Image default
Menderes

Gölcükler (Menderes)

Gölcükler (Menderes)  İzmir ilimizin, güney bölgesinde yer alan bir bölgedir. İzmir’in en büyük yüzölçümlerine sahip olan Menderes, İzmir bölgesinin en önemli tarihi bölgelerinden birisi olmaktadır. Gölcüklerin nifusunun büyük bir younluğu göçmenlerden yani Bulgaristan göçmenlerinden oluşmaktadır.

Menderes Gölcükler
Menderes Gölcükler

Menderes HakkındaMenderes Büyük bir kısmı düzlük ova olan Menderes, İzmir ilinin en yoğun tarımcılık yapıldığı bölgenin olduğu bilinmektedir. Halkın büyük kısmı tarım ve hayvancılık ile uğraşmaktadır. Belirli kesimde seralar ile ilgilenmektedir. Bundan ötürü de bu bölgenin kıymeti daha çok bilinmektedir.

Ve bunların yanı sırada gezip, görülebilecek yerler açısından da oldukça zengindir. Menderes Gölcükler bölgesi de Menderes bölgesinin göz bebeği olan yerlerden birisidir.

Haydi, o halde gelin ve sizlere Menderes bölgesinde gezilecek yerler, görebileceğiniz. Güzel vakitler geçirebileceğiniz yerleri siz değerli okurlarımız için listeleyelim.

İsabey Bağ Evi Restorant
İsabey Bağ Evi Restorant

Gölcüklerde İsabey Bağevi

Birçok Mendereslinin bilmediği fakat İzmirde ün yapmış kaliteli şarap mekanlarından birisidir. İsabey Restaurant – İsabey Bağları

Adres: Gölcükler, 901. Sokak İstasyon Mevkii No:38, 35470 Menderes/İzmir
Telefon: (0232) 782 49 59

 

Menderes, Gölcük Gezilecek Yerler:

-Claros Tarihi: Ahmetbeyli Menderes bölgesine 20 Km uzaklığında olduğu bilinen Claros Tarihi, Ahmetbeyli plajına da 2 Km uzaklığında olduğu bilinmektedir. Bir diğer ismi olarak da Kehanet merkezi olarak bilinmekte ve nam salmaktadır. Değerli okurlarımız buraya gitmek için İzmir yolu üstünden Menderes yoluna bağlandıktan sonra Ahmetbeyli Kuşadası yoluna bağlanmanız, takip etmeniz gerekmektedir.

Menderes Claros
Menderes Claros

-Özdere Çukuraltı Plajı: Özdere Özdere, Menderes bölgesinin Mavi bayrak alan bir semti olarak bilinmektedir. Temizlik bakımından oldukça zengin olan ve suyunun şeffaflığı, berraklığı ile ünlenmiş bir bölgedir Özdere Çukuraltı Plajı. Elit kesimde insanların yaşadığı, elit mekânların olduğu, gezmek için ideal bölgelerden olmaktadır.

READ  Menderes Görece - Göçmen Şehri
Çukuraltı Plajı
Çukuraltı Plajı

 

-Menderes Gümüldür: Gümüldür İzmir merkeze 50 kilometre uzaklığındadır. Bölgeye sürekli otobüs seferlerinin olmasından ötürü ulaşımı da oldukça kolay bir bölgedir. Genel olarak kampçıların sıklık ile gittiği, koyların da gezdikleri ve kamp yaptıkları bir yer olarak tercih edilmektedir. Eğer sizde kamp ruhu taşıyan misafirlerimizden iseniz muhakkak bu bölgeyi görmelisiniz.

Kalemlik Orman Kampı
Kalemlik Orman Kampı

-Menderes Kalemlik Plajı: Kalemlik İzmir’in en ünlü plajlarından birisidir Kalemlik Orman Plajı. Birçok insan bölgeye sırt çantasını alarak gelip, günlerini geçirmektedir. Özellikle de Kalemlik Orman Kampı adı olarak da bilinen bölge, her sene tatilcilerini ağırlamaktadır. Kızılçam ağaçlarından, yemyeşil, koca çınarlara kadar da koca koca ağaçlara ev sahipliği yapmaktadır. Bu da bölgenin daha renkli olmasına ve oksijen cennetine dönüşmesine olanak sağlamaktadır. Bölge olarak gezip, görebileceğiniz, hayran kalacağınız yerler olduğunu söyleyebilir, siz değerli okurlarımızı muhakkak bir defa yolunuzun buradan geçmesini tavsiye ederiz.

izmir menderes haritası
izmir menderes haritası

Menderes Bölgesine Ulaşım:

Değerli Okurlarımız, İzmir Menderes ilçesi, İzmir Merkeze 20 kilometre uzaklığındadır. Bölgeye, İzmir-Aydın demiryolundan ve İzmir-Aydın karayolu bölgeleri arasında yer almaktadır. Adnan Menderes Havalimanına ise 6 kilometre olarak bilinmektedir uzaklığı. Merkezden Özdere Çukuraltı mesafesi ise 25 dakikalık bir yol mesafesi olarak bilinmektedir. Bu noktaların herhangi birinden Menderes bölgesine sık sık giden otobüsler bulunmaktadır. Bu konu da kolay bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

 Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Ürkmez Gezilecek Yerler

Sinem

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Sinem

Özdere Gezilecek Yerler

Sinem

Mendereste Gezilecek Yerler | Muhteşem Yerler Listesi

Sinem

Menderes Tekeli

Sinem

Menderes Oğlananası – İzmir

Sinem

Menderes Görece – Göçmen Şehri

Sinem

Menderes Dereköy Mahallesi

Sinem

Menderes Değirmendere

Sinem

Yorum Yaz