Image default
Kamp Alanları Sakarya

Sakarya Kamp Alanları : En Güzellerin Listesi

Sakarya Kamp Alanları

Sakarya Kamp Alanları
Sakarya Kamp Alanları

İstanbul’a yakınlığı ile bilinen Sakarya yaklaşık iki saatlik bir mesafededir. Sahip olduğu tabiat alanları ve yaylaları ile doğa harikası görüntülere yer verirken Sapanca gölü ve kamp alanları noktasında da elverişlidir. Vazgeçilmez rotalar arasında yerini alan kamp alanları çevre şehirlere yakınlığı nedeniyle sıklıkla tercih edilebiliyor. Sakarya kamp alanları aynı zamanda hafta sonlarında aileler başta olmak üzere kamp yapanlarında gelip piknik ve kamp yaptığı yerlerdendir. Acarlar longozu, sapanca gölü ve Acele yaylası gibi alanları içerisinde barındırıyor.

Sakarya Kamp Alanları
Sakarya Kamp Alanları

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Kampçılar için önemli alanları barındıran Sakarya’nın Sapanca gölü kıyısında yer alan kamp yerlerinden biri de Kırkpınar sahili kamp alanıdır. Sapanca ilçe merkezine 3 km uzaklıkta yer alan bu alan masmavi manzaralarla eşlik eder.

Kırkpınar Sahili Kamp Alanı
Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Sabah yürüyüşlerine çıkabileceğiniz, kıyı şeridinde bisiklet sürebileceğiniz yerlerdendir. Gezmek ve dinlenebilmek için güzel alanları vardır. Sahil yürüyüş yolunun bitişiğinde geniş bir çim alanı mevcuttur. Aynı zamanda burada ücretsiz bir şekilde çadır kamp yapabilirsiniz.

Merkezi noktada olduğu kadar ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizde bir yerdir. Geceleri de güvenli olan gölge içerisinde rahatlıkla kamp yapabilirsiniz. Gün aşırı kalkmakta olan Sapanca ilçe otobüsleriyle 30 dakika gibi bir sürede buraya ulaşabilirsiniz.

Kırkpınar Sahili Kamp ve Piknik
Kırkpınar Sahili Kamp ve Piknik

Dikmen Yaylası Kamp Alanı

Sakarya’nın Hendek ilçesi sınırlarında kalan bu kamp alanı rakım olarak yüksek bir alanda bulunuyor. Aynı zamanda yayla alanına bulunduğu için seyir zevki de sağlıyor. Yayla boyunca Dikmen tepesini görebileceğiniz bu alandan çevreyi kuşbakışı izleyebilirsiniz. Ayrıca birkaç fotoğraf karesi alıp gezinize devam edebilirsiniz.

READ  Sakarya Gölpark Nerede Nasıl Gidilir? Gölparktaki Aktiviteler
Dikmen Yaylası Kamp Alanı
Dikmen Yaylası Kamp Alanı

Yürüyüş ve kamp aktivitelerini barındıran bu alanda güzel yerlere ev sahipliği yapan yaylanın Bolu – Düzce sınırında yer aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca özel araç sahiplerinin yolun bir kısmının da pekiyi olmadığını bilmesi gerekir. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı henüz kamp alanı gelmeden karşılayabilirsiniz.

Soğucak Yaylası Kamp Alanı

Sakarya’da sıklıkla tercih edilen kamp alanları içerisinde Soğucak yaylası bulunuyor. Burası diğer yayların aksine renk paleti olarak görülüyor. Ayrıca çimenlerinde bitmekte olan rengârenk bitkiler etrafa yayılır. Yürüyüş ve kamp için ideal yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Ancak ulaşımı biraz sıkıntılıdır. Yolları kötü olarak bilinirken hafta sonları sıklıkla gidilen yerlerdendir. Sakarya ve çevresinden buraya kamp için gelen insanlar oluyor. Kontrollü bir şekilde ateş yakılabiliyor. Ayrıca buraya Şükriye köyü yol ayrımı üzerinden ulaşabilirsiniz. Yiyecek ya da içecek ihtiyaçlarınız için önceden depolama yapmalısınız.

Soğucak Yaylası Kamp Alanı
Soğucak Yaylası Kamp Alanı

Davlumbaz Yaylası Kamp Alanı

Bu yaylada tıpkı Soğucak yaylası gibi bölgede pek popüler noktalardandır. Yürüyüş ve kamp aktivitelerin gerçekleştirilmesinde sıklıkla tercih edilirken diğer yaylaya göre onu farklı kılan nokta Sülüklü Göl’e kuş bakışı bir konumda olmasıdır. Ayrıca yollarının pek kötü olduğunu söylemek lazım. Kışın kamp yapmak riskli olabilir. Yaz aylarında ise yanınıza polar tarzı elbiseler bulunmalıdır. Yiyecekleriniz ve içeceklerinize alana gelmeden önce getirmelisiniz.

Davlumbaz Yaylası Kamp Alanı
Davlumbaz Yaylası Kamp Alanı

Karagöl Yaylası Kamp Alanı

Bolu il sınırına yakın bir alanda bulunan Karagöl yaylası, taraklı ilçesinden ulaşılan bir yerdedir. İlçe merkezinden sonra ulaşım biraz sıkıntılıdır. Yaylaya vardığınız zaman sizleri yemyeşil bir doğa ve kekik kokuları karşılıyor.

Karagöl Yaylası Kamp Alanı
Karagöl Yaylası Kamp Alanı

Kamp deneyimi için oldukça uygun olmasının yanı sıra çadır kampı yapabileceğiniz geniş düzlükler mevcuttur. Aynı zamanda çadırınızı kurmadan önce etrafı dolaşabilirsiniz. Bu manzara eşliğinde yürüyüş yapabilir alana geldiğiniz zaman gölün kıyısında uyuyabilirsiniz. Göl çevresinde tuvalet mevcuttur. Yiyecek ve içeceklerinizi size temin etmelisiniz.

READ  Delikli Koy (Çeşme) Nerede Nasıl Gidilir?

Gölkent Akgöl Kamp Alanı

Temiz ve huzurlu noktalardan biri olan Akgöl kamp alanı rüzgârın tatlı esintisini hissedeceğiniz bir konumdadır. Ayrıca poyrazlar – Feyizli mevkiinden ulaşım sağlayabilirsiniz. En yakın merkeze ise 1 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Sazlıklara kaplı olan bölgede bir çay bahçesi vardır. Gölün etrafında ise masalar ve sandalyeler mevcuttur. Aileler için ideal bir yerdir. Ücretsiz bir şekilde kamp yapımına uygundur.

Gölkent Akgöl Kamp Alanı
Gölkent Akgöl Kamp Alanı

Ücretli Kamp Alanları

Sakarya ilinde yer alan birçok ücretsiz kamp alanı olduğu gibi ücretli mekânlarda vardır. Bu alanlar ücretsiz kamp alanlarından biraz daha konforludur.

Sakarya ilinde yer alan ücretli kamp alanları ise,

Gibi örneklerle açıklanabilir. Bu alanların hizmet olanakları yükseltir. Ancak fiyat ortalaması olarak 50-100 TL gibi fiyatlara denk gelebilirler. Birçok imkânı bu alanlarda bulabilirsiniz.

 

Tabiat Ormanı SakaryaSakarya İl Orman Tabiat Parkı Kamp AlanlarıSakarya Selman Dede Mesire AlanıSakarya Görülmeye Değer YerlerSakarya'da Gezilecek YaylalarSakaryaSakarya Kahvaltı YerleriSakarya Beş KöprüSakarya Acarlar LongozusakaryacarlarlangozuSakarya Saklı GölSakarya Aqua ParkSakarya Gezilecek YerlerSakarya GölüSakarya ParkSapancaSakarya Sultanpınar YaylasıSakarya Adapazarı YaylalarıSakarya Hendek KahvaltıSakarya Doğal GüzelliklerisapancabunglowSapanca BungalovSapanca Gölü Kamp AlanıSapanca GölüsapancabungalovSapanca BungalovSapanca GölüSapancaSapanca Gezilecek Yerler

Sakarya’da Gidilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Urla Kamp Alanları | Urla’da En Güzel Kamp Yerleri !

Gezicini

Ürkmez Doğanbey Kamp Alanları

Gezicini

Taraklı Gezilecek Yerler | Taraklı’da Görülmeye Değer Yerler

Gezi Cini

Selman Dede Mesire Alanı ve Hayvanat Bahçesi

Gezicini

Seferihisar’da Kamp Yapılacak Yerler

Gezicini

Sapanca Gezilecek Yerler : Doğa ve Macera Harikası Bir Yer!

Gezicini

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Sakarya Plajları ve Koyları

Gezicini

Sakarya Kafeleri : Sakarya’nın En iyi Cafelerin Listesi

Gezicini

Yorum Yaz