Image default

Uzungöl Doğa Harikası Görmeniz Gereken Yerler Karadeniz’in gezilecek yerleri tamamen doğal güzellikleri ile kaplı yerlerdir ve bu yerlerde gezmek büyük bir keyiftir. Size cennetteymiş hissi verecek olan Karadeniz bölgesinin özellikle Trabzon ilinde gezilecek birçok sayıda turistik yer vardır.  Uzungöl, Trabzon ilinin gezilecek en turistik yerlerinden biridir ve yılda buraya binlerce turist akın etmektedir.

Uzungöl
Uzungöl

Trabzon’un  en güzel yerlerinden Uzungöl, gezip, görülmeye değer bir yerdir. Muhteşem doğası ile ilgili çeken bu yere Trabzon gezinizde mutlaka gelmeli ve buradaki doğal güzellikleri keşfetmelisiniz. Uzungöl’de Doğal Güzellikler Temel geçim kaynağı turizm olan Trabzon ilinde gezeceğiniz bu yeri çok seveceksiniz. Yeşilliğin içerisinde kendinizi kaybedeceğiniz bir cennet olan Uzungöl, yabancı turistlerin ideal gezi turları arasındadır.

uzungöl gece
uzungöl gece

Uzungöl Ulaşım 

Trabzon ilinin harika yerlerinden biri olan Uzungöl, yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan bir yerdir. Uzungöl gezilecek yerler   Birçok yabancı turistinde geldiği Trabzon Uzungöl bölgesinde gezmek ve dinlenmek size büyük huzur katacaktır. Trabzon ilinin muhteşem doğal güzelliğine sahip Uzungöl’de gezmek için buraya Trabzon İl ve ilçelerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Uzungöl Ulaşım
Uzungöl Ulaşım

Uzungöl, yaz aylarında daha çok ziyaretçinin geldiği bir yerdir ve bu bölgede sıcak havalarda ulaşım alternatifleri daha fazladır. Uzungöl gezilecek yerler Yaz mevsiminde ulaşım seçeneklerinin daha fazla olması da buraya kolay varmanızı sağlıyor. Uzungölde görülmesi gereken yerler Trabzon karayolu ile ulaşımın mümkün olduğu bu yere otobüs şirketlerinin düzenli seferleri ile Uzungöl ‘e varabilirsiniz. Trabzon ilinden Uzungöl’e otobüs seferleri ile yaklaşık 30 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz.

Trabzon Uzungöl
Trabzon Uzungöl

Turizm Merkezi Uzungöl

Karadeniz bölgesinin turizm merkezlerinden biri olan Uzungöl, gezilecek alanları ve burada yapılacak aktiviteleri ile muhteşem bir yerdir. Sevdikleriniz ve aileniz ile beraber gezerken hayran kalacağınız Uzungöl’de huzuru bulacaksınız.  Uzungöl’de Doğal Güzellikler Yeşilliklerin arasında gezerken müthiş fotoğraflar çekeceğiniz bu yerde geçirdiğiniz hergün  birbirinden farklı ve eğlenceli olacaktır.  2007 yılında yapılan sayımda 1600 kişinin ikamet ettiği Trabzon ilinin bu turistik köy, yağmur ormanlarının bulunduğu bir bölgedir.

Uzungöl
Uzungöl

 

Trabzon şehrinin en güzel yerlerinden olan Uzungöl, yemyeşil alanları ile muhteşem vakit geçireceğiniz bir bölgedir.  Manzarasına aşık olacağınız bu bölgede birkaç gün konaklayabilir, etraftaki doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Mahalle adını kıyısında olan gölden alan bu bölgede  ormanlık alanlar çoktur. Dağ yürüyüşü, kamp ve piknik etkinliklerine de katılabileceğiniz Uzungöl ‘de yapacağınız tatil oldukça mükemmel ve ayrıcalıklıdır.

Uzungöl
Uzungöl

Uzungöl Hakkında

Karadeniz’in yeşil cenneti olan Uzungöl, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Özellikle son yıllarda ziyaretçi akınına uğrayan bu yerde kafanızı dinleyebilir, doğayla içice olup, buranın tüm güzelliklerini görebilirsiniz. Temiz havası ve yağmur ormanları ile bir harika olan Uzungöl’de yeşil doğanın tadını çıkarabilir, buradaki otellerde konaklayabilir gezinizi uzatabilirsiniz.

Karadeniz Uzungöl
Karadeniz Uzungöl

Trabzon’da popüler yerler arasında olan Uzungöl, ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yerdir. Keyifli doğa yürüyüşlerinin yapıldığı Uzungöl’de bulunan her yer ayrı bir güzelliğe sahip, harika yerlerdir.

 

Uzungöl
Uzungöl

Tarihte ilk defa Rumca ismiyle bahsedilmiş olan Uzungöl’e eskiden Saroho deniyordu. Oldukça eski tarihlerde oluşmuş olan bu göl etrafında ilk yerleşim 1650’li yıllarda başlıyor.  Müslüman ve müslüman olmayanların yaşadığı bu yerde o zaman toplam 229 ev yapılmıştır.  Çaykara’nın ilçe sınırlarında bulunan Uzungöl, 1625 hektarlık bir alan olduğu belirtilmiştir. Denizden 1100 m yükseklikte olan Uzungöl,  1989 yılında tabiat parkı olarak ilan edilmiştir.  Daha sonra Özel Çevre statüsü olan Uzungöl, Trabzon’un turizm merkezi haline gelmiştir.

 

Uzungöl
Uzungöl

Dağlarında ve ormanlarında farklı bitki türlerine rastlayacağınız Uzungöl Trabzon bölgesinde birçok sayıda canlı türleri de bulunmaktadır. Uzungöl Doğa Harikası  Özellikle kuşların hareketli olduğu bu bölgede  250 çeşit kuş türü mevcuttur. Şehir hayatından biraz uzak kalmak isteyenler için oldukça muhteşem bir yer olan sessiz sakin ve huzur ortamı olan Uzungöl ‘e mutlaka gelmelisiniz.

Eşsiz Güzelliğiyle Uzungöl

Yeşilin muhteşem doğası olan Uzungöl, Karadeniz bölgesinin  Trabzon ilinde yer alıyor. Sessiz, sakin, huzurlu ve canlı çeşitliliği ile ilgili çeken bu yerde rahatlıkla dinlenebileceğiniz bir yerdir. Uzungöl Doğa Harikası  Son derece lüks konaklama yerleri de bulunan Trabzon Uzungöl’de geçireceğiniz tatil size huzur verecektir.  Doğayla içice olmak isteyenlerin ve şehirden uzaklaşmak isteyenlerin ilk tercihi olan Uzungöl’e sizde gelmeli ve burada keyifli birkaç gün geçirmelisiniz.

 

Uzungöl Kahvaltı
Uzungöl Kahvaltı

Farklı etkinliklerinde yapıldığı Trabzon ilinin bir mahalle köyü olan Uzungöl’de özellikle yaz aylarında güzel ve eğlenceli aktiviteler yapılmaktadır. Yaz şenlikleri ve gösterilerin yapıldığı Uzungöl’de dağ gezisi turları da yapılıyor.  Özellikle yaz mevsiminde eğlenceli bir yer olan Uzungöl’e havalar ısındığında gelmenizi tavsiye ederiz. Kışın da harika bir manzarası ve sakinliği olan Uzungöl, doğanın rahatlığını yaşayabileceğiniz müthiş bir bölgedir.

Uzungöl
Uzungöl
Uzungöl’de Yapılacaklar

Doğa güzelliği ve golüyle güzel bir tabiat alanı olan Uzungöl, rahat ve sakin günler geçirebileceğiniz ayrıcalıklı bir bölgedir.  Özellikle bir turizm merkezi olan Uzungöl’de dinlenebileceğiniz gibi etkinliklere de katılabilirsiniz.  Burada yapılan en eğlenceli etkinlikler ise sanatçıların yaptığı konserlerdir. Uzungöl Doğa Harikası Festival ve konserlerin yapıldığı turizm merkezi olan Uzungöl bölgesinde yapılan tüm aktivite ve etkinlikler gezinize heyecan katacaktır.

Uzungöl Otelden Manzara
Uzungöl Otelden Manzara

 

Konser ve festival etkinliklerinin yapıldığı Trabzon ilinin turizm merkezi olan Uzungöl’de paraşüt  ile havacılık şenlikleri de yapılıyor.  Uzungöl’ün o etkileyici manzarasını görebileceğiniz paraşüt etkinlikleri hem eğlenceli, hem de aksiyonludur. Yapılan bu havacılık şenliklerinde ayrıca farklı uçuş gösterileri de yapılmaktadır.

Uzungöl Salıncak
Uzungöl Salıncak

Uzungöl Etkinlikleri

Gölün muhteşem manzarası ile yabancı turistleri ve yerli ziyaretçileri kendine hayran bırakan Uzungöl’de gezilecek birçok yer ve yapılacak farklı etkinlikler bulunmaktadır. Her gününüzü ayrı bir güzel geçireceğiniz Uzungöl’de doğa yürüyüşü, safari, yamaç paraşütü, helikopterli kayak etkinliklerine katılarak buradaki tatilinizi daha heyecanlı bir hale getirebilirsiniz.

 

Uzungöl Çay
Uzungöl Çay

Uzungöl’de ki tatilinizde katılabileceğiniz etkinlikler arasında bulunan yamaç paraşütü, bölgenin manzarasını kuş bakışı açısından izlemek için iyi bir tercihtir. Diğer etkinlikler arasında bulunan bir diğer etkinlik ise doğa yürüyüşüdür.  Doğayla içice olabileceğiniz muhteşem bir yer olan Uzungöl’de etrafta bulunan tüm güzellikleri daha yakından görebilirsiniz.

 

Uzungöl
Uzungöl

Araçla safari de yapılabilen Uzungöl’de dağ gezinizi ve doğa keşfinizi daha eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz.  Heliski (helikopterli kayak) etkinliğinde ise kaçakçılar tepeye bırakıldığı bir etkinliktir. Oldukça eğlenceli olan bu etkinlikte aşağı doğru kayma sporları yapılıyor.  Uzungöl Doğa Harikası Dünyanın sadece bazı bölgelerinde yapılan bu etkinlik son derece eğlenceli ve keyiflidir.

Uzungöl Kahvaltı
Uzungöl Kahvaltı

Turizm merkezi olan Uzungöl’de gezerken ve farklı etkinliklere katılırken dinlenebileceğiniz yerlerde bulunmaktadır.  Harika ve lüks mekanların bulunduğu Uzungöl’e gelmişken ayrıca burada bulunan restoranlarda Karadeniz’in güzel  lezzetlerini de tatmanızı tavsiye ederiz.

Uzungöl Resimleri

UzungölUzungöl uzungöl geceUzungölUzungölUzungöl UlaşımTrabzon UzungölTrabzon UzungölTrabzon UzungölKaradeniz UzungölUzungöl Kar KışKaradeniz UzungölTrabzon UzungölKaradeniz UzungölKaradeniz UzungölUzungölUzungölUzungölUzungölUzungölUzungöl Gezilecek YerlerUzungöl Ahşap OtelUzungöl SalıncakUzungöl Uzungöl Uzungöl Otelden ManzaraUzungöl Semaver ÇayUzungöl UzungölUzungöl KahvaltıUzungöl ÇayUzungöl trabzon kahvaltısı

Uzungöl’e Yakın Gezilecek Yerler


Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Sinem

Yuvarlakçay Muğla`nın Saklı Cenneti

Sinem

Valla Kanyonu Seyir Terası

Sinem

Uludağ Gezilecek Yerler

Sinem

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Sinem

Trabzon Gezilecek Yerler

Sinem

Sera Gölü – Trabzon

Sinem

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Sinem

Saklıkent Kanyonu Fethiye

Sinem


1 Yorum

Merve Doğanay 21 Eylül 2019 at 23:43

Harika bir doğa manzarası var burada görmeden anlayamazsınız.Burası insana huzur veren bir etki var burada. Uzungöl 5 günlük bir tatil için en güzel ve en harika yerlerden biri bence.Uzungölde iİnsanın kolay kolay asla burada canı sıkılmaz hatta orda insan yazar olur şair olur ????

Cevapla

Yorum Yaz