Image default
Fethiye Koylar

Kabak Koyu (Fethiye) Nerede? Nasıl Gidir

Kabak Koyu

Muğla’nın en güzel ilçelerinden birisi olan Fethiye de bulunan Faralya Köyü içersin de Kabak koyu görenleri büyülüyor. Sadece Kabak Koyu değil içerisinde bulundurduğu birçok saklı cennet ile Faralya Köyü tatilcilerin çok sevdiği bir belde.

kabak koyu
kabak koyu

Fethiye merkeze 33KM uzaklıktaki bu saklı cennet merkeze yakın olmasıyla da buraya gidecek olanlar için avantaj sağlıyor. Bu koyun en büyük özelliklerinden birisi ise bu alana büyük çaplı oteller yapmak yerine daha çok kamp alanı ve ağaç ev tipi uygulamalar ile doğanın korunmasını sağlamak oluyor.

kabak koyu
kabak koyu

Berrak suyu ve sunduğu huzur ile kamp yapmaya oldukça müsait bir alan. 200 metrelik oldukça geniş bir kumsala sahip olan Kabak koyu bu anlamda da gelen misafirler için yeterli alan sunuyor.  Buraya gelen insanların yapmayı tercih ettiği etkinliklerden birisi ise Kabak vadisine gitmek, öyle ki 1987 yılına kadar varlığından haberi bile olunmayan vadi bu anlamda çok genç. Vadiye cipler veya dolmuş ile gitmek mümkün oluyor. Vadi, koyu havasını bir anlamda değiştirmiş oluyor ve turist ya da kampçılar için bir durak haline geliyor. Fethiye Kabak Koyu sizler için eşsiz manzarasını ziyaretçilerine sunmaktadır.

kabak koyu
kabak koyu

Kabak Koyu

Kabak Koyunun yaşam bölgesi için söylenmesi gereken en önemli unsur ise doğallık oluyor. Çevrede ki beldeler ve tatil yerleri aksine doğallığını korumuş ve bu sayede turist çekmeyi başarabilmiş. Öyle ki buraya gelen insanlar doğa fotoğrafı çekmeyi ve buradaki doğal yaşamı takip etmeyi çok seviyor, ağaçlarda her an sincap görmek mümkün oluyor. Burada yapılacak aktiviteler de oldukça fazladır, Likya yolunda yürüyerek Aladere Şelalesine gitmek, Keçiboynuzu ağaçlarının altında doğayı dinlemek ve dinlenmek aynı zaman da uzun uzadıya doğa yürüyüşleri yapmak. Kabak koyu gezilecek yerler açısından değerlendirildiği zaman mekan olarak ele alınmadığı takdirde doğa ile iç içe yaşamak isteyen insanlar için çok iyi bir tercih olacaktır.

READ  Fethiye Kafeleri : Fethiye'deki En İyi Kafeler
kabak koyu

Kabak Koyu için yapılan yorumlarda da sıklıkla bahsedildiği üzere bu koy henüz çok popüler olmayı başarabilmiş bir koy değil. Burayı güzelleştiren özelliklerden biriside aslında bu oluyor, huzurlu vakit geçirmek isteyen insanlar için çadır alıp gidilebilecek bir alan. Muğla En İyi Koyları ve Plajları Kabak Koyu (Fethiye) Nerede? Nasıl Gidir Yine de burada yapılabilecek tek aktivite yatıp dinlenmek ve huzur bulmak değil. Gezmek ve yeni yerler keşfetmek isteyen insanlar için de Kabak Koyu Görülecek yerler sunuyor.

kelebekler vadisi
kelebekler vadisi

Kelebekler Vadisi

Yaz kış durmaksızın akan şelalesi ve masal kitaplarından çıkmışçasına görüntüleri ile Kelebekler Vadisi insanların büyülendiği bir yer. Fethiye Gezilecek Yerler Burada yetişen çiçekler kuş sesleri ve size yaşattığı hisler ile vadi misafirlerine özel anlar yaşatıyor.

mavi mağara
mavi mağara

Mavi Mağara

Mağaraya karadan ve sudan olmak üzere iki yoldan gidilebilmektedir. Sudan gitmek her ne kadar mağara girişinde büyük dalgalar sebebiyle kıyıya çıkmayı zorlaştırıyor olsa da gidenler oluyor. Kabak Koyu (Fethiye) Nerede? Nasıl Gidir Mağaranın dibinde ki suyun denize bağlanması ve deniz suyunun bağlandığı noktadan gelen ışıkla mağaranın aydınlanması ile Mavi mağara ismini alıyor.

mavimagarrakelebekler vadisiMavi Mağarakabakkoyu44kabakkoyu9kabakkoyu3kabakkoyu4kabakkoyu5kabakkoyu7kabakkoyu8kabakkoyu2kabakkoyu1kabakkoyu

Kabak Koyuna Yakın Görülecek Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Turunç Pınarı Koyu : Fethiye’de Masal Gibi Değil Mi

Gezicini

Seferihisar Koyları ve Plajları

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti

Gezicini

Muğla Şelaleleri ve Doğal Güzellikleri

Gezicini

Kuşadası Kadınlar Denizi (Kadınlar Plajı)

Gezicini

Kelebekler Vadisi : Fethiye’nin Saklı Cenneti

Gezicini

Hem Dinlenip Hem Eğlenebileceğiz Fethiye Balayı Tatil Önerisi

Gezicini

Gemile Koyu | Fethiye’de En Çok Tercih Edilen Koylardan

Gezicini

1 Yorum

Pelin Lpnt 20 Ağustos 2019 at 14:37

DeniZinin rengi kabak koyunda, caretta karettalara ev sahipliği yapan plajı ile birlikte daha farklı birı atmosferini burada yaşamanızı tavsiye ederim. Biz inişte yürüyerek indik fakat 45 dk sürüyor. Buradan Dönüşte ise dolmuşlara bindik. Dolmuş tamda bir ölüm makinesiydi diyebilirim sizde bence yürüyerek gitmenizi tercih edebilirsiniz hem de zaman geçmiş rahatlamış olursunuz…

Cevapla

Yorum Yaz