Image default
Menderes

Menderes Oğlananası – İzmir

Menderes Oğlananası İzmir

İzmir’in Menderes ilçesine bağlı Oğlananası mahallesinde nüfus bakımından az kişi yaşamaktadır. Oğlananasındaki nüfusun azlığı bu mahalleyi şehirlerin gürültüyü ortamlarından, kalabalıklarından uzaklaştırıp sizi daha sakin ve huzurlu bir yaşama davetiye çıkarmaktadır. Nüfusu kesin olarak 2019 itibariyle 939 kişidir. Kuruluşu açısından Oğlananası köyü mahalle statüsüne kavuşalı sadece 5 yıl olmuştur. Tarihi açıdan net bir rakam olmasa da 400 yıllık bir geçmişi vardır. Menderes Oğlananası Mahallesi hakkındaki bilgileri sizler için hazırladık. Şu listeye bakabilirsiniz:

Oğlananası
Oğlananası

Menderes Oğlananası konumu ve ulaşımı

Oğlananasının konumu itibariyle ilçeye yani Menderes’e en yakın köy olarak söyleyebiliriz. Bu bilgi sizi orada yaşayan insanların ihtiyaçlarını karşılaması için çok uzağa gitmelerine gerek olmadığını yansıtır. Mendereste bulunan bu mahalleye ise ulaşım açısından çok yakın bir havalimanı da bulunmaktadır. Fazlaca kullanılan ulaşım yollarından biri üzerinde olduğu için yaz tatili içinde oldukça iyi bir seçimdir.

Menderes Oğlananası
Menderes Oğlananası

Menderes Oğlananasına ulaşım nasıl olduğu bilgisini de hemen sizlerle paylaşmak isteriz. İzmir’den gelenler veya başka şehirlerden gelmek isteyenler için tren alternatifi vardır. ESHOT genel müdürlüğü üzerinden bilet alıp aktarmalı olarak ulaşım gerçekleşir. Beldenin yaşayan insanları için otobüs seferleri düzenlenmiştir. 707 numaralı otobüse binerek pancar aktarma merkezine gidebilirsiniz. Menderesin ulaşımına kolaylıklar sağlamış olan İzmir ilinin de payı olduğunu eklemek isteriz.

Menderes Oğlananası
Menderes Oğlananası

Oğlananası görülecek yerler

Menderes Oğlananası sakinlerin yemek kültürü Güney Doğu Anadolu’yu aratmıyor. Ulaşım için oldukça olan kolay köyün çıkışında yemek yemek için gerek şehir dışından gerekse Oğlananası köyünden birçok kişi gelmektedir. Peki, nedir burayı çekici ve ilginç kılan yer? Sağlık için oldukça faydalı olan kelle paçacının özel tarifi oldukça fazla tercih ediliyor. Uğrak mekan haline gelmiş o yörenin olmazsa olmazı olmuştur. Eğer sizde mendereste görülecek yerler için liste düzenlemişseniz bu özel mekânı en baş sıraya yazabilirsiniz.

READ  İpekkum Plajı - İzmir'in Bilindik En İyi Plajlarından
Menderes Oğlananası
Menderes Oğlananası

Oğlananasında geçim kaynağı olarak oldukça büyük yer tutan tarım ve hayvancılık yer almaktadır. Hayvancılık için yatırımı devlet sağlamış, bakımı için insanların ekmek teknesi olmuştur. Hal böyle olunca devasa hayvan çiftçilikleri kurulmuştur. Tarım sektörü için sofralarımıza gelen hemen her türlü tarım ürünlerinden söz etmek mümkündür. Tarım arazileri de oldukça büyük ve görülmeye değerdir. Her iki sektörde de kendini geliştirmiş ve geliştirmekte olan insanlarımız bu konularda gerekli bilgiye ve deneyime sahip olabilmek için devletten de yardım beklemektedir.

Menderes’te Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Mendereste Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Menderes Tekeli

Gezicini

Menderes Görece – Göçmen Şehri

Gezicini

Menderes Dereköy Mahallesi

Gezicini

Menderes Değirmendere

Gezicini

Menderes Bulgurca

Gezicini

Yorum Yaz