Image default
İzmir Menderes Plajlar

Kargacık Koyu

Kargacık Koyu (Menderes)

Menderes İzmir’in güneyinde yer alan birbirinden güzel koylara plajlara ve güzelliklere sahip hem ünlü hem de şirin bir ilçedir. Doğayla iç içe olması ve şehir ortamından bunalan insanların kesinlikle uğraması gereken bir yerdir Menderes. Kendi topraklarında yetişen mandalinası nazar boncuğu ve üzümü Menderes’i temsil eden ikonlar haline gelmiştir ve bir nevi ilçenin sembolleri konumundadırlar.

Kargacık Koyu
Kargacık Koyu

İzmir’in koyları arasında ünlü ve güzel olan birçok koyda yine Menderes’te bulunmaktadır. Kargacık Koyu Kahvaltısı 360 gün hizmet vermektedir. Yeşili ve maviyi bizlere kusursuz bir şekilde sunan bu ilçede mavinin en temiz ve en güzel halini Kargacık koyun da görüyoruz.  İzmir Gezilecek Yerler  Kargacık koyunun bizlere getirdiği doğayı ve doğanın huzurunu sakinliğini yaşattığı ortamı ile şehir kargaşasından uzaklaşmak isteyen insanlar için bir numaralı tercih oluyor.     

Kargacık

Ahmetbeyli Kargacık Koyu
Ahmetbeyli Kargacık Koyu

Kargacık koyunun artıları bunlarla bitmiyor elbette.  Koyda bulunan restoranlar ve kafeler buraya gelen insanların eşsiz Türk mutfağının lezzetini yaşamasına ve bu lezzetli yemekleri ünlü Türk kahvesi ile noktalamasına olanak sağlıyor. Kuşadası Gezilecek Yerler Bunun yanı sıra koyun doyumsuz manzarasına karşı oturup kendinize vakit ayırmanıza yardımcı oluyor. Bu özellikleriyle birlikte bahsedildiğinde bile merak uyandıran bu koy gezilmesi gereken yerler listenizde mutlaka olmalı. Güzellikleri saymakla bitmeyen koyda bir diğer avantaj ise koyun hem merkeze oldukça yakın olması hem de sembolik olan tatil beldelerine ve adalarına yakın olması.

Kargacık Koyu Kahvaltısı
Kargacık Koyu Kahvaltısı

Kargacık Koyuna Nasıl Gidilir ? Kargacık Koyu Nerede ?

Kuşadası, Gümüldür, Özdere gibi Ege için sembolik olan Türkiye’nin dört bir yanından insanların gelip ziyaret ettikleri tatil beldeleri Kargacık koyuna oldukça yakın. Bunların yanı sıra koyun bulunduğu Menderes ilçesi sadece rahatlamak eğlenmek veya dinlenmek için değil tarihi keşfetmek ve kültür kazanmak için de gayet uygun bir yer. Yerleşke geçmişi tarihi Roma dönemine kadar uzanan Menderes Türkiye’nin ilk arkeoparkını bulundurmasıyla da gelen misafirlerine tarih kapılarını sonuna kadar açıyor.

Kargacık Koyu
Kargacık Koyu

Roma hamamları plajları ve antik değerleri ile hem Ege’nin hem de ülkemizin turizm açısından önemli ilçelerinden birisi olmaya devam ediyor. Bu önemli ilçenin en güzel koylarından olan Kargacık koyu bizlere Ege’nin kalbinde hissettirmesi stresten ve yoğun iş hayatından uzaklaştırması ile muhteşem suyu ve yaşattığı doğal güzellikleri sebebiyle görülmeyi hak eden bozulmamış doğal güzellik olmaya devam ediyor, edecek.

kargacık koyu
kargacık koyu

 

Kargacık KoyuMenderes Kargacık KoyuAhmetbeyli Kargacık Koyukargacık koyuKargacık KoyuKargacık Koyu Kahvaltısı

 

Ahmetbeyli, İzmir Cd., 35470 Menderes / İzmir
Kargacık Koyu – Restoran – Plaj – Piknik Alanı, Adres
Telefon: (0232) 787 41 41

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yassıca Ada

Sinem

Urla Gezilecek Güzel Yerler Var!

Sinem

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Tire Gezilecek Yerler – Tire`ye Doyamazsın

Sinem

Tekke Plajı – Çeşme

Sinem

Sığacık Gezilecek Yerler

Sinem

Şirince Köyü Gezilecek Yerler

Sinem

Selçuk Gezilecek Yerler

Sinem

Seferihisar Gezilecek Yerler

Sinem

Yorum Yaz