Image default
Seferihisar

Ürkmez Plajları Koyları

İzmir’de de gezip, görebileceğiniz yerler Ürkmez Plajları Koyları arasında en güzel plajlara, sahillere, koylara sahip yerler arasında olan illerimizden bir tanesi İzmir ili olmaktadır. Ürkmez plajları, koyları da İzmir ilinin Seferihisar ilçesinde olan gezip, görülmesi gerekilen yerleri arasında yer almaktadır. Yerli halkının misafir severliği de gözlerden kaçmayan konulardan bir tanesi olmaktadır. Özellikle Seferihisar bölgesinde yaşayan yerliler dışarıdan gelmiş olan yerli ve yabancı turistlere çok iyi davranmaktadır. Ürkmez Buraya gittiğiniz de yerlilerin olduğu marketlere veya restoranlara gittiğiniz de sanki daha önce yıllardır gittiğiniz bir yerin havasını fazlasıyla alacaksınız. Peki, buraya geldiğiniz de gezip görebileceğiniz ve denizin, kumun, güneşin tadını çıkarabileceğiniz yerlerin listesini siz değerli okurlarımıza aktaralım ve sizleri bilgilendirelim.

Ürkmez Barajı
Ürkmez Barajı

Ürkmez Barajı

Ürkmez barajı, kuzey bölgesi tarafında dere boyunca akıp, giden. Çam alanı ve yol üzerlerin de rastlayabilecek olacağınız, çok güzel doğa yürüyüşleri yapıp, güzel anılarınızı biriktirebileceğiniz bir doğa harikasıdır. Manzarası, görünümü ve temiz havasıyla tatil dostu ziyaretçilerine çok güzel bir şekilde ev sahipliği yapmaktadır. Doğanın eşsiz güzelliğini ürkmez Barajı taraflarına geldiğiniz de görebilirsiniz. Ürkmezler plajları, koyları listesinde gidilmesi gereken yerler arasındadır.

İpekkum Plajı
İpekkum Plajı

İpekkum Plajı

Ürkmez bölgesinin bir diğer göz bebeği olarak bilinen İpekkum Plajı Türkiye bölgesinde görüp, görebileceğiniz en iyi kumsala sahip yerlerden birisidir.          İpekkum plajı daha çok hafta sonlarını değerlendirmek isteyen tatil severlerin, hafta içinin vermiş olduğu sıklığı, yorgunluğu, stresi atmak isteyen ziyaretçilerin gidip, gördüğü yerler arasındadır. İpekkum denizinin, plajının bir diğer çok sevilme sebebi ise suyunun oldukça temiz ve sakin olmasıdır. Deniz suyunun seviyesi de oldukça iyidir, dengesiz bir derinlik seviyesi olmamakla birlikte denizin dibinin tamamen kumdan olması da ziyaretçilere burayı daha da sevdirmektedir. Ayrıca buraya gelen tatilcilerin de buranın bölge konumundan dolayı birçok ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir ve güzel bir tatil yaşayabilirler. Gerek konaklama yapacakları yer olsun, gerekse de akşam çıkıp sevdikleriniz ile birlikte gezip, görmek isteyeceğiniz yerler açısından olsun İpekkum plajı ve bölgesi gerçekten gezip, görülmeye değer bir yerdir. İpekkum plajı yıl içerisinde yerli ve yabancı turist sayısının çok fazla olduğu turistik yerlerimizden olmaktadır.

READ  Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları
Lebedos Antik Kenti
Lebedos Antik Kenti

Lebedos Antik Kenti

Lebedos antik kenti de ürkmezler bölgesinin hemen yanı başında olan, tarihin bize bırakmış olduğu eşsiz ve gerçekten o eski yılların atmosferini bize hala günümüzde aktarabilen yerlerinden biri olarak bilinmektedir Lebedos Antik Kenti. Tepe üzerinde olmasında dolayı da buranın ayrı bir manzarası bulunmaktadır. Özellikle fotoğrafçı kitle tarafından oldukça sık sık ziyaret edilen bir bölge olarak bilinmektedir Lebedos Antik Kenti. Buraya yerli halk tarafında yarımada olarak ta söylemler söylenmektedir çünkü görünüşü olarak, konumu olarak tam olarak bir yarım ada havasındadır Lebedos Antik kenti. Gümüldür  Burası deniz ticareti yapan kişilerin de sıklıkla demir atıp dinlendikleri bir yer olarak da bilinmektedir.

Ürkmez Lebedos Plajı
Ürkmez Lebedos Plajı

Hatta öyle bir yer olarak biliniyor ki Lebedos Antik Kenti yurt dışından sırf burayı ziyaret etmek için bile gelen yabancı turistler bile olmaktadır. Burayı bu kadar değerli yapan özelliklerden bir tanesi de burada bulunan taşların ve taş gibi yapıtların tarihi öneminin çok fazla olduğudur. Bundan dolayı bölgeye yenileme gibi işlemlerde oldukça dikkatli işlemler yapılmaktadır. Bazı taşlarının üzerinde geçmişten günümüze kadar gelmiş olan tarihi yazılar bile mevcuttur. Bu da turistlerin ilgisini çekmektedir. Özellikle tarihi yapıtlara değer veren ve ilgi göstermekte olan kitlenin gezip görmesi gereken bir yerdir. Ürkmezler bölgesine gelmiş iseniz buraya ürkmezler plajlarına, koylarına uğradıktan sonra uğramadan tatilinizi sonlandırmamanız gerektiğini siz değerli okurlarımıza sevgiyle tavsiye ederiz.

Seferihisar Ürkmez Bölgesindeki Diğer Plajlar ve Koylar

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Meltemtur Sahili | İzmir’de Sakin Bir Köşe İstiyorsanız

Gezicini

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Gece Pazarı

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Ürkmez Apart Otel : Ürkmez’in En İyisi

Gezicini

Teos Ormancı Tatil Köyü – Seferihisar’da Bir Tatil Köyü

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Gezicini

Seferihisar Ürkmezde Nerede Kalınır ?

Gezicini

Yorum Yaz