Image default
Menderes

Menderes Değirmendere

Menderes Değirmendere İzmir ilinde gezilecek oldukça güzel tarihi ve doğal güzellikleri ile meşhur bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgelerden biri de Menderes Değirmendere köyüdür. Doğanın sessizliği ile kaplı olan bu köyün geniş bir alanı yeşillikler ile çevrilidir. Menderes ilçesinde mutlaka görmeniz gereken bu köy, tarihi yapıtları ile de dikkat çekiyor. Kesinlikle ziyaret etmeniz gereken yerler ile kaplı olan Değirmendere köyüne yakın bölgelerde de gezilecek oldukça güzel yerler bulunuyor. Bu yerlerden biri de Malta Şelalesi’dir ve bölgedeki en önemli doğal güzelliklerin örneğidir. Menderes ilçesinde yer alan bu bölgeleri görmek ve gezmek için ise şehir merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

Menderes Değirmendere
Menderes Değirmendere

Değirmendere Konum ve Ulaşım Bilgisi

İzmir ilinde en geniş yüzölçümüne sahip olan Menderes ilçesinde görülmeye değer farklı birçok yer bulunuyor. Değirmendere de bu yerlerden biridir ve burada görülecek çok güzel bölgeler vardır. Doğal güzellikler ile çevrili bu yerde görülecek oldukça güzel bir şelale bulunmaktadır. Malta şelalesi olarak bilenen bu doğal güzellik, Değirmendere köyünde mutlaka görmeniz gereken yerler arasındadır.

Malta Şelalesi
  • Malta Şelalesi

Özdere Türkiye’nin 7. Büyük yüzölçümüne sahip İzmir ilinde yer alan bu ilçede 90.000 kişi yaşamaktadır. İzmir merkezine 20 km uzaklıkta kalan bu ilçe, aynı zamanda tarihi yapıtları ile de ilgi görmektedir. Her yıl yerli ve yabancı birçok sayıda ziyaretçinin geldiği bu güzel yerde plajlar da vardır. Mavi bayraklı olan bu plajlardan Özdere plajı, temiz kumlu, güneşli bir bölgedir. Kaliteli mekanların bulunduğu bu güzel plaj, Değirmendere köyüne de yakın bir mesafede bulunuyor. Doğanın büyüleyici yerlerine sahip Değirmendere köyüne yakın olan bu plaj ile birlikte görülmesi gereken diğer yerlerden biri de Kolophon antik kentidir. Tarihi bir bölge olan bu yeri de Değirmendere köyünü gezerken mutlaka ziyaret edin.

READ  Mendereste Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi
Değirmendere Köyü
Değirmendere Köyü

Menderes’te 1 Gün

Menderes İzmir ilinin gezilmeye değer en büyük alanına sahip Menderes ilçesinde çok güzel mekanlar ve tarihi yapıtlar bulunmaktadır. Menderes gezilecek yerler arasında olan bu bölgelerden biri de Kolophon antik kentidir. Menderes ilçesine bağlı olan Değirmendere köyü bucağında bulunan bu tarihi kentte arkeolojik kazıntılar yapılmaktadır.

Menderes Değirmendere Antik Kent Kolophon
Menderes Değirmendere Antik Kent Kolophon
  • Antik Kent (Kolophon)

Çok sayıda tarihi kalıntıların elde edildiği bu tarihî yere Değirmendere köyünde iken mutlaka gelin. Kolophon antik kenti gezisinden sonra bölgede görmeniz gereken bir diğer yer ise Kalemlik plajıdır. Bölge içinde oldukça önemli bir yere sahip Kalemlik plajında günübirlik tatil yapabilir, temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Yeşilin ve mavinin buluştuğu bu plaj, kayalık ve kumsallardan oluşmaktadır ve buraya yılda birçok yerli tatilci gelmektedir. Günübirlik tatilcilerin uğrak noktası olan Değirmendere köyü yakınındaki bu plajda ayrıca kamp yapmakta mümkündür. Menderes ilçesinin mutlaka gezilmesi gereken yerlerinden olan Değirmendere köyüne ulaşımı ise ilçe merkezinden sağlayabilirsiniz. Gümüldür Bu üstün nitelikli yeri anında keşfedebilir, Menderes’te  1 günü eşsiz bir deneyimle yaşayabilirsiniz.

Değirmendere Çevresindeki Gezip Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Gezilecek Yerler

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Özdere Gezilecek Yerler

Gezicini

Mendereste Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Menderes Tekeli

Gezicini

Menderes Oğlananası – İzmir

Gezicini

Menderes Görece – Göçmen Şehri

Gezicini

Menderes Dereköy Mahallesi

Gezicini

Menderes Bulgurca

Gezicini

Yorum Yaz