Image default
Bornova Kemalpaşa

Kemalpaşa Nazarköy Nerede? Nasıl Gidilir?

Kemalpaşa Nazarköy Nerede? Nasıl Gidilir?

Nazarköy, İzmir’in Kemalpaşa mahallesine bağlı olan 48 mahalleden birisi olmaktadır. Gezmekten keyif alanlar açısından oldukça şirin bir kasaba olarak da nitelendirilebilecek bir yapıya sahip olan Nazarköy, Kemalpaşa ilçesine yaklaşık 6 km mesafe uzaklığa sahip olmaktadır. Kemalpaşa Gezilmesi gereken yerler Kemalpaşa Nazarköy Nerede? Nasıl Gidilir? Kiraz yetiştiriciliğinin yanı sıra yaklaşık 60 senedir bu köyün halkında muazzam bir boncuk imalatı da öne çıktığı için, bu bölgeye gezmeye geldiğiniz an içinde boncuk olan birkaç hediyelik eşya almadan ayrılma ihtimaliniz de gerçekten de çok az gözükmektedir. Kemalpaşa Gezilecek Yerler Yeşilin hakimiyetini tamamen ele geçirdiği bir doğası, süslenmiş ağaçları ve neşeli insanlarıyla bu bölge muhakkak görülüp gezilmesi gereken Ege rotaları arasında yerini edinmektedir.

Nazarköy Boncuk Çarşısı

Bunun dışında Nazarköy içerisinde tam beş adet cam atölyesi de bulunmaktadır. Burada camların eritilerek boncuk yapıldığı ve ortaya el işi adına olabildiğince verimli sonuçların çıkartıldığı da belirtilmektedir. Özellikle mevcut boncukların köyün kadınları tarafından çeşitli hediyelik eşyalara dönüştürüldüğü, bu noktada da bölgede önemli bir gelir kaynağı oluşturulduğu söylenir.

Nazarköy’de Neler Yapılabilir Ve Nereleri Gezmeli?

Bunun yanı sıra Nazarköy’e gelen ziyaretçiler de bu tarz atölyeleri gezme imkanı yakalamaktadır. Kemalpaşa Nazarköy Nerede? Nasıl Gidilir? Bu sebepten dolayı da yolu bu köye düşenlerin muhakkak görmesi gereken alanların başında gelmektedir cam atölyeleri ve boncuk satılan noktaları.

nazar köy
nazar köy

Bunun dışında Nazarköy küçük bir yerleşim bölgesi olmasına karşın gezilmesi gereken yerleri fazla. Özellikle Nazarköy Boncuk çarşısı, Hitit Kabartmaları ve Ulucak Höyüğü’nü mutlaka görmeli, eğer denk gelirseniz muhakkak katılmalısınız.

Kemalpaşa Ulucak Höyüğü
Kemalpaşa Ulucak Höyüğü
Kemalpaşa Ulucak Höyüğü

Kemalpaşa’nın 7 km kuzeybatısında kalan Turgutlu – Bornova – Ankara karayolunun 14.km’sinde yer almakta olan Kemalpaşa Ulucak Höyüğü’nü ziyaret edebilirsiniz, Roman – Bizans döneminden kalan kalıntılarını inceleyebilirsiniz. Tarımsal ve erozyon etkinlikler sonucunda büyük ölçüde tahrip olan, hala yerli ve yabancı turistlerin çok sık uğradığı ilk gezilecek yerlerden birisidir.

Kemalpaşa Hitit Kabartması – Karabel
Kemalpaşa Hitit Kabartması – Karabel
Kemalpaşa Hitit Kabartması – Karabel

Torbalı Kemalpaşa yolunda Karabel Geçiti’nde güneye bakan yamacında bulunan Karabel Kaya Anıtı olarak bilinen, yaklaşık 4 metreye 2 metre boyutlarında bir niş içine işlenmiş çok güzel bir tarihi kabartmadır. Sol elinde bir mızrak sağ elinde ise bir yay tutan özenle çizilmiş oyulmuş bir erkek figürüdür. İzmir Kemalpaşa görülecek yerlerBu anıt bulunduğu konum, alabildiğince yeşil ve dağlık alandır. Kemalpaşa`da bu tarihi anıt incelerken, aynı zamanda muhteşem güzellikte manzaranın da keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Kemalpaşa Nazarköy Resimleri 

 

nazarkoy6nazarkoy7nazarkoy2nazarkoynazarkoy5nazarkoy1nazarkoy4nazarkoy3

Kemalpaşa Nazarköy Haritası 

 

Kemalpaşa’ya Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Pınarbaşı Mahallesi : Bornova

Sinem

Paterson Köşkü Nerede Nasıl Gidilir ?

Hakan Karaduman

Kemalpaşa Gezilecek Yerler

Sinem

İzmirde Gezilecek En Güzel Yerler : İzmir’de Ne Yapılır?

Sinem

İzmir Altındağ 

Sinem

Çamdibi Semti : Bornova

Sinem

Bornovada Gezilecek En Güzel Yerler

Sinem

Bornovada Alışveriş Nerelerde Yapılır ? Alışveriş Merkezleri

Sinem

Bornova`da Görülmesi Gereken 5 En Güzel Cafe

Sinem

3 Yorumlar

Dafni - Δάφνη ? 27 Temmuz 2019 at 15:36

Nazarköy`de Kalan 4-5 atölyede ustalarile 1200C° ateşin karşısında katarakt oluşan gözlerine rağmen, çin malı rekabeti oluşan plastik boncuklara inat, yazın ortasında 55 C° ulaşan ortam sıcaklığında boncuk üretmeye hızla devam ediyorlar

Cevapla
Nazım Uzun 31 Temmuz 2019 at 21:25

Nazarköy Kahvaltısı yapılır.. sakın.. gezilir .. hafta sonu gitmeyi denemeyin.. Nazar köyde boncuk atölyelerinde tecrübe edinin

Cevapla
⚔ Özlem Yeşilçiçek ⚔ 7 Ekim 2019 at 00:28

Mutlaka Gidip Gezilmesi Gereken bir yer burası Sıcak ve samimi İnsanları olan ,Emek Verilerek camı çeşitli sanatlara dönüştürülen satılan farklı renklerde ürünleri almalı ve desteklenmeli mutlaka

Cevapla

Yorum Yaz