra Plajı) Muğla Marmaris merkezden 16 km uzaklıkta olan Sedir adasına gelmek için ilk olarak gelmeniz gereken yer Çamlık mahallesindeki Çamlık iskelesidir. Kleopatra Plajı Bu bölgeye geldikten sonra iskelede bulunan teknelerden birine binerek adaya gelebilirsiniz. Tekne ile Sedir adasına ulaşım ise yaklaşık olarak 45 dakika sürüyor.

Sedir Adası Çevresindeki Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti

Sinem

Yatağan

Sinem

Turunç Koyu – Plajı

Sinem

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Sinem

Sarıgerme Plajı Nerede Nasıl Gidilir ?

Sinem

Saklıkent Kanyonu Fethiye

Sinem

Ortaca Gezilecek Yerler

Sinem

Ölüdeniz En Güzel Gezilecek Yerler

Sinem

Muğla Ula`ya En Yakın Gezilecek Yerler

Sinem


1 Yorum

Can Kasap 28 Ağustos 2019 at 12:56

Deniz ve kum Bambaşka Sedir adasında herkse en az hayatında bir kere bu plaja mutlaka ama mutlaka gelmeli. Tekne ile geliniyor buraya biz bindiğimizde ise kişi başı 15 TL müze veya maximum kartlarınızdan birisi yoksa giriş ücreti olarak ise 15 TL buranın içerde cafe var ama siz genede yemek istediklerinizi yanınızda getirirseniz daha iyi olabilir.. ?

Cevapla

Yorum Yaz