Image default
Marmaris Muğla

Marmaris İçmeler Gezilecek Yerler

Marmaris İçmeler Gezilecek Yerler

Marmaris, ülkenin en önemli turizm alanlarından biridir. Marmaris İçmeler Gezilecek Yerler olarak burada birbirinden güzel plajlar ve koylar bulunmaktadır. Farklı manzarası, turistik yerleri ve müthiş mekânları ile güzel olan Marmaris deniziyle muhteşemdir. Marmaris İçmeler Plajları Sahilleri ve Gece Hayatı İçmeler görülmesi gereken yerler Muğla merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıkta bulunan bu ilçe farklı mekânlara sahiptir.

Yiyecekleri ve içecekleri ile de meşhur olan Marmaris, Ege denizinin bittiği bölgede bulunuyor. Bölge oldukça turistik ve eğlencenin gözde yerlerdendir. Akdeniz ikliminin görüldüğü Marmaris, yazları sıcak ve kurak, kışları ise yağışlı geçmektedir. Marmaris İçmeler Gezilecek Yerler Antik mekânları ile de turistik bir yer olan Marmaris, gezilmek için farklı bir bölgedir. Tatil ve gezi için değişik alanlara ve mekânlara sahip Marmaris’e geldiğinizde burada zaman geçirmeyi çok seveceksiniz.

Marmaris’te Gezilecek Yerler

İçmeler Sahili
İçmeler Sahili

İçmeler Sahili Plajı

Marmaris bölgesi, ülkede gezilmesi ve tatil yapılması gereken en güzel yerlerden birisidir. Bu yerler Marmaris’in plajları ve mavi koylarıdır. İçmeler Sahili Buradaki koylar denize girmek için uygun yerlerdir ve tatil için harika manzaraları vardır.

Marmaris’te mutlaka görülecek yerler arasında bulunan bu plajlardan biri de İçmeler plajıdır. İçmeler Denizi Bu plaja giriş ücretsizdir ve muhteşem deniz manzarası ile büyüleyicidir.

Marmaris İçmeler plajı,  merkeze 8 km uzaklıktadır. Marmaris Gezilecek Yerler İçmeler Plajı Merkeze yakınlığı nedeniyle ilk tercih edilen plajlardan biri olan İçmeler, mavi denizi ve sıcak kumu ile meşhur bir bölgedir. Farklı manzara ve denize sahip İçmeler plajında tatil yapmaktan ve bu bölgeyi gezmekten oldukça keyif alacaksınız.

READ  Muğla Kargı Koyu
Turunç Halk Plajı
Turunç Halk Plajı

Turunç Halk Plajı

Turunç Koyu  Marmaris, Ülkenin en çok tercih edilen tatil bölgelerinden biridir. Turunç Plajı Burada birçok sayıda koy, turistik mekân ve plaj vardır.

Antik mekânları ve turistik bölgeleri ile de dikkat çeken Marmaris’e geldiğinizde mutlaka görmeniz ve vakit geçirmeniz gereken yerlerden biri de Turunç halk plajıdır. Bu plaj, Marmaris’e 21 kilometre mesafelik uzaklıktadır.

Turunç plajı Harika doğası, otelleri ve restoranları ile tatil yapmanız için kusursuz bir yer olan Turunç halk plajında vakit geçirmekten oldukça keyif alacaksınız. Bodrum Gezilecek Yerler Marmaris İçmeler Gezilecek Yerler Turunç Denizi Bu plajın kumu sıcak ve denizi masmavidir. Benzersiz manzarası ile meşhur olan bu plaj, dalış turizmi ile de ünlüdür. Plajın denizinin altı renkli ve sualtı mağaraları ile farklı bir görüntüye sahiptir.

Marmaris’te Gezilecek Yerler

Hafsa Sultan Kervansarayı
Hafsa Sultan Kervansarayı

Hafsa Sultan Kervansarayı

Marmaris bölgesi, tatil için tercih edilen bir bölge olmakla birlikte ayrıca turistikte bir bölgedir. Marmaris’te gezebileceğiniz farklı birçok sayıda mekân ve tarihi yerler bulunuyor. Bu mekânlardan biri de Hafsa Sultan kervansarayıdır.

Bu saray, Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi adına yapılmıştır. Kervansaray 1545 yılında inşa edilmiştir ve Marmaris kalesinde doğru uzanmaktadır. 8 odadan oluşan bu Kervansaray konaklama için inşa edilmiştir ve günümüzde tarihi bir mekân olarak gösterilmektedir. Osmanlı döneminin yapıtlarına ait olan bu kervansaray tarihi olduğu kadar aynı zamanda çok meşhurdur. Marmaris’e gelen turist ve ziyaretçilerin ilk gezdiği yerlerden biri olan bu kervansaray ilginizi çekecektir.

Marmaris Eski Çarşı
Marmaris Eski Çarşı

Eski Çarşı

Marmaris’te gezilecek birçok sayıda bölge ve mekân bulunmaktadır. Bu bölgelerden biri de Marmaris’in merkezinde yer alıyor. Merkezde bulunan turistik bu bölge eski çarşının bulunduğu bölgedir. Marmaris gezilecek yerler arasında olan bu çarşı tarihi bedesten olarak da bilinir.

READ  Dalamanda Gezilecek Koylar ve Plajlar

Haftanın her günü kalabalık olan bu çarşı turistlerin gezdiği ilk yerlerdendir. Halı, kumaş ve derinin satıldığı bu çarşı, Marmaris gezintinizde çok ilginizi çekecek. Çarşı, mimari yapısı olarak Kapalıçarşı’ya benzemekte ve ihtiyacınız olan birçok farklı eşya burada mevcuttur. Ürünlerin ve eşyaların bulunduğu bu turistik çarşıda ayrıca yöresel lezzetleri tadabileceğiniz mekânlarda vardır.

Marmaris İçmeler

Amos Antik Kenti
Amos Antik Kenti

Amos Antik Kenti

Turistik mekân ve bölgelere sahip olan Marmaris, gezilmeye ve görülmeye değer yerler arasında en iyilerdendir. Burada alışveriş yerleri, gezilecek yerler, eğlence, plajlar, koylar bulunmaktadır. Amos Antik kenti de bu yerlerden biridir. Marmaris Gece Hayatı – Marmaris Disco Barları Eski yunan dilinde Ana tanrıça tapınağı anlamına gelen Amos Antik kenti şahane manzarası ve yürüyüş yolları ile gezinize büyük keyif katacaktır.

Turunç beldesi ve Kumlubükkoyu arasında bulunan bu yer özel manzaralara da sahiptir. Kalıntıları tepede bulunan Amos Antik kent daha çok gezmek ve vakit geçirmek için iyi bir yerdir. Marmaris gezinizde sakin bir yerde yürüyüşe çıkmak ve manzara keyfi yapmak istiyorsanız, Amos Antik Kent bölgesini tercih edebilirsiniz.

Marmaris Bölgesinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turunç Koyu – Plajı

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

1 Yorum

Q ♡ 31 Temmuz 2019 at 13:04

Küçük bir İngiltere diyebiliriz 🙂 Denizi, havası ve manzarası… İçmeler Marmaris Her şeyiyle tatil kavramını dibine kadar yaşayabileceğiniz bi yer, Marmaris’in incisi:)

Cevapla

Yorum Yaz