Image default
Koylar Seferihisar

Seferihisar Koyları ve Plajları

Seferihisar Koyları ve Plajları

Seferihisar Plajları
Seferihisar Plajları

Sizlere Seferihisar koyları ve plajları ile ilgili meşhur bölgeleri tanıttık. İzmir ili, ülkemizde tercih edilen popüler tatil yerlerinin bulunduğu şehirlerimizdendir. Burada gezilecek ve keşfedilecek muazzam yerler bulunmaktadır. Gezerken hayran kalacağınız bu şehirde ilgi çekici bazı yerlerde vardır. Hem tarihi yerleri hem de plajları ile mükemmel bir yer olan Seferihisar da İzmir ilinde yer almaktadır.

Seferihisar Koyları
Seferihisar Koyları

Ege bölgesinin şehirlerinden İzmir’de gezmek ve tatil yapmak için oldukça güzel yerler bulunmaktadır. Turizm merkezi bu şehirde yer alan Sığacık ilçesindeki Seferihisar’da da tatil yapmak için harika yerler vardır. Denizi, güneşi ve kumu ile ilgi çekici bu plajlar ve koylarda yüzebilir, keyif dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Seferihisar’da yer alan bu plajların çoğu da halk plajıdır.

Seferihisar plajı
Seferihisar plajı

Doğanbey Sahili

Doğanbey Seferihisar ilçesine bağlı olan Doğanbey bölgesine konaklamaya gelen turistlerin en çok tercih etmekte oldukları Deniz Apart Otel içerisinde tatil imkanı bulduk ve bu bölgeyi ziyarete gelen arkadaşlara kesinlikle önererek yazımıza devam edeceğim. Harika uzun bir sahile sahip olması ile birlikte insanları diğer turistik bölgelere göre çok daha cana yakın ve plaj içerisinde aradığınız tüm her şeye ulaşma imkanınız bulunuyor.

Doğanbey Payamlı
Doğanbey Payamlı

Mangal yapmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği bir bölge olduğunu söyleyebilirim. Aile ortamı içerisinde huzurlu bir plaj arayanların tercihi olabilir. Bu bölgeye gelenlerin çoğu Payamlı plajını tercih ediyor. Yerli ve yabancı turistlerinde en çok tercih ettiği tesis Deniz Apart Otel görünüyor ve fiyatları da oldukça makul.

Doğanbey Karakoç kaplıcaları burada yer almakta olup eklem rahatsızlığı çekenler için şifalı sıcak suyun çıktığı bu bölgeyi önermekteyiz. Ayrıca yukarıdaki belirttiğimiz Ürkmez Apart otelde kükürtlü su olmasından dolayı da sağlıklı bir su kaynağı bulunmaktadır.

READ  Seferihisar - Sığacık Plajı
Doğanbey Sahili
Doğanbey Sahili

Akkum Plajı

Akkum Plajı İzmir ilimizin önemli turizm yerlerinden Sığacık ilçesinde tarihi mekanlar ile birlikte tatil yapmak için oldukça güzel manzaraya sahip plajlar bulunmaktadır. Bu plajlar arasında Akkum plajı, denize girmek ve tatil yapmak için oldukça muazzam bir yerdir. Bir halk Plajı olan Akkum girişi ücretsizdir. Seferihisar koyları plajları arasında yer alan Akkum plajına haftasonu da gelebilirsiniz.

Seferihisar, Sığacık’a bağlıdır ve burada tatil için harika bölgeler bulunmaktadır. Konaklama yerlerinin de bulunduğu bu bölgelerden ilki Akkum plajıdır. İzmir merkeze 52 km uzaklıkta yer alan Akkum plajına ulaşım sağlamak için ise şehir merkezindeki otobüslere binebilirsiniz. Bununla birlikte bu plajda konaklamak için otel ve pansiyonlarda bulunmaktadır.

Akarca Sahili

Akarca Plajı İzmir’in harika yerlerinden Seferihisar, Sığacık’a bağlıdır ve burada denize girmek için oldukça güzel bölgeler bulunmaktadır. Tertemiz suyu ve mis gibi havası ile Seferihisar’da tercih edilen bu yerlerden biri de Akarca sahilidir. İzmir merkeze yaklaşık 52 km uzaklıkta yer alan Akarca sahili manzarası ile oldukça ilgi çeken bir yerdir.

Akkum Plajı
Akkum Plajı

İzmir ilinin ilçelerinden Sığacık’a bağlı Seferihisar’da yer alan plajlar, denize girmek ve tatil yapmak için harika yerlerdir. Bu yerlerden biri de Akarca sahilidir ve burada denize girmenin keyfi bir başkadır. Soğuk suyu ile yazın sıcağından bunalanları serinleten Akarca sahiline Sığacık’tan hareket eden minibüsler ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla birlikte bu plajda konaklayabilmeniz için otellerde bulunmaktadır.

Akarca Sahili
Akarca Sahili

Teos Ormancı Tatil Köyü

Ege bölgesinin tatil yerleri oldukça meşhur ve popüler yerlerdir ve yazları buraya binlerce kişi gelmektedir. Tatilcilerin özellikle tercih ettiği turizm merkezlerinden İzmir ilinde yer alan Seferihisar’da gezmek ve tatil yapmak için ideal bir bölgedir. Burada yer alan plajlar ve koylar, sıradışı güzelliğe sahip bölgelerdir.

READ  Kalemlik Orman Kampı
Teos Ormancı Tatil Köyü
Teos Ormancı Tatil Köyü

Teos Ormancı Tatil Köyü, Seferihisar koyları plajları arasında yer almaktadır ve imkanları ile oldukça rahat bir yerdir. Cafe, restoran ve Kampı ile oldukça rahat bir tatil imkanı sunan Teos Ormancı Tatil köyünde keyifli vakit geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz. Seferihisar’a 5 km uzaklıkta bulunan Teos Ormancı Tatil Köyü kampının tam önündeki plajda ise denize girebilirsiniz. Suyu yeteri kadar sıcak olan bu plaja çocuklarda girebilmektedir ve giriş tamamen ücretsizdir. Yalnızca şemsiye ve şezlong için ödeme yapmanız gerekmektedir.

Seferihisar Teos Ormanci Tatil Köyü
Seferihisar Teos Ormanci Tatil Köyü

Ekmeksiz Plajı

Seferihisarin en ünlü plajlarından Ekmeksiz Plajı Teos tarihi yerleri tarafına daha yakındır. Sığacık’tan geçip teos yönüne doğru giderseniz konumu bulabilirsiniz. Araç park yeri bol olan Ekmeksiz koyu doğal şölen sizi bekliyor.

Ekmeksiz Plajı
Ekmeksiz Plajı

Ürkmez Plajı

Ürkmez Sahili ve sessizliği ile meşhur bir plaja sahip olan Ürkmez’de ayrıca Lebedos Antik Kent bölgesine en yakın yer olup burada konaklama yapmayı düşünen arkadaşlara havuza sahip olan ve meşhur Ürkmez denizine yakın olan Deniz Apart Otel’de konaklamalarını önerebilirim. Huzur dolu ve bolca enerjinin olduğu bir bölge olarak tercih edilmektedir.

Ürkmez Plajı
Ürkmez Plajı

Euphoria Aegean Resort & Spa

İzmir ilinde yer alan en lüks tatil yerlerinden Euphoria Aegean Resort spa, konaklama yönüyle muhteşem bir yerdir. Göz alıcı sahil manzarası ile tatilcileri büyüleyen bu yerde tatil yapmanın ayrıcalığı bambaşkadır.

Seferihisar koyları plajları listesinde yer alan Euphoria Aegean Resort spa, 5 yıldız kalitesinde bir hizmet sunmaktadır. Seferihisar’da yer alan en lüks yerlerden olan Euphoria Aegean Resort spa konaklama yerinde eğlence mekanları ve su parkları da yer almaktadır. Konum

Buraya Yakın Gezilecek Yerler

READ  Akkum Plajı - Seferihisar

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Plajları Koyları

Gezicini

Ürkmez Meltemtur Sahili | İzmir’de Sakin Bir Köşe İstiyorsanız

Gezicini

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Gece Pazarı

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Ürkmez Apart Otel : Ürkmez’in En İyisi

Gezicini

Teos Ormancı Tatil Köyü – Seferihisar’da Bir Tatil Köyü

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Gezicini

16 Yorumlar

Mango 21 Eylül 2020 at 18:33

Bu yıl özellikle akarca plajı meşhur oldu ve seferihisarda güzel gezilecek koylar var tekne turları güzel gezdiriyor.

Cevapla
Şennur Ö. 16 Ekim 2020 at 09:47

Aykvaryum koyu özellikle arkadaşlar.. Teos marinadan çıkar çıkmaz harika bir koy

Cevapla
Taşkın Gül 16 Ekim 2020 at 09:53

Eskiler çok iyi tanır Yeni bebeler ise örnek alır. Döner bıçağını yiyenler parmak kaldırsın hemen.

Cevapla
Elasuakyurek 13 Ağustos 2021 at 21:33

İzmirli olarak sehrimizi ilimizi tanıtyıgınız icin sagolun koylarımız hep temiz ve cok güzeldir kumu olsun denizi olsun essiz yerlerden biri tarihimizi gezin derim cok güzel bilgililere ulasırsınız

Cevapla
Doğukan 13 Ağustos 2021 at 21:42

gerçekten süper sahiller ve tabiki böyle güzel şeyleri bize sunan her zaman olduğu gibi mükemmel bir site çoook teşekkürler.

Cevapla
Büşranur Ersoy 13 Ağustos 2021 at 22:22

Harika yerleri tabi ki böyle harika bir sitede görmek mümkün. Her şeyiyle çok güzel bir site.

Cevapla
Büşranur Ersoy 13 Ağustos 2021 at 22:23

Harika yerleri tabi ki böyle harika bir sitede görmek mümkün. Her şeyiyle mükemmel bir site.

Cevapla
Fahri Can 13 Ağustos 2021 at 22:28

Ege bölgesinin şehirlerinden İzmir’de gezmek ve tatil yapmak için çok sebep var.

Cevapla
Barış Geçmen 13 Ağustos 2021 at 22:35

Seferhisar koyları ve plajları ile ilgili olarak son derece başarılı ve güzel bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Nur Lapkan 13 Ağustos 2021 at 23:06

Seferihisar gidip görülmesi gereken bir çok güzelliğe sahip. Plajları ve denizi çok güzel. Çok güzel bir tanıtım yapılmış.

Cevapla
Gülseren 13 Ağustos 2021 at 23:43

Geçen sene 2günlüğüne gitmiştim oraya harika bir yer gezilecek çok güzel koyları var

Cevapla
Hilal 14 Ağustos 2021 at 15:16

Bu kadar güzel bir site sayesinde gezip görülebilecek yerleri öğreniyoruz ve tabii ki izmir bir harika koyları ayrı güzel gezmesi ayrı güzel:)

Cevapla
Balvenie 14 Ağustos 2021 at 16:09

Cidden Tatillik Bi Yer Plajı Felan Cok Güzel Ve Türistik Bi Yer Otellerde Flan Kalabilirsiniz Tavsiye Ederim Tam Tatillik Bi Yerdir Kesinlikle Öneriyorum ve Bu Site Cidden Cok Güzel Şeyler Paylaşıyor Ve Ayrıcıa Cok Detaycılar Hepsinin Eline Koluna Sağlık

Cevapla
Berkay Şahin 14 Ağustos 2021 at 18:49

Kaplıca için gidecek olanlara kesinlikle tavsiye ederim. Ürkmez aparttaki kükürtlü su babamın bacak ağrılarına çok iyi geldi. Anlattıkları kadar varmış. Seferihisar çok makul fiyatları olan tam tatil şehri.

Cevapla
Emrah 14 Ağustos 2021 at 19:58

İzmir Seferihisar mimari evleri koyları plajlarıyla cıvıl cıvıl bir tatil beldesi sahilleri Çarşısı hediye alıp geleceğiniz bir yer

Cevapla
Nasibe 15 Ağustos 2021 at 11:35

Seferihisar beldesi koyları otelleri harika bir beldedir giderek sevk alacağımız sitres atacagımız mükemmel yerdir

Cevapla

Yorum Yaz