Image default
Seferihisar

Ürkmez Meltemtur Sahili | İzmir’de Sakin Bir Köşe İstiyorsanız

Ürkmez Meltemtur Sahili İzmir

İzmir’in hareketli dünyasının arasında deniz kenarında sessiz ve sakin bir köşe arıyorsanız Meltemtur sahili tam size göre. Gelenin tekrar tekrar geldiği bu sahile tek seferde aşık olacaksınız. Manzarası ayrı havası ayrı yollarının ayrı güzel olması ile bu sahilin müptelası olacaksınız. Tertemiz suyu, enfes plajı ile turist ve seyahat tutkunlarının en sevdiği nokta halindedir. Burada spor yapmayan insanların bile kalacağı kısa hafta sonu tatilinde spor yapmaya karar vermesi ve sabah yürüyüş, koşuları yapmaya çıkacağı bir kıyı şerididir. Temiz deniz havası ile ekstra sağlıklı bir gün başlangıcı yapabileceği bu noktada insanlar hayatlarında göreceği en güzel manzarayı izleyebilir.

Meltemtur Sahili Plajı
Meltemtur Sahili Plajı

Ürkmez Meltemtur Sahili Nerede?

İzmir Seferihisar’da bulunan bu güzel sahile İzmir’e ayak basan herkes mutlaka uğramıştır. İzmir zaten Türkiye’nin çok sevilen bir şehri ve Seferihisar da en sevilen bölümü olarak  İzmir Meltemtur sahili de burada bulunan en güzel sahildir. Pırıl pırıl denizi ve muhteşem güzellikteki plajı ile Meltemtur sahili plajı yüzmeye ve güneşlenmeye doyamayacağınız bir yerdir. Yüzmeyi seven herkesin bu noktaya gitmesi gerekir ve çok güzel bir deniz, kum, güneş keyfi sürebilir. Günübirlik deniz keyfi sürmelik ya da çeşitli pansiyonlarda kalırken bu plajın tadını çıkarabilirsiniz.

Ürkmez Meltemtur Sahili
Ürkmez Meltemtur Sahili

Ürkmez Meltemtur Sahili’ne Nasıl Ulaşılır?

Buraya otobüs ile ulaşabilmeniz mümkündür. Eğer İzmir Seferihisar’da bulunan bu güzel Meltemtur sahili plajına uğramak istiyorsanız 776, 986, 987 ve 989 numaralı otobüsleri kullanarak bu muhteşem sahile ulaşmanız mümkündür. Buraya ulaşarak çok güzel bir keyif sürebilir, yürüyüş yapabilir ve yüzebilirsiniz. Pırıl pırıl denizi ve her zaman içinizi ısıtan güneş ile İzmir’in muhteşem manzarasına doyamayacaksınız. Çok sevilen Meltemtur sahili yürüyüş yolunda vazgeçilmez sabah yürüyüşleri ya da deniz sefası yapmak istiyorsanız yukarıdaki numaralı otobüsleri kullanarak buraya ulaşabilmeniz mümkündür.

READ  Seferihisar Gece Hayatı - Disko Barları
Ürkmez Meltemtur Sahili
Ürkmez Meltemtur Sahili

Ürkmez Meltemtur Sahili’nin Yürüyüş Yolu

Kış aylarında bile güneşin eksik olmadığı İzmir, Ege bölgesinin en güzel şehirlerindendir. Seyahat tutkunlarının, tatilcilerin, gezginlerin vazgeçilmez noktası olan bu güzel şehirde eşsiz körfez manzarasını izlerken sahil şeridinde yürüyüş yapabilir ve İzmir’e en güzel noktalardan bakabilirsiniz. İzmir Meltemtur sahili yürüyüş yolu sabahları koşu ve spor yapan insanları öğlen kahvaltı sonrası yürüyüşlerinin yapıldığı akşam üzeri ise sakin güneşin altında güneşlenebilir ve berrak suya sahip olan denizinde güzel bir keyif yapıp İzmir’in tadınız çıkarabilirsiniz. Ege’nin incisi İzmir’de bu güzel sefayı sürebilmeniz için Meltemtur sahiline mutlaka gitmelisiniz.

Ürkmez’de Görülecek Diğer Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Plajları Koyları

Gezicini

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Gece Pazarı

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Ürkmez Apart Otel : Ürkmez’in En İyisi

Gezicini

Teos Ormancı Tatil Köyü – Seferihisar’da Bir Tatil Köyü

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Gezicini

Seferihisar Ürkmezde Nerede Kalınır ?

Gezicini

Yorum Yaz