Image default
Sakarya

Sakarya Gölpark Nerede Nasıl Gidilir? Gölparktaki Aktiviteler

Sakarya Gölpark Nerede Nasıl Gidilir? Gölparktaki Aktiviteler

Gölpark Sakarya
Gölpark Sakarya

2013 yılında hizmete açılan Serdivan Gölpark, Sakarya’nın, Serdivan ilçesi, Esentepe Mahallesi sınırları içerisinde yer alır. Sapanca Gölü kıyısında, kuzey yamacında bulunur. Yeşil bitki örtüsü ve 8,5 kilometre göl kıyısı ile ziyaretçileri kendisine çeker. Sakarya il merkezine 11 kilometre mesafededir. Parkta bulunan hizmetler, belediye tarafından kiralanan özel bir firma tarafından yerine getirilir.

Sakarya Serdivan Gölpark
Sakarya Serdivan Gölpark

Sakin, huzurlu, göl manzarasında ailecek oturup çay içilebilir. Park üç bölümden oluşur. Birinci ana giriş kapısından girip, sağa doğru ilerlendiğinde kafeteryalara ulaşılır. Yürüyüş yolundan ilerlendiğinde masalar, bankların bulunduğu bölüme ve mangal yapılan alana geçilir. Sonbahar ve kış aylarında mangal bölümü kapatılmakta.

Serdivan Göl Parkta Aktiviteler?

Her yaştan ziyaretçinin ilgi gösterdiği parkta, birçok etkinlik yapmaya uygun alanlar bulunur.

 • Doğa yürüyüşü yapmaya elverişli parkurlar, patikalar bulunur.
 • Mangal alanları içerisinde, ziyaretçilerin mangal yapma imkanı bulunur.
 • Genç ziyaretçiler için, müzik eğlenceleri düzenlenir.
 • Belediyenin düzenlediği organizasyonlara ev sahipliği yapar.
 • Göl manzaralı semaver çayların içilip, hoş sohbetlerin yapıldığı çok sayıda bank, kamelya bulunur.
 • Çocuklar için oyun alanlarında, güvenle oyun oynama imkanları sunar.
 • Gölün uzun sahil şeridinde yürüyüş imkanı sunar.

  Gölpark Gezilecek Yerler
  Gölpark Gezilecek Yerler

Park alanı içerisinde konserler, müzik eğlenceleri, söyleşiler düzenlenir. Göle uzanan küçük birkaç iskele, evlilik teklife yapan gençlerin ve fotoğraf çekimi yapan ziyaretçilerce tercih edilir. Park içerisinde birde amfi tiyatro bulunur. Çok sayıda kamelya ve banklar, çay içip sohbet etmek isteyenler için yeterli imkanları sunar. Ziyaretçiler göl kıyısında kendi imkanları ile sandalye masa ile günün batışını gölün manzarasını seyreder.

Serdivan Gölpark Sakarya
Serdivan Gölpark Sakarya

Akşamları da hareketli olan park, birçok genç gurubun etkinliklerine güzel mekanlar oluşturur. Evlenecek çiftlerin ilk uğrak yerlerinden olan park, aynı zamanda doğum günü partileri, küçük tiyatro gösterilerine, ramazan söyleşilerine, iftar yemeklerine ev sahipliği yapar. Şehrin kalabalığından, sıcaktan kaçan yöre halkının en gözde yerlerindendir. Gelinlerin ve damatların, göl manzaralı fotoğraf çekimlerine, ziyaretçiler tanıklık eder.

Serdivan Gölpark Doğası
Serdivan Gölpark Doğası

Serdivan Göl Parka Nasıl Gidilir?

D-100 kara yolu yakına yakın konumdadır. TEM otoyoluna 3 kilometre uzaklıktadır. Şahsi aracı ile gelmek isteyen ziyaretçiler, Serdivan ilçe tabelası ve akabinde Serdivan Göl Parkı levhalarını takip ederek kolaylıkla ulaşım sağlar. Toplu taşıma araçlarını tercih edenler, Serdivan Göl Park yönüne giden 14M, 15, 15B,15ÇK numaralı şehir içi otobüsler ile kolaylıkla ulaşım sağlar.

Gölpark Sakarya
Gölpark Sakarya

Serdivan Göl Parkı Konaklama

Park içerisinde konaklama ve kamp yapma imkanı bulunmamakta, ancak yakın çevrede göl manzaralı oteller, pansiyonlar konaklamak için uygun konumdadır. Şehir merkezine yakın konumda olduğu için, genellikle günübirlik ziyaretler gerçekleştirilir.

Serdivan Gölpark Tesisleri
Serdivan Gölpark Tesisleri

Serdivan Göl Parkı Giriş Ücreti

Parkın iki adet girişi ve girişlerde otopark alanları bulunur. Ziyaretçiler parka giriş ve otopark ücreti ödemez. Haftanın yoğun günlerinde, otopark sıkıntısı yaşanabilir.

Serdivan Göl Parkı Sosyal Tesisler park içerisinde ziyaretçilerin faydalanabileceği tuvaletler, çeşmeler yeteri kadar bulunur. Özel sektör tarafından işletilen restoranlar, çay bahçeleri, kafeteryalar ihtiyaçları karşılar.

Gölpark Manzaraları
Gölpark Manzaraları

Serdivan Göl Parkı Bitki Örtüsü

Genelde maki bitki örtüsü ve yeşil toprak örtüsünden oluşmakta, ağaç çeşitliliği fazla olmamakla birlikte yer yer meşe, gürgen, sedir, çam ağaçları bulunur. Park içerisinde küçük yabani hayvanlara rastlamakta mümkün. Yırtıcı hayvan bulunmaz, bu sebepten çocuklar için tehdit oluşturmaz.

Serdivan Golpark
Serdivan Golpark

Serdivan Göl Parkı Ne Yenir?

Parkta yaz aylarında, hafta sonları oldukça yoğunluk görülür. Ziyaretçiler sabah erken saatlerde göl manzaralı serpme kahvaltı, semaver çayın tadına varır. Park içerisinde hizmet veren restoranlarda yemek çeşitliliği oldukça fazla, yöresel yemeklerden, ızgara türlerine, balık tava, balık ızgara çeşitliliği oldukça fazladır. İzin verilen alanlarda mangal yapmak ayrı bir seçenek.

Serdivan Gölpark Cafeleri
Serdivan Gölpark Cafeleri

Sakarya Resimleri

Sakarya Gece Hayatı : Disko ve BarlarıGölpark SakaryaAcarlar Longozu SakaryaSakarya Acarlar LongozuSakarya Longoz OrmanlarıSakarya FestivalleriSakarya Festivalleri KonserleriGölpark SakaryaSakarya Serdivan GölparkTabiat Ormanı SakaryaSakarya il Orman Tabiat ParkıÇifteler Sakaryabaşı Piknik AlanıKarasu'da Hangi Aktiviteler Yapılabilir?Sakarya Karasu SahiliSakarya Görülmeye Değer YerlerSakaryaSakarya Gezilecek YerlerSakarya Aqua ParkSakarya Gezilecek Yerler

Sakarya’da Keşfedilecek Yerler

READ  Sakarya Gezilecek Yerler : Sakarya'nın En Güzel Yerleri Listesi !

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Taraklı Gezilecek Yerler | Taraklı’da Görülmeye Değer Yerler

Gezi Cini

Selman Dede Mesire Alanı ve Hayvanat Bahçesi

Gezicini

Sapanca Gezilecek Yerler : Doğa ve Macera Harikası Bir Yer!

Gezicini

Sakarya Plajları ve Koyları

Gezicini

Sakarya Kamp Alanları : En Güzellerin Listesi

Gezicini

Sakarya Kafeleri : Sakarya’nın En iyi Cafelerin Listesi

Gezicini

Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı

Gezicini

Sakarya Gezilecek Yerler : Sakarya’nın En Güzel Yerleri Listesi !

Gezicini

Sakarya Gece Hayatı : Disko ve Barları

Gezicini

1 Yorum

Jsbshshhs 24 Ocak 2022 at 10:29

Ben encok barı sevdim cok güzel ickileri vardı

Cevapla

Yorum Yaz