Image default
Sakarya

Karasu Gezilecek Yerler | En Güzel Yerlerin Listesi

Karasu Gezilecek Yerler Yemyeşil doğasıyla birlikte, özellikle sakin bir tatil yapmak isteyenlerin, gözde mekanları arasında bulunmaktadır. Karasu ilçesi aynı zamanda her yıl binlerce yabancı ve yerli turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Sessizliğin vermiş olduğu huzuru tatmak isteyen herkesin yolu, Karasu’ya düşmektedir. Karasu gezilecek yerler araması yapan herkes, Acarlar Longozu ya da Küçükboğaz Gölü’ne rastlamaktadır.

Karasu
Karasu

Bunun yanı sıra, Maden deresi, Yenimahalle gibi doğal güzellikleri de mevcuttur. Küçükboğaz Gölü, balıkçılıkla uğraşan kişilerin en merak ettiği noktalardan bir tanesidir. Yenimahalle ise yerel hayatı simgelemesiyle meşhurdur. Karasu seyahatinin daha anlamlı olabilmesi için, uçsuz bucaksız sahilde güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu çektiğiniz fotoğraflara daha sonra bakarak ne kadar güzel bir yeri gezdiğinizi yeniden hatırlayabilirsiniz.

Karasu Nerededir?

Karasu Nerededir 2 1
Karasu

Türkiye’nin en uzun ikinci sahiline sahip olan Karasu ilçesi, Sakarya iline bağlıdır. Bölge olarak Marmara bölgesinde yer almaktadır. Güneyinde Hendek, güneybatısında Ferizli, batısında Kaynarca, doğusunda ise Kocaali ilçeleri yer almaktadır. İçerisinde Sakarya Nehri’ni barındıran şehir, aynı zamanda Karadeniz’inde komşusudur. Akgöl, Acarlar ve Küçükboğaz gölleri bu ilçenin en önemli gölleri arasında bulunmaktadır.

Karasu Gezilecek Yerler
Karasu Gezilecek Yerler

Karasu’ya Nasıl Gidilebilir?

Karasu’ya istenilen her mevsimde gidilebilmektedir. Bütün doğal güzelliklerinin her mevsim ayrı bir tadı bulunmaktadır. Sakarya il merkezine 58 km uzaklıkta bulunan Karasu, çok fazla ziyaretçi almaktadır. Buraya gelmek isteyen kişiler, karayolu ile ulaşım sağlayabileceği gibi havayoluyla da ulaşabilmektedir. Fakat uçak ile ulaşılmak istendiği takdirde, Kocaeli Cengiz Topel havalimanının kullanılması gerekmektedir.

Sakarya Karasu Sahili
Sakarya Karasu Sahili

Uçak sonrasında ulaşabilmek için yeniden otobüse binilmesi gerekmektedir. İstanbul’a 148 km uzaklıkta olan ilçeye, özel araç ile iki buçuk saatte gidilebilmektedir. İzmir’e 481, Ankara’ya ise 305 km uzaklıkta olan ilçe, ziyaret etmeye değen yerlerdendir. Kişisel araçla gelmeyi tercih etmeyen kişiler, otobüsle de ulaşım sağlayabilmektedir.

READ  Sakarya Kafeleri : Sakarya'nın En iyi Cafelerin Listesi
Karasu'da Hangi Aktiviteler Yapılabilir?
Karasu’da Hangi Aktiviteler Yapılabilir?

Karasu’da Hangi Aktiviteler Yapılabilir?

Karasu’da tatil yapmayı tercih eden kişilerin yapabileceği pek çok aktivite bulunmaktadır.

Bunlar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Doğada ya da parklarda yürüyüş
 • Su ve eğlence parkları
 • Açık hava aktiviteleri
 • Türbe ziyaretleri gibi seçenekler bulunmaktadır.

Ziyaret eden kişiler, kişisel zevklerine göre kendisine uygun olan bir ya da bir kaç aktiviteyi yapabilmektedir. Sakin ve huzurlu mekanlarda tatil yapmak isteyen kişiler oldukça fazladır. Özellikle bu şekilde düşünen kişiler için Karasu çok uygun bir yerdir. Uygun ulaşım imkanları ve doğal güzellikleriyle birlikte unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamaya kendinizi hazırlayabilirsiniz. Bu tatiliniz sonrasında Karasu’dan çok dingin ve sakin bir şekilde ayrılabilirsiniz.

Karasu’da Ne Yenir?

ne yenir 1

 

Bir ilçe ya da ile ilk defa giden kişilerin en merak ettiği konulardan bir tanesi de orada ne yendiğidir. Eğer oranın kendine özel bir yiyeceği varsa mutlaka o yenmelidir. Karasu’ya ilk defa giden kişiler mutlaka köy kahvaltısını ve balık restoranlarını denemelidir. Birçok kişi doğayla iç içe kalıp güzel bir kahvaltı yapabilmek için, hafta sonu Karasu’ya gitmektedir.

Karasu'ya Nasıl Gidilebilir?
Karasu’ya Nasıl Gidilebilir?

Böylece kahvaltı yapmış olduğu süre boyunca kafasını dinlendirebilmektedir. Saklı Bahçe bunun için çok da uygun bir mekandır. Eğer ki kahvaltınızı Sakarya Nehri’nin kenarında yapmak istiyorsanız, rotanızı Kulüp Doğa’ya da çevirebilirsiniz. Balık ziyafetleri ve güzel sohbetler için Kadir’in Yeri mekanını tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak ise, Deniz Restoran’a girebilirsiniz.

Karasu Aquapark
Karasu Aquapark

Karasu’da Konaklama İmkanları Nelerdir?

Karasu’ya hafta sonu gidenler olduğu gibi kalmaya gidenlerde vardır. Hatta bazıları tatilleri sırasında kamp atma alternatifini de kullanmaktadır. Yaz aylarında İstanbul’dan ayrılıp güzel bir tatil yapmak istiyorsanız sizde Karasu’ya gidebilirsiniz. Burada her ay konaklayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Buralarda kalarak çok güzel kafa dinleyebilirsiniz. Karasu’nun en yoğun olduğu zamanlar temmuz ya da ağustos aylarıdır.

 • ELMAS OTEL
 • Karasu Koç Otel
 • Hazal Hotel Karasu
 • Karasu Vizyon Resort Otel
 • Karasu Aqua Park Otel
 • Asya Apart Otel
 • Özcan Pansiyon
 • Özcan Pansiyon
 • Asya Apart Otel
 • Eğer ki bu yoğunluktan kaçmak istiyorsanız tatil planlarınızı diğer aylara yayabilirsiniz. Otel Karasu ya da Karasu Koç otel çok fazla ziyaretçi almaktadır. Sizde bu otellerden birisini değerlendirebilirsiniz. Karasu’da genellikle 2 ya da 3 yıldızlı oteller bulunmaktadır. Yaz kış açık oteller bulabilirsiniz. Fiyatları da çok yüksek olmayıp bütçenize uygun olabilecek niteliklerdedir.
 • Karasu Plajları
  Karasu Plajları
 • Karasu’da Kamp Atılabilir Mi?
 • Tatil yaparken otel, pansiyon gibi yerler sıklıkla tercih edilmektedir. Fakat bazı kişiler, kapalı yerde kalarak tatilin tadının çıkmadığına kanaat getirebilmektedir. Bu şekilde düşünen kişiler, Karasu’da kamp atarak da konaklayabilmektedir. Maden Deresi Karasu’nun en güzel yerlerinden bir tanesidir. Burada sessiz ve sakin bir yer bulup kamp atılabilmektedir. Buralardan ücretsiz kamp atılabilir. Fakat bunun yerine bungalov evlerde değerlendirilebilir.
 • Karasu Kamp Alanları
  Karasu Kamp Alanları
 • Bu evlerde konaklama imkanı bulabilirsiniz. Her yıl fiyatları değişebilmektedir. Bu duruma da hazırlıklı olunması gerekmektedir. Bu evlerin içerisinde 4 ya da 5 kişi kalabilmektedir. Hatta içlerinde buzdolapları da bulunmaktadır. Kamp atmak yerine böyle keyifli bir seçenek de tercih edilebilmektedir.
 • Maden Deresi
  Maden Deresi
 • Ama illaki kamp atmak isteniyorsa mutlaka ıssız bir alan bulunabilmektedir. Tatili tatil gibi unutulmaz kılabilmek herkesin kendi elindedir. Eşsiz bir Karasu tatili yaparken Maden deresi, Acarlar Langozu, Sakarya Nehri mutlaka gezilmelidir. Buraları gezdikten sonra bu tatil deneyimini yeniden yaşamak isteyebilirsiniz.
READ  Kocaali Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Taraklı Gezilecek Yerler | Taraklı’da Görülmeye Değer Yerler

Gezi Cini

Selman Dede Mesire Alanı ve Hayvanat Bahçesi

Gezicini

Sapanca Gezilecek Yerler : Doğa ve Macera Harikası Bir Yer!

Gezicini

Sakarya Plajları ve Koyları

Gezicini

Sakarya Kamp Alanları : En Güzellerin Listesi

Gezicini

Sakarya Kafeleri : Sakarya’nın En iyi Cafelerin Listesi

Gezicini

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Gezicini

Sakarya Gölpark Nerede Nasıl Gidilir? Gölparktaki Aktiviteler

Gezicini

Sakarya Gezilecek Yerler : Sakarya’nın En Güzel Yerleri Listesi !

Gezicini

Yorum Yaz