Image default
Sakarya

Sakarya Plajları ve Koyları

Sakarya Plajları ve Koyları

Sakarya Plajları
Sakarya Plajları

Marmara Bölgesinde yer alan Sakarya en gözde şehirlerden biridir. Kuzeyinde Karadeniz, batısında Bursa ve Kocaeli, doğusunda Düzce ile güneyinde Bolu ve Bilecik illeri yer almaktadır. Sakarya birçok ile yakınlığından dolayı her sene yerli ve yabancı binlerde turiste ev sahipliği yapar. Sakarya plajları ve koyları ili içerisinde bulunan oldukça nezih, sakin ve hoş bir ortamlardan oluşur. Burada tatil yaparken hem etrafı gezme hem de deniz ve güneşin keyfini çıkarabilirler.

Sakarya Plajları ve Koyları
Sakarya Plajları ve Koyları

Karasu Plajı

Karasu ilçesi Marmara ile Karadeniz bölgelerini kesiştiği yerde olduğu için her iki bölgenin ikliminden bir şeyler barındırmasıyla Sakarya’nın gözde ilçelerinden olup Sakarya’nın şehir merkezine ortalama 60 km uzaklıktadır. Karasu plajı ülkemizde uzunluğu en fazla 2.deniz dünyada ise 3. olan sahillerin başında gelmektedir. Bu plaja ulaşım özel araçlar, taksiler, toplu taşıma araçları ile kolayca yapılmaktadır.

Karasu Plajları
Karasu Plajları

Temiz ve sakin denizi, havası ve muhteşem atmosferi ile Sakarya ilinin gözde plajlarından olan Karasu plajı kumdan oluşur ve denizinde dalgakıranların olmasıyla denizi sığ ve güvenlidir. Oldukça geniş olan plajı, uzun sahil yürüyüşleri oldukça elverişlidir. Bu plaja girmek için bir ücret alınmamaktadır. Ayrıca bu plaj yakınlarında market, alışveriş merkezleri ve kafeteryalar mevcut olup insanların ihtiyaçlarını karşılamak için yeterlidir. Kumunun temiz olmasıyla Karasu sahili romatizma hastalarının özellikle tercih ettiği yerdir.

Sakarya Karasu Plajı
Sakarya Karasu Plajı

Mütevazı olan plajı ile kumsallara istenildiği gibi uzanıp saatlerce güneşlenmek, temiz deniz suyu ile serinlemek ve yüzmek isteyenler için gidilmesi yerlerden biridir. Ayrıca karasu plajı çevre bilincini uygulamalı olarak tatbik ettiği, temizlik ile kalitesiyle beğeni toplayan plajlarındandır. Karasu Sahil Park Plajı Sakarya’nın Mavi Bayrak alabilen plajlarından biridir. 300 metre genişlik ve 500 metre uzunluğa sahip olan bu plaj jet-ski gibi benzer su aktiviteleri yapılabilir.

READ  Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı
Kocaali Plajları
Kocaali Plajları

Kocaali Plajı

Sakarya ilinin merkezine 70 kilometre uzaklıkta, Karasu ilçesine ise 16 metre uzaklıkta olan bu plaj şifalı kumu, güzel manzarası, kolay ulaşımı ve doğal plajı ile eşsiz bir sahile sahiptir. Pansiyonculuk sisteminin yaygın olarak yapıldığı plajda, müzikli eğlenceli yerler, yeme-içme tesisleri, kafeler ve alışveriş yerleri bulunur. Ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Turizm Merkezi” olarak ilan edilen yerlerdendir. Plajın uzunluğu 14 kilometre olup sahilin içinde ender yetişen Kum Zambağı ’da yetişmektedir.

Kocaali Plajı
Kocaali Plajı

32 Evler Plajı

Sakarya’nın Karasu’da berrak suyu ve ince kumuyla sevilerek tercih edilen plajlarından biride 32 Evler plajıdır. Bu plajda Mavi Bayrak Ödülü almış olduğundan çokça güven teşkil etmektedir. Ancak Karadeniz ikliminden etkilendiği için denizi dalgalı ve rüzgârlıdır. Denize bu nedenle dalga kıran koymuş olsalar da dikkat etmekte fayda vardır. Aynı zamanda sahildeki işletmelerden şezlong ile şemsiye kiralanmasıyla birlikte işletilmesi belediye tarafından yapılan kafeteryalardan yeme-içme ihtiyaçlarını karşılanabilir.

32 Evler Plajı
32 Evler Plajı

Kocaali Kadınlar Plajı

Sakarya ili Kocaali ilçesinin merkezine 11 km uzaklıkta olan plaj kadınlara özel olarak kullanımı olan çocuklar hariç erkeklerin girmelerine izin verilmeyen ve giriş ücretli plaj olup burada kadınlar özgürce güneşlenerek denize girmenin keyfini çıkarmaktadır. Ayrıca Kocaali Kadınlar Plajı olarak bilinmesinin yanında Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kocaali Sosyal Tesisler olarak da bilinmektedir.

Plajda duş alma yerleri, cankurtaran, çocuk parkı ve emanet dolapları gibi hizmetler mevcuttur. Bu plaj Mavi Bayrak Sertifikası almamıştır ancak kum ve denizinin temiz olduğu tespit edilmiştir. Dış ile su zemini kum olan plaj Sakarya ilinde tatil yapmak isteyen kadınların uğrak yerlerindendir.

Kocaali Kadınlar Plajı
Kocaali Kadınlar Plajı

Sakarya ili Kocaali ilçesinde yer alan bu plaj Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan incelemeleri ile temiz bir deniz olduğu tespit edildiği için deniz severlere bir alternatif plajdır.

READ  Karasu Plajları ve Koyları

Sapanca Eski Belediye Plajı

Sakarya ilinin sevilen ve en çok tercih edilen ilçelerinden olan Sapanca Gölü’nün yanında yer alan bu plajın içerisinde soyunma kabinleri, piknik alanları ve duş alma yerleri mevcut olup ziyaretçilerin rahat edebileceği şekilde düzenlenmesi yapılmıştır. Sapanca

Sapanca Eski Belediye Plajı
Sapanca Eski Belediye Plajı

Sakin Plajı

Sakarya ilinin Karasu ilçesinde bulunan bu plaj deniz girmek ve haftanın yorgunluğunu atmak isteyenler için çok rahat ve nezih bir yerdir. Kumu temiz olup denizi çoğunlukla dalgalıdır. Çocuklu olan aileler için daha çok uygun olup fazlasıyla tercih edilmektedir.

Sakin Plajı Sakarya
Sakin Plajı Sakarya

 

Sakarya Plaj Resimleri

Gölpark SakaryaAcarlar Longozu SakaryaSakarya LongozlarıGölpark SakaryaKarasu PlajlarıKarasu'da Hangi Aktiviteler Yapılabilir?Sakarya ParaşütSakarya Saklı GölSakarya Aqua ParkSakarya ParaşütKarasuKarasu Gezilecek YerlerSakarya Karasu Sahilikarasu

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Taraklı Gezilecek Yerler | Taraklı’da Görülmeye Değer Yerler

Gezi Cini

Selman Dede Mesire Alanı ve Hayvanat Bahçesi

Gezicini

Sapanca Gezilecek Yerler : Doğa ve Macera Harikası Bir Yer!

Gezicini

Sakarya Kamp Alanları : En Güzellerin Listesi

Gezicini

Sakarya Kafeleri : Sakarya’nın En iyi Cafelerin Listesi

Gezicini

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Gezicini

Sakarya Gölpark Nerede Nasıl Gidilir? Gölparktaki Aktiviteler

Gezicini

Sakarya Gezilecek Yerler : Sakarya’nın En Güzel Yerleri Listesi !

Gezicini

Sakarya Gece Hayatı : Disko ve Barları

Gezicini

Yorum Yaz