Image default
Marmaris Muğla

Muğla Marmaris Akkum koyu

Muğla Marmaris Akkum koyu

Muğla’da konaklamak, tatil yapmak ve gezmek için birçok yer ve mekan bulunuyor. Bu yerler arasında bulunan Akkum koyu, Muğla şehrinin Marmaris ilçesinin sınırlarında yer alıyor. Muğla Marmaris Akkum koyu şehir merkezine ise 45 km uzaklıktadır ve denize girmek için harika bir ortama sahiptir.

Muğla’da meşhur olan bu koy, masmavi denizi yavaş akan suyu ile ailece sevdiklerinizle tatil yapabileceğiniz bir yerdir. Dünyanın her ülkesinden turistlerin geldiği bu koy, yaz mevsiminde oldukça kalabalık olmaktadır. Akkum koyunun suları ise durgun ve temiz olmakla beraber güzel bir görüntüye sahiptir.

Akkum koyu
Akkum koyu

Akkum koyuna ulaşım için ise birçok sayıda araç alternatifleri bulunuyor. Bu alternatifler arasında otobüs, minibüs, taksi araçları vardır.

Akkum Koyu -Muğla

Bilindiği gibi Muğla’da tatil yapmak ve denize girmek için birçok sayıda bölge ve yerler bulunuyor. Akkum koyu da bu yerlerden birisidir ve denize girmek, tatil yapmak için bambaşka bir ortamdır. Denizinin masmavi görüntüsü ve durgun suyu ile harika bir manzaraya sahip olan Akkum koyunda sevdiklerinizle birlikte tatil yapmayı çok seveceksiniz.

Akkum Plajı
Akkum Plajı

Muğla ilinin Marmaris ilçesinde bulunan Akkum koyu, yabancı turistlerin de ilgisini çeken muhteşem bir bölgedir. Temiz suyu ve sakin ortamı ile ziyaretçilerinin çok sevdiği bu koy, etrafında oteller ve işletmelerde bulunuyor. Her türlü ihtiyacınızı da kolayca sağlayabileceğiniz Akkum koyuna ulaşım için ise merkezde otobüse binmeniz gerekiyor.

Akkum Koyu Ulaşım

Marmaris ilçesinde bulunan turistik bir yer olan Akkum koyu, denizi ve manzarası ile herkesi kendine hayran bırakıyor. Tatil için doğru bir tercih olan Akkum Koyuna ulaşım sağlamak için ise farklı birçok sayıda alternatif bulunuyor. Yaz turizminin gözde yerlerinden biri olan Akkum koyuna ulaşım için Marmaris’te ki dolmuşlara da binebilirsiniz.

READ  Muğla Gezilecek Yerler | Muğla'da Yapılacak Aktiviteler?
Marmaris Akkum koyu
Marmaris Akkum koyu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan meşhur Akkum koyuna farklı şehirlerden de ulaşım sağlanabiliyor. Yalnızca ülkede değil tüm dünyada meşhur olan Akkum koyuna gelebilmek için otobüsle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Marmaris’e 45 km uzaklıkta bulunan Akkum koyuna şahsi aracınızla geliyorsanız ise etrafta park yerleride bulunmaktadır. Park yerleri de ücretsiz olarak açıktır.

Muğla Marmaris Akkum koyu
Muğla Marmaris

Buraya En Yakın Gezilebilecek Yerler

Marmaris Tarihi Yerleri

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yuvarlakçay Muğla’nın Saklı Cenneti

Gezicini

Uyku Vadisi : Nerede Nasıl Gidilir ? Doğal Güzellikleri

Gezicini

Ula Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Turunç Koyu – Plajı

Gezicini

Turgut Şelalesi Marmaris | Muğla’da Doğal Bir Şelale

Gezicini

Seydikemer`de Gezilecek Yerler Var!

Gezicini

Sarıgerme Plajı : Denize Girmeyi ve Güneşlenmeyi Çok Seveceksiniz

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ortaca Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

3 Yorumlar

Akkum Koyu 28 Ağustos 2019 at 13:14

Denizi yürü yürü Bitmez Akkum koyunun 🙂 güzel aslında pek kalabalık olmayan bilinmedik bir yer burası. Şezlong şemsiye kiralayalım deseniz işletme yok burada, izin vermemişler sanıırm doğal kalmış bir yer. Deniz açıldıkça nedense güzelleşiyor , dibi kum ama üstünde nedense bitkiler var

Cevapla
X kişi 28 Ağustos 2019 at 13:21

Dünya üzerinde ilk ve tek sualti müzesi sadece ve sadece bodrumda oyüzden çok önemli..Bodrum sadece deniz eğlence gece hayatı plaj kumdan ibaret değil tatile geline biraz gezinve burayla birlikte düunyanın 8 harikasından bisiri olan tarihi mozole yi ve myndos kapısınız gezmeniz gerekmekte diyorum.

Cevapla
Eylul 3 Ocak 2021 at 23:46

Bu site sayesinde gidecegim yer hakkında bilgi ediniyorum cok faydali bir site gerçekten

Cevapla

Yorum Yaz