Image default
Amasra Bartın Karadeniz

Amasra Gezilecek Yerler | En Güzel 5 Yer

Amasra Gezilecek Yerler: Tarih, Doğa ve Denizle Buluşun

Amasra, Karadeniz’in incisi olarak bilinen, tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü bir şehirdir. Tarihi Amasra Kalesi, muhteşem doğal manzaraları ve tarihi dokusuyla ziyaretçilerini büyülemektedir. Bu yazıda, Amasra’da gezilecek yerleri keşfetmek için size bir rehber sunacağız.

Amasra Gezilecek Yerler
Amasra Gezilecek Yerler

 

Amasra Gezilecek Yerler Arasında

1) Amasra Kalesi

Amasra’nın sembolü olan Amasra Kalesi, M.Ö. 3. yüzyılda inşa edilmiştir. Kalenin etkileyici surları ve tarihi yapısıyla ziyaretçileri geçmişe götürmektedir. Kale içerisindeki müze, tarihi eserlerin sergilendiği bir mekandır.

Amasra Kalesi
Amasra Kalesi

2) Bedesten

Amasra Kalesi içinde yer alan Bedesten, Osmanlı dönemine ait bir ticaret merkezi olarak kullanılmıştır. Şu anda restore edilmiş haliyle ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Bedesten, el yapımı ürünler, takılar ve hediyelik eşyalar gibi çeşitli ürünlerin satıldığı bir pazar yeridir.

3) Boztepe

Amasra’nın panoramik bir manzarasını sunan Boztepe, şehrin en yüksek noktasıdır. Buraya çıkarak, Amasra’nın eşsiz doğal güzelliğini ve deniz manzarasını izleyebilirsiniz. Ayrıca, gün batımında burada olmak, muhteşem bir deneyim sunmaktadır.

Boztepe
Boztepe

4) Güzelcehisar Plajı

Amasra’nın en popüler plajlarından biridir. Temiz kumsalı ve berrak deniziyle güneşlenmek, denize girmek ve su sporları yapmak için ideal bir yerdir. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama imkanı da bulunmaktadır.

Güzelcehisar Plajı
Güzelcehisar Plajı

 

5) Tavşan Adası

Amasra Koyu’nda yer alan Tavşan Adası, doğal güzellikleriyle ünlüdür. Tekne turları düzenlenerek adaya ulaşabilirsiniz. Burada yürüyüş yapabilir, denize girebilir ve huzurlu bir doğa atmosferinin tadını çıkarabilirsiniz.

Tavşan Adası

Ayrıca Amasra’ya gezi amaçlı geldiğinizde konaklayabileceğiniz bir pansiyon önerimiz bulunmaktadır. Liman Butik Pansiyon Amasra Merkez’de bulunan ailece ve arkadaşlarınızla beraber konaklayabileceğiniz bir Amasra Pansiyon‘u olarak öne çıkmaktadır.

READ  Karagöl - Artvin

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Gezicini

Valla Kanyonu Seyir Terası

Gezicini

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Trabzon Gezilecek Yerler

Gezicini

Rize Gezilecek Yerler | Rize’de 10 Ünlü Yer

Gezicini

Rize Ayder Yaylası Gezisi

Gezicini

Pokut Yaylası

Gezicini

Ordu Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz