Image default
Genel

İzmir Neyi Meşhur? Neleri Meşhur?

 

İzmir denildiği zaman akıllara birçok farklı kavram gelir elbette. Türkiye’nin üçüncü büyük şehri, Ege’nin güzide incisi İzmir… Özellikle kızlarının güzelliğiyle nam salan bu şehirde meşhur olan birçok önemli şey de var elbette. Kemeraltı’nda gezmek, o kalabalığa karışmak ve Kızlarağası Pasajı’nın meşhur kahvesini içmek İzmir’de yapılacak güzel şeyler arasında.

izmir boyoz festivali
izmir boyoz festivali

Konak sahil, Karşıyaka ve daha birçok güzel noktası da olan İzmir; boyozu, kumrusu, söğüşü ve hemen hemen her sokakta ücretsiz olarak dağıtılan lokmalarıyla da meşhur bir kenttir.

izmir kumrusu
izmir kumrusu

İzmir’de dolaşmak ve İzmir’de olmak her zaman mutluluk verici olur. Ki şehrin genel yapısı göz önüne alındığında da bu alanda gezilecek birçok nokta vardır.

izmir konak
izmir konak

İzmir’de özellikle de Alaçatı, Çeşme, Bergama, Selçuk ve Şirince gibi birçok önemli ilçede harika gezintilere çıkma olanağını yakalayabilirsiniz. Bu ilçelerin kendisine has turizm güzellikleri şehri hoş tutan etkenler arasında yer edinir. Bunun yanı sıra şehirde takip edip deneyimleceğiniz birçok tarihi nokta da var.

alaçatı
alaçatı

Basmane Tren Garı’ndan tutup da Tarihi Hava Gazı Fabrikası’na kadar İzmir’i özel ve naif kılan birçok nokta bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı da İzmir’in güzellikleri için eğer ki o şehri gezmeye gidiyorsanız imkanınız var ise kendinize birkaç gün ayırmanızı öneririz. Şehrin dokusu, insanların rahatlığı ve bu şehrin simgeleşmiş birçok noktasında dolaşacak olmanız sizi bir hayli mutlu edecektir.

şirince köyü izmir
şirince köyü izmir
izmir lokma
izmir lokma
izmir saat kulesi
izmir saat kulesi

 

 

İzmirde Diğer Gezilecek Yerlerimize Gözatabilirsiniz…

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Pırlanta Plajı Çeşme

Sinem

Bornova Konumu ve Tarihçesi Hakkında

Sinem

Yorum Yaz