Image default
Çaykara Doğal Alanlar Karadeniz Tavsiye Yerler Trabzon

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Uzungöl Doğa Harikası Görmeniz Gereken Yerler Karadeniz’in gezilecek yerleri tamamen doğal güzellikleri ile kaplı yerlerdir ve bu yerlerde gezmek büyük bir keyiftir. Size cennetteymiş hissi verecek olan Karadeniz bölgesinin özellikle Trabzon ilinde gezilecek birçok sayıda turistik yer vardır.  Uzungöl, Trabzon ilinin gezilecek en turistik yerlerinden biridir ve yılda buraya binlerce turist akın etmektedir.

Uzungöl
Uzungöl

Trabzon’un  en güzel yerlerinden Uzungöl, gezip, görülmeye değer bir yerdir. Muhteşem doğası ile ilgili çeken bu yere Trabzon gezinizde mutlaka gelmeli ve buradaki doğal güzellikleri keşfetmelisiniz. Uzungöl’de Doğal Güzellikler Temel geçim kaynağı turizm olan Trabzon ilinde gezeceğiniz bu yeri çok seveceksiniz. Yeşilliğin içerisinde kendinizi kaybedeceğiniz bir cennet olan Uzungöl, yabancı turistlerin ideal gezi turları arasındadır.

uzungöl gece
uzungöl gece

Uzungöl Ulaşım 

Trabzon ilinin harika yerlerinden biri olan Uzungöl, yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan bir yerdir. Uzungöl gezilecek yerler   Birçok yabancı turistinde geldiği Trabzon Uzungöl bölgesinde gezmek ve dinlenmek size büyük huzur katacaktır. Trabzon ilinin muhteşem doğal güzelliğine sahip Uzungöl’de gezmek için buraya Trabzon İl ve ilçelerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Uzungöl Ulaşım
Uzungöl Ulaşım

Uzungöl, yaz aylarında daha çok ziyaretçinin geldiği bir yerdir ve bu bölgede sıcak havalarda ulaşım alternatifleri daha fazladır. Uzungöl gezilecek yerler Yaz mevsiminde ulaşım seçeneklerinin daha fazla olması da buraya kolay varmanızı sağlıyor. Uzungölde görülmesi gereken yerler Trabzon karayolu ile ulaşımın mümkün olduğu bu yere otobüs şirketlerinin düzenli seferleri ile Uzungöl ‘e varabilirsiniz. Trabzon ilinden Uzungöl’e otobüs seferleri ile yaklaşık 30 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon Uzungöl
Trabzon Uzungöl

Turizm Merkezi Uzungöl

Karadeniz bölgesinin turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl, gezilecek alanları ve burada yapılacak aktiviteleri ile muhteşem bir yerdir. Sevdikleriniz ve aileniz ile beraber gezerken hayran kalacağınız Uzungöl’de huzuru bulacaksınız.  Uzungöl’de Doğal Güzellikler Yeşilliklerin arasında gezerken müthiş fotoğraflar çekeceğiniz bu yerde geçirdiğiniz hergün  birbirinden farklı ve eğlenceli olacaktır.  2007 yılında yapılan sayımda 1600 kişinin ikamet ettiği Trabzon ilinin bu turistik köy, yağmur ormanlarının bulunduğu bir bölgedir.

READ  Muğla Gece Hayatı : Disco Barları En iyi Eğlence Yerleri
Uzungöl
Uzungöl

 

Trabzon şehrinin en güzel yerlerinden olan Uzungöl, yemyeşil alanları ile muhteşem vakit geçireceğiniz bir bölgedir.  Manzarasına aşık olacağınız bu bölgede birkaç gün konaklayabilir, etraftaki doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Mahalle adını kıyısında olan gölden alan bu bölgede  ormanlık alanlar çoktur. Dağ yürüyüşü, kamp ve piknik etkinliklerine de katılabileceğiniz Uzungöl ‘de yapacağınız tatil oldukça mükemmel ve ayrıcalıklıdır.

Uzungöl
Uzungöl

Uzungöl Hakkında

Karadeniz’in yeşil cenneti olan Uzungöl, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Özellikle son yıllarda ziyaretçi akınına uğrayan bu yerde kafanızı dinleyebilir, doğayla içice olup, buranın tüm güzelliklerini görebilirsiniz. Temiz havası ve yağmur ormanları ile bir harika olan Uzungöl’de yeşil doğanın tadını çıkarabilir, buradaki otellerde konaklayabilir gezinizi uzatabilirsiniz.

Karadeniz Uzungöl
Karadeniz Uzungöl

Trabzon’da popüler yerler arasında olan Uzungöl, ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yerdir. Keyifli doğa yürüyüşlerinin yapıldığı Uzungöl’de bulunan her yer ayrı bir güzelliğe sahip, harika yerlerdir.

 

Uzungöl
Uzungöl

Tarihte ilk defa Rumca ismiyle bahsedilmiş olan Uzungöl’e eskiden Saroho deniyordu. Oldukça eski tarihlerde oluşmuş olan bu göl etrafında ilk yerleşim 1650’li yıllarda başlıyor.  Müslüman ve müslüman olmayanların yaşadığı bu yerde o zaman toplam 229 ev yapılmıştır.  Çaykara’nın ilçe sınırlarında bulunan Uzungöl, 1625 hektarlık bir alan olduğu belirtilmiştir. Denizden 1100 m yükseklikte olan Uzungöl,  1989 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir.  Daha sonra Özel Çevre statüsü olan Uzungöl, Trabzon’un turizm merkezi haline gelmiştir.

 

Uzungöl
Uzungöl

Dağlarında ve ormanlarında farklı bitki türlerine rastlayacağınız Uzungöl Trabzon bölgesinde birçok sayıda canlı türleri de bulunmaktadır. Uzungöl Doğa Harikası  Özellikle kuşların hareketli olduğu bu bölgede  250 çeşit kuş türü mevcuttur. Şehir hayatından biraz uzak kalmak isteyenler için oldukça muhteşem bir yer olan sessiz sakin ve huzur ortamı olan Uzungöl ‘e mutlaka gelmelisiniz.

READ  Doğu Karadeniz Rotasına Alabileceğiniz En Güzel 8 Kasaba

Eşsiz Güzelliğiyle Uzungöl

Yeşilin muhteşem doğası olan Uzungöl, Karadeniz bölgesinin  Trabzon ilinde yer alıyor. Sessiz, sakin, huzurlu ve canlı çeşitliliği ile ilgili çeken bu yerde rahatlıkla dinlenebileceğiniz bir yerdir. Uzungöl Doğa Harikası  Son derece lüks konaklama yerleri de bulunan Trabzon Uzungöl’de geçireceğiniz tatil size huzur verecektir.  Doğayla içice olmak isteyenlerin ve şehirden uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihi olan Uzungöl’e sizde gelmeli ve burada keyifli birkaç gün geçirmelisiniz.

 

Uzungöl Kahvaltı
Uzungöl Kahvaltı

Farklı etkinliklerinde yapıldığı Trabzon ilinin bir mahalle köyü olan Uzungöl’de özellikle yaz aylarında güzel ve eğlenceli aktiviteler yapılmaktadır. Yaz şenlikleri ve gösterilerin yapıldığı Uzungöl’de dağ gezisi turları da yapılıyor.  Özellikle yaz mevsiminde eğlenceli bir yer olan Uzungöl’e havalar ısındığında gelmenizi tavsiye ederiz. Kışın da harika bir manzarası ve sakinliği olan Uzungöl, doğanın rahatlığını yaşayabileceğiniz müthiş bir bölgedir.

Uzungöl
Uzungöl
Uzungöl’de Yapılacaklar

Doğa güzelliği ve golüyle güzel bir tabiat alanı olan Uzungöl, rahat ve sakin günler geçirebileceğiniz ayrıcalıklı bir bölgedir.  Özellikle bir turizm merkezi olan Uzungöl’de dinlenebileceğiniz gibi etkinliklere de katılabilirsiniz.  Burada yapılan en eğlenceli etkinlikler ise sanatçıların yaptığı konserlerdir. Uzungöl Doğa Harikası Festival ve konserlerin yapıldığı turizm merkezi olan Uzungöl bölgesinde yapılan tüm aktivite ve etkinlikler gezinize heyecan katacaktır.

Uzungöl Otelden Manzara
Uzungöl Otelden Manzara

 

Konser ve festival etkinliklerinin yapıldığı Trabzon ilinin turizm merkezi olan Uzungöl’de paraşüt  ile havacılık şenlikleri de yapılıyor.  Uzungöl’ün o etkileyici manzarasını görebileceğiniz paraşüt etkinlikleri hem eğlenceli, hem de aksiyonludur. Yapılan bu havacılık şenliklerinde ayrıca farklı uçuş gösterileri de yapılmaktadır.

Uzungöl Salıncak
Uzungöl Salıncak

Uzungöl Etkinlikleri

Gölün muhteşem manzarası ile yabancı turistleri ve yerli ziyaretçileri kendine hayran bırakan Uzungöl’de gezilecek birçok yer ve yapılacak farklı etkinlikler bulunmaktadır. Her gününüzü ayrı bir güzel geçireceğiniz Uzungöl’de doğa yürüyüşü, safari, yamaç paraşütü, helikopterli kayak etkinliklerine katılarak buradaki tatilinizi daha heyecanlı bir hale getirebilirsiniz.

READ  Rize Ayder Yaylası Gezisi

 

Uzungöl Çay
Uzungöl Çay

Uzungöl’de ki tatilinizde katılabileceğiniz etkinlikler arasında bulunan yamaç paraşütü, bölgenin manzarasını kuş bakışı açısından izlemek için iyi bir tercihtir. Diğer etkinlikler arasında bulunan bir diğer etkinlik ise doğa yürüyüşüdür.  Doğayla içice olabileceğiniz muhteşem bir yer olan Uzungöl’de etrafta bulunan tüm güzellikleri daha yakından görebilirsiniz.

 

Uzungöl
Uzungöl

Araçla safari de yapılabilen Uzungöl’de dağ gezinizi ve doğa keşfinizi daha eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz.  Heliski (helikopterli kayak) etkinliğinde ise kaçakçılar tepeye bırakıldığı bir etkinliktir. Oldukça eğlenceli olan bu etkinlikte aşağı doğru kayma sporları yapılıyor.  Uzungöl Doğa Harikası Dünyanın sadece bazı bölgelerinde yapılan bu etkinlik son derece eğlenceli ve keyiflidir.

Uzungöl Kahvaltı
Uzungöl Kahvaltı

Turizm merkezi olan Uzungöl’de gezerken ve farklı etkinliklere katılırken dinlenebileceğiniz yerlerde bulunmaktadır.  Harika ve lüks mekanların bulunduğu Uzungöl’e gelmişken ayrıca burada bulunan restoranlarda Karadeniz’in güzel  lezzetlerini de tatmanızı tavsiye ederiz. İçerikteki bazı resimler uzungol.net sitesinden alıntıdır.

Uzungöl Resimleri

uzungöl2220uzungölgeceleriuzungöl26uzungöl18uzungöl435543uzungöl435354uzungöl564uzungöl289uzungöl45uzungöl56uzungöl166uzungöl267uzungöl29uzungöl28uzungöl27uzungöl24uzungöl16uzungöl19uzungöl21uzungöl14uzungöl15uzungöl10uzungöl13uzungöl9uzungöl1uzungöl3uzungöl5uzungöl7uzungöl8uzungöluzungollutrabzon kahvaltısı 1

Uzungöl’e Yakın Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Gezicini

Valla Kanyonu Seyir Terası

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Trabzon Ortahisar Gezilecek Yerler

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Trabzon Gezilecek Yerler

Gezicini

Sera Gölü – Trabzon

Gezicini

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

23 Yorumlar

Merve Doğanay 21 Eylül 2019 at 23:43

Harika bir doğa manzarası var burada görmeden anlayamazsınız.Burası insana huzur veren bir etki var burada. Uzungöl 5 günlük bir tatil için en güzel ve en harika yerlerden biri bence.Uzungölde iİnsanın kolay kolay asla burada canı sıkılmaz hatta orda insan yazar olur şair olur ????

Cevapla
Canpolat 9 Aralık 2020 at 20:45

Gece yarısı gibi görünüyor ama gene de çok güzel bir yer

Cevapla
Yunus 17 Aralık 2020 at 02:43

Mükemmel doğa manzarası ve konforlu hayat yaşama tecrübesi edinmek isteyenler gidebilir. Gerçekten süper gitmeyen bilemez burada insanın canı sıkılması imkansız başka bir tatil de yine burayı tercih edebilirim çocuklar çok beğendi 🌷✌🏻

Cevapla
taha 7 Ekim 2020 at 22:55

Trabzon’un belki de en güzel turistlik yeri. Her sene mutlaka gidiyoruz ve kesinlikle görülmeye değer bir yer. Son zamanlarda otellerin artması kötü olmuş ama yine de temiz havayı hissediyorsunuz. Gitmeyenler için kesinlikle gidilmesi gereken bir yer.

Cevapla
Yusuf Öztürk 8 Ekim 2020 at 00:15

Uzungöl muhteşem bir yermiş bukadar güzelliği olduğunu burada okuyarak daha iyi anladim kısmetse ilk fırsatta gitmeyi düşünüyorum bu güzel bilgileri burada bize öğreten emeği geçen herkeze teşekkür ediyorum

Cevapla
Hümeyra 10 Ekim 2020 at 12:09

Gerçekten mükemmel bir yer biz buraya ailecek gitmiştik. Hayatınızın bir döneminde mutlaka gezip kesfetmeniz gereken yerlerden birtanesi diyebilirim.

Cevapla
Ahmet 10 Ekim 2020 at 17:44

Gerçekten bu bilgilerle trabzon hakkında çok fazla bilgi sahibi oldum teşekkürler

Cevapla
ALTUĞ 10 Ekim 2020 at 21:19

Uzungöl türkiyede gezilebilecek en iyi yerlerden biri diyebilirm.cok güzel ve eşsiz.

Cevapla
Mehmet İnce 8 Kasım 2020 at 17:38

Uzungöl Trabzon’un en güzel yeridir. Kesin ve net. İlk gittiğimde rüyadaydım sanki. 4 defa gittim ve hepsinde ayrı ayrı aşık oldum bu harikaya. Herkesin gidip görmesi gerekir.

Cevapla
Kutay 9 Kasım 2020 at 11:54

Uzungöl ne kadar güzel bir yermiş.Trabzonda görebileceğim en güzel yer olduğuna eminim.Resmen manzaraya aşık oldum herkese gidip görmesini tavsiye ediyorum.Trabzona giderseniz uğramadan gitmeyin pişman olursunuz.

Cevapla
Salih Saydam 6 Aralık 2020 at 21:47

Gercekten tanıtım harika ben şahsen Karadenizi severim gezicini çok güzel bi site

Cevapla
Yasemin 10 Aralık 2020 at 21:43

Karadeniz aşıkları için bire bir. Ve güzel anlatılmış bayıldım siteye

Cevapla
Fundyy 12 Aralık 2020 at 13:59

Muhteşem yerler ben çok gitmek isterdim ve bu güzel yerleri görmek isterdim sitede her güzel mekan otel herşey var

Cevapla
Funda uysal 21 Aralık 2020 at 00:47

Bende çok gitmek isterdim gezmek isterdim harika ötesi yerler cennet misali

Cevapla
ömerberkkaya 28 Aralık 2020 at 07:07

harika

Cevapla
Safuye 28 Aralık 2020 at 17:56

İnanılmaz doga harikasi bir yer çok sevdim keşke hir daha gidip gorebilsem

Cevapla
Buse3 3 Ocak 2021 at 13:36

Uzun göl gezmek görmek icin en iyi yerlerden biri balayinda esimle gitmistik temiz havasi mukemmel yesil dogasiyla biz cok eglendik huzur bulduk umarim giden herkes ayni huzuru bulur

Cevapla
Gizem 3 Ocak 2021 at 15:28

O kadar güzel bi yerki tanıtımdan daha da güzel diyebilirim insan huzur buluyor gezilecek yerleri çok fazla

Cevapla
Gizem 3 Ocak 2021 at 15:29

Çok güzel bir yer gidilip gezilecek sitenin anlattığı gibi heryer mükemmel

Cevapla
Aleyna 4 Ocak 2021 at 19:22

Gerçekten çok güzel bi yer 2 yıl önce bayramda gitmiştim. Gidip gezilmesi gereken bi yer

Cevapla
nurettin 11 Ocak 2021 at 22:46

gerçekten de muhteşem görülmesi gereken bir yer bakarmısınız ya tek kelimeyle şahane saklı cennet resmen burası doğa misss

Cevapla
nurettin 11 Ocak 2021 at 22:47

gerçekten de muhteşem görülmesi gereken bir yer bakarmısınız ya tek kelimeyle şahane saklı cennet resmen burası doğa misss s

Cevapla
nurettin 11 Ocak 2021 at 22:48

tek kelimeyle muazzam bir yer gitmek isterim doğayla baş başa miss saklı cennet resmen

Cevapla

Yorum Yaz