Image default
İzmir Menderes

Özdere Gezilecek Yerler

Özdere gezilecek yerler arasında özellikle doğa gezmelerinden hoşlananlar için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyebiliriz. Binicilik merakı olan tatilciler burada bulunan hayvan çiftliğini ziyaret ederek bu isteklerini yerine getirebilirler. Diğer bir güzel yer olarak size orman kampını tavsiye edebiliriz. İzmir İli ’ne bağlı olan Özdere beldesi Ege Bölgesi’nin iklim özelliklerine sahiptir. Bura halkının en önemli geçim kaynağı olarak turizm ön plana çıkmaktadır.

özdere
özdere

İzmir ’in en güzel tatil yerlerinden bir tanesi olan Özdere, Ege Denizi’nin kıyısında bulunmaktadır. Özdere sahili Beldenin kurulduğu alan 55 kilometrelik bir alanı kaplamaktadır. Kışın nüfusu fazla artmaz ve 15.000 civarında kalırken yazın tatilcilerin ve çevre halkın akın etmesi sonucu buranın nüfusu 100 bini geçmektedir. Belde de konaklamak için birçok otel, motel ve pansiyon bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun kalacak yerler vardır.

İzmir’in Gözdesi Olma Yolunda Olan ÖZDERE <3

 

özdere sahil
özdere sahil

Özdere Gezilecek Yerleri

  1. Kalemlik Milli Parkı

Kalemlik Orman Kampı Özdere Beldesi’nin Çukuraltı Mahallesi sahilinde bulunan Kalemlik Milli Parkı, 40 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. Bu alanın çok önemli bir özelliği vardır. O da Seferihisar ile Kuşadası arasında bulunan yaklaşık olarak 100 kilometre uzunluğunda ki kıyı şeridinde bulunmasıdır. konum

Özdere Halk Plajı
Özdere Halk Plajı

 Özdere halk plajı Bölgenin özel bir toprak ve iklim yapısı bulunmaktadır. Ormanda kaliteli kızılçam ve meşe ağaçları vardır. Bazı yerlerde kayalıklar göze çarpar. Parkın içinde dinlenme yerleri, yeme ve içmek için mekânlar, soyunma yerleri, duşlar, araba park yerleri, umumi tuvaletler ve aşağı yukarı 500 çadırın bulunabileceği bir alan bulunmaktadır.

READ  Ödemiş Gezilecek Yerler | En İyi Yerler Listesi
Kalemlik Orman Kampı
Kalemlik Orman Kampı
  1. Çukuraltı Plajı

Çukuraltı  250 metre bir uzunluğa sahip olan kumluk plajı ile bilinen Çukuraltı Plajı Özdere yerleşim yerine 2 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Denizin derinliği 10 metreyi bulur. Özdere plajı Herkese açıktır. Mavi bayraklı olan plajlarımızdan bir tanesidir. İnstagram

Özdere Çukuraltı Sahili
Özdere Çukuraltı Sahili
  1. Maydanoz Koyu ( Ahmetbeyli Koyu )

Ahmetbeyli  Maydanoz Koyu Ahmetbeyli beldesine yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Deniz sığdır ve taşlık bir coğrafi yapıya sahiptir. Harika bir deniz manzarasına sahiptir. Özdere denizi Gezilecek en uygun mevsim olarak nisan ve ekim aylarını tavsiye edebiliriz. Yazının devamı için

Maydanoz Koyu ( Ahmetbeyli Koyu )
Maydanoz Koyu ( Ahmetbeyli Koyu )

Özdere Beldesi’nde birçok plaj ve koy bulunmaktadır. Bunların bazıları civar yerleşim yerleri ile komşu konumundadır. Tanınan en önemli koy ve plajlar arasında Çukuraltı Plajı, Maydanoz Koyu, Zindancık Koyu, Göl Yatağı Koyu, Kuyubükü ve Göktür Plajları olarak sayılabilir. Bunların yanında buralarda bulunan otellerinde plajları bulunmaktadır. Özdere beldesi tarihi yerlere yakın olması ile de önemli bir yere sahiptir. Kuşadası, Çeşme ve Adnan Menderes Havalimanına yakın olması buranın bir geçiş noktası olmasını sağlamıştır. Yaklaşık olarak bu küçük turizm beldesinde 1000’e yakın turizm tesisi bulunmaktadır. Avcılık açısından oldukça zengin olanaklar sunan Özdere’de su altı ya da kara avcılığı yapabilirsiniz.

Çukuraltı
Çukuraltı

Kırsal bölümde yaşayan halk özünden ayrılmamıştır ve geleneksel giysileri ile gezinirler. Tercih edilen giysilerin özelliği desenli, ipek ve dökük kumaşlardır. Özdere’nin kendine ait lezzet anlayışı bulunmaktadır. Bu bölgeye özgü olan topalak, tavuklu böreği, keşkek ve kulaklı çorbası yenmesi gereken yöresel yemekleri arasında yer almaktadır. Özellikle tavuklu böreğini denemenizi tavsiye ederiz.

İki tane yufka arasına tavuklu pilav konulduktan sonra onun üzerine tavuk suyu ve tere yağ dökülerek kızgın ateşte pişirilir. Oldukça leziz bir yiyecek olan tavuklu börek gerçekten denenmesi gereken yemekler arasındadır.

READ  İzmir Plajları ve Koyları Listesi
Özdere Arkadaş Parkı
Özdere Arkadaş Parkı
Özdere Arkadaş Parkı

Özdere arkadaş parkı birkaç yıl önce burası arkadaş cafe olarak işletilmekteydi ozamanlar meşhurdu. Fakat sonra kapatıldı.

Özderede Görülecek Yerlerin Konumu

Özdere Otelleri

Aria Claros Beach & Spa Resort 5 yıldızlı Özdere bölgesinde bulunan Aria Claros Beach Spa Resort en son 2016 yılında yenilenmiştir. 93 dönüm alanda kurulmuş olan İnstagram Konum 

Paloma Pasha Resort : ultra herşey dahil hizmet vermektedir. Paloma Pasha denize sıfır Konumuyla ön plandadır. 150 km uzunluğundaki sahili ile kendine ait iskelesi vardır.

Sunis Efes Royal Palace Resort Ve Spa Hotel : Ahmetbeyli Mevlana Camii’dan 5 km mesafede yer alanotel buharlı hamamıyla birlikte, sağlık merkezi, spa merkezi sunar. İnstagram Adresi Island Beach Ozdere’nın yakınında yer almaktadır. Konum

Notion Kesre Beach Hotel & Spa : 4 yıldızlı otel Özdere’de, huzur dolu ve eğlenceli güzel tatil için tercihinizi Notion Kesre Beach Hotel’den yana yapabilirsiniz. Menderes‘te Doğa ile iç içe konaklama imkanı sunan otelde, tatilinizi her şey dahil hizmetinden yaralanabilirsiniz..

Özdere Denizi
Özdere Denizi

Özdere Restorantları

Can Balık Restorant : Hızlı servis yapan, tadında mezeleri ile güzel manzaralı bir balıkçı. Denizin dibinde olması ve her daim deniz balığı bulunması Can Balık Restaurant mekanı çok değerli kılıyor. Konum

Güverte Balık Restoran : Bu gün itibariyle yeni işletmecileriyle tekrar hizmet vermeye başlayan; Özdere-Gümüldür bölgesinde lezzetli deniz ürünlerinin yenildiği tek Adres

SEVGİ PARKI AKROPOL RESTAURANT & CAFE : İlk olarak park sıkıntısı yok bu çok iyi. Özellikle manzarası Konumu çok iyi bir yerde. İnsan saatlerce oturabilir .Temiz ve pandemi kurallarına önem veriliyor. Özderede Kahvaltı olarak tercih edilen mekan.

 

Özdere Resimleri

ozdere45ozdere5ozdere3ozdere4Çukuraltıozdere1ozdere 1ozdereozderemenderes ozdere 5 1 e1606423735644menderes ozdere 5menderes ozdere 4menderes ozdere 3menderes ozdere 2menderes ozdere 1cukuralti ozdereözdereÖzdere Gezilecek Yerlerzdere Çukuraltı Sahili e1554363355482sahikaozderee

Menderes`te Gezilecek Başka Yazılarımıza Gözatabilirsiniz…

READ  Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Gezicini

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Torbalı Gezilecek Yerler

Gezicini

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Gezicini

Sığacık Gezilecek Yerler : Ruhunuzu Açacak Gezi Planı

Gezicini

Şirince Gezilecek Yerler | Ege Bölgesinin En Önemli Ziyaret Yerlerinden

Gezicini

Selçuk Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

Seferihisar Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi !

Gezicini

29 Yorumlar

Şirin Özenç 21 Nisan 2019 at 16:14

Suyu da sıcak 🙂 Çukuraltında Kum denizden hoşlanıyorsanız bu bölgede iyi bir alternatif olabilir sizler için, vede yüzme bilmeyenler ve yeni öğrenenler için birebir olan, deniz çok uzunca bir mesafe devam ediyor fakat en sonra derinleşiyor.

Cevapla
Cihan Akçay 22 Nisan 2019 at 09:39

İzmir`de Ne inciraltı nede kemeraltı 10 numarasın sen özdere çukuraltı.

Cevapla
Burak Kurt 27 Temmuz 2019 at 15:04

Özdere Tam yaşlı amcalara göre bir yer ??Menderes Özdere Gece Hayatı yok bi nevi huzur evi tamam cok abarttım sahili güzel kum ve deniz derinleşmiyor benim gibi uzun boyluysanız bu fazlasıyla Can’ınızı sıkabilir ???? sahil şeridi düzenlemiş eskisinden çok daha iyi olmuş beton oldu diyenlere bakmayın siz.

Cevapla
Önder Taşdelen 8 Ağustos 2019 at 18:52

Guneşlenen insanlara kum sıçratmalar olan süper bir mekan. Gevrekçi havanın buğu ile ısınan sımsıcak gevrek satıyor vs.

Cevapla
Berber Musa 14 Eylül 2019 at 11:49

Özdere çukuraltı plajı harika mavi bayrak almış yerlerden birisidir. vede girince izmirin sayılı plajlarından birtanesidir çok temizdir. Burada mekanlar da açılmaya başladı artık. Son yıllarda plaja düzenleme yaptılar daha da güzel oldu sn yıllarda katlama yaptı izmirin fiyatların en uygun oldugu temiz plajdır.

Cevapla
catering 1 Nisan 2020 at 14:24

20. yıllık tecrübemizle Profesyonel olarak Tabldot Yemek, Toplu Yemek ve Özderede Catering Hizmeti ihtiyaçlarınız için sizlere hizmet vermekteyiz.

Cevapla
Hack 24 Temmuz 2020 at 18:21

Özderenin çukuraltı plajı gerçekten güzel

Cevapla
web site 30 Temmuz 2020 at 16:16

özdere harika

Cevapla
SEOKrali 26 Ağustos 2020 at 09:19

Gezicini ile Google’da bir numara!

Cevapla
Emrah 13 Ağustos 2021 at 02:41

İzmirin en gözde yerlerinden biri olacağının sinyallerini veren plajları otelleriyle kendinizi keyifli hissedeceğiniz bir tatil beldesi Sıcak bir ortamın olduğu bir yerc

Cevapla
Seouzmanı 1 Eylül 2020 at 12:24

Özdere çukuraltı plajı harika gençler için

Cevapla
google hacklink hizmeti 27 Ekim 2020 at 20:37

İzmir’deki sayılı temiz plajlardan birtanesidir. Çukuraltı plajı ama malesef konaklıcak otel yok fazla çevresinde.

Cevapla
Ferhat Usta 30 Ekim 2020 at 11:05

Özdere gibisi yok. Başka yerler aradım ama gene döndüm özdereye.

Cevapla
oculus quest 2 en uygun 2 Kasım 2020 at 14:06

Oculus Quest 2 Gelişmiş All in One Sanal Gerçeklik Başlığı 256GB.

Cevapla
aras 7 Temmuz 2021 at 08:58

Özdere çukuraltı plajı izmirin en bilindik en iyi plajlarından birtanesidir. Çeşme’den sonra gelen en iyi plaj diyebiliirm.

Cevapla
Destina YGN 7 Ağustos 2021 at 10:47

Çukuraltı mavi bayraklı en iyi ücretsiz halk plajlarından birisidir. izmirdeki ama aşırı kalabalık oluyor. Bu bölgede otel arıyorsanız malesef otel bulamıyoruz.

Cevapla
Serkan Aydın 12 Ağustos 2021 at 00:43

İzmir’in diğer şehirlerine göre özdere daha sakin ve genellikle kampçıların tercih ettiği bir şehir. Arkadaşlarla birkaç günlük bir kamp maceramız olmuştu. Manzarası ve huzur dolu sessizliği çok hoşumuza gitmişti. Temiz ve berrak plajlara sahip bir şehir.

Cevapla
Nasibe 12 Ağustos 2021 at 00:47

özdere muhteşem bir yer hele orman kamp yeri bir harika doğasıyla içiçe mükemmel yer tavsiye ederim

Cevapla
Mert 12 Ağustos 2021 at 00:51

gece başka gündüz başka bir yermiş gibi hissediyorsun burda çok sıcak bir ortam geceleri de cıvıl cıvıl bir yer

Cevapla
Barış Geçmen 12 Ağustos 2021 at 01:00

Özdere gezilecek yerler ile ilgili olarak son derece başarılı, aydınlatıcı ve bilgi verici bir yazı olmuş diyebilirim. Çok teşekkürler.

Cevapla
Ömer tarık 12 Ağustos 2021 at 04:56

ÖZDERE İLÇESİ CENETTEN BİR KÖŞE GİBİ DURUYOR AİLEMLE İNŞAALLAH ORAYA GİDERİM

Cevapla
Salih Saydam 12 Ağustos 2021 at 13:50

Bir tatil yapıcağım diyorsanız izmirin ili olan özdereyw gitmenizi tavsiye ederim güzel plajları otel sıklığı gecesi gündüzü ayrı ayrı güzel gezicini anlatığı gibi bilgilendirme aydınlatıcı ve açıklayıcı olmuş bilgilendirme için teşekkürler

Cevapla
Emre Yılmaz 12 Ağustos 2021 at 16:36

Mükemmel yerler. Buralar. Ben beğendim. Hoşumada gitti gezindim. Bayada sevdim. Güzel zamanlarım. Geçti herkese tavsiye ederim. 👍

Cevapla
Elasuakyurek 12 Ağustos 2021 at 16:54

Cenneten bir köşe gecesi de gündüzü de eglencelidir güzeldir gezilecek yerlerimiz coktur ve plajları cok temiz suyu engüzel yerlerden biridir buralara gelmenizi tavsiye ederim doga deniz cennet

Cevapla
Fahri Can 13 Ağustos 2021 at 09:28

Ülkemizin güzellikleri saymakla bitmiyor. Dünyanin en güzel ülkesi ünvanı verilse kesinlikle birinci olurduk.

Cevapla
muharrir 13 Ağustos 2021 at 10:39

“En güzel seyahat, akıl ve kalple yapılan seyahattir…” bu sözün ışığında izmirde gezilecek ne cok yer varmış.

Cevapla
Tufan 13 Ağustos 2021 at 13:25

10 numara bir uygulama deneyin bence sizde süper olmuş kaliteli sorunsuz şekilde çalışıyor gayet başarılı olmuş tebrikler sizde deneyin memnun kalacaksınız bence çok güzel bir kuruluş tavsiye ederim biz memnun kaldık

Cevapla
Balvenie 13 Ağustos 2021 at 19:56

Özdere çukuraltı plajı harika mavi bayrak almış yerlerden birisidir. vede girince izmirin sayılı plajlarından birtanesidir çok temizdir. Burada mekanlar da açılmaya başladı artık. Son yıllarda plaja düzenleme yaptılar Tam bir Türistik Bölgedir Gezmenizi ve takılmanızı İsterim Cidden bu Site Cok Ayrıntılı ve Güzel Şekilde anlatım yapıyor Ellerine Sağlık

Cevapla
Aras 26 Aralık 2021 at 20:24

Son birkaç yılda çok büyük oteller açıldı vede birkaç otelin temeli altıldı. Buraya tek eksik barlar sokağı ondan sonra alaçatı ile yarışır

Cevapla

Yorum Yaz