Image default
Karadeniz Ordu Rize Trabzon

Karadeniz’in En Güzel Görülecek Yaylaları

Karadeniz’in En Güzel Görülecek Yaylaları Ülkemizin  en ilgi çekici doğal güzelliklerine sahip bölge olan Karadeniz mükemmel yerleri ile ilgi çekiyor. Karadeniz bölgesinin muhteşem yerleri arasında ön plana çıkan yaylalardır. Karadeniz’in En Güzel Görülecek Yaylaları Güzel yerleri ve yeşilin her tonuyla meşhur yaylaları ile bilinen Karadeniz’de festivaller ve doğa tatilleri çok fazla yapılmaktadır.

Pokut Yaylası Rize Çamlıhemşin
Pokut Yaylası Rize Çamlıhemşin

Karadeniz bölgesinin yaylaları, milli parkları, doğal güzellikleri oldukça müthiş yerlerdir. Karadeniz’in en güzel 10 yaylası, bölgeye duyulan ilgiyi daha da artırıyor. Yılda binlerce turist ve ziyaretçinin  geldiği yerleri olan Karadeniz’in turizm merkezleri de mevcuttur. Karadeniz’in En Güzel Görülecek Yaylaları Eşsiz manzaralı gölleri ve yemyeşil yaylaları ile Karadeniz’de mutlaka gezilmesi gereken birçok popüler yer bulunmaktadır.

 

Rize Ayder Yaylası
Rize Ayder Yaylası

Yeşilin Güzellikleriyle Ayder Yaylası!

Karadeniz’in 10 güzel yaylalarından biri olan Ayder yaylası, Rize ilinde yer alıyor. Yeşilin tüm güzelliklerine sahip bir yayla olan Ayder yaylası, cennet gibi bir yerdir. Doğayla başbaşa kalmak isteyenlerin adresi olan Ayder yaylası, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesindedir. Ülkemizde en bilinen  yaylalardan olan Ayder yaylası, 1350 m yükseklikte havası ile bambaşka bir bölgedir.

Rize Ayder Yaylası
Rize Ayder Yaylası

Ayder Yaylası, Karadeniz’in oksijen cenneti olan bir doğal güzelliktir. Ulaşım ve konaklama açısından rahat bir bölge olan Ayder yaylasını Rize gezinizde görmeli ve burada bir doğa yürüyüşü yapmalısınız. Yakın bölgelerinde muhteşem güzellikteki kaplıcaları da yaylayı gezdikten sonra görebilir, buradaki temiz sularda serinleyebilirsiniz.

Rize Pokut Yaylası

Rize’nin  Cenneti Pokut Yaylası!

Pokut Yaylası Ayder yaylasından sonra Rize’de bulunan en güzel yaylalardan biri de Pokut yaylasıdır. Karadeniz’in En Güzel Görülecek Yaylaları arasında Eşsiz manzarası ve güzelliğiyle ilgi çeken bir bölge olan Pokut yaylasında doğa yürüyüşü, piknik, gibi etkinlikler ile ilgilenebilirsiniz. Karadeniz bölgesindeki yaylaların en güzellerinden olan Pokut yaylası, Çamlıhemşin ilçesindedir. Yüksekliği ile yerle göğün birleştiği bir yayla olan Pokut yaylası doğayı sevenler için en güzel yerlerdendir.

Pokut Yaylası
Pokut Yaylası

Kamp ve doğa yürüyüşlerinin uğrak noktası olan Pokut yaylası, 2100 metre yüksekliktedir. Bulutlara dokunabileceğiniz harika güzelliğiyle meşhur Pokut yaylası, etrafı çam ağaçları ile kaplı bir yerdir.

READ  Çayeli Gezilecek Yerler - Çayeli Gezi Rehberi
Sal Yaylası
Sal Yaylası

Sal Yaylası

Karadeniz’in yaylaları, ülkemizin en güzel yerlerindendir ve burada doğa tatili yapmak ayrı bir keyiftir. Sal yaylası da Karadeniz bölgesinin bir yaylasıdır ve eşsiz doğa güzelliklerine sahiptir. Mükemmel güzelliğiyle büyüleyici bir yer olan Sal yaylası, doğa yürüyüşü sevenlerin ziyaret ettiği popüler yerlerdendir. Yeşilin cenneti olan bu yaylada şirin ahşap evler vardır.

Karadeniz Sal Yaylası
Karadeniz Sal Yaylası

 

Karadeniz’in eşsiz güzelliklerinden olan Sal yaylası, doğanın şahane bir eseridir. Kendinizi cennette hissedeceğiniz bir yer olan Pokut yaylası, Sel yaylasına oldukça yakın bir mesafede yer alıyor. Sadece 15 dakikalık bir yürüyüş ile Sel yaylasından, Sal yaylasına gelebilirsiniz. Karadeniz’in en güzel mimari örneklerinin bulunduğu bu yayla, muhteşem bir yerdir.

Giresun Sis Dağı Yaylası
Giresun Sis Dağı Yaylası

Sis Dağı Yaylası- Giresun

Karadeniz bölgesindeki yaylalardan biri olan Şiş dağı yaylası, doğanın harikasıdır. Yeşilin her tonunu göreceğiniz bu yayla, Giresun Görele ilçesinde yer alıyor. Ağaçlar ile çevrili bu doğa harikası yaylada farklı etkinliklere katılabilir, tatil yapabilirsiniz. Sis bulutları ile kaplı bu yaylanın yüksekliği ise 2182 metredir. Her yıl yaz mevsiminde yerli ziyaretçilerin ve turistlerin geldiği bu yerde Sis Dağı şenlikleri yapılmaktadır. Milli park statüsünde olan Sis Dağı Yaylası, Karadeniz’de görüp, gezebileceğiniz en güzel yerlerdendir.

 

Borçka Karagöl Yaylası
Borçka Karagöl Yaylası

Borçka Karagöl Yaylası

Karagöl  Artvin Ülkemizde yer alan yaylaların çoğunluğu Karadeniz bölgesindedir ve hepsi ayrı bir güzelliğe sahiptir. Cenneti andıran manzaraları ile muazzam olan Borçka Karagöl yaylası Artvin ilindedir. En önemli doğa harikalarından Borçka Karagöl yaylası, ilçe merkezine 27 km uzaklıktadır. İçerisinde bir heyelan sonucunda oluşmuş gölü ile ziyaretçilerin hayran kaldığı Borçka Karagöl yaylası, Karadeniz’in en güzel yerlerinden biridir.

 

Anzer Yaylası
Anzer Yaylası
Anzer Yaylası Rize

Ülkemizin en güzel ve değerli yaylalarına sahip Anzer yaylası, yeşilinin tonları ile göze çarpıyor. Rize’nin İkizdere ilçesinden kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz Anzer yaylası, Karadeniz’in en güzel yaylalarından biridir. Balıyla meşhur olan bu yaylada endemik türü çiçeği bulunmaktadır. Yemyeşil ve tertemiz doğası ile size keyifli bir doğa tatili yapma imkanının sunulduğu Anzer yaylası bölgesi, konaklama açısından da rahat bir yerdir.

READ  Gito Yaylası - Rize
Trabzon Kiraz Yaylası
Trabzon Kiraz Yaylası

Yeşilin Her Tonundan Kiraz Yaylası!

Karadeniz’in yaylaları, doğal güzellikleri ile ünlenen harika yerlerdir. Karadeniz yaylaları arasında Doğayla içice olabileceğiniz bu yaylalardan biri de Trabzon ilimizdeki Kiraz yaylasıdır. Karadeniz gezilecek yaylaları  Doğanın tüm harikasıyla karşılaşabileceğiniz bir yer olan Kiraz Yaylası, Maçka’da yer alıyor.

Perşembe Yaylası
Perşembe Yaylası

Ordu’nun Doğa Harikası Perşembe Yaylası!

Yılda birçok yerli ve yabancı ziyaretçinin Perşembe Yaylası, yeşilliyle tüm güzelliklerini önümüze seriyor.  Karadeniz yaylaları Karadeniz’de ki muazzam yerlerden biri olan Perşembe Yaylası, Karadeniz’de ki doğal güzellikler arasında en değerli olanlarından biridir. Aybastı ilçesine 17 km’lik uzaklıkta yer alan Perşembe Yaylası, ayrıca şehirdeki turizm merkezlerinden biridir.

Gito Yaylası
Gito Yaylası

Rize Gito Yaylası

Karadeniz’in olağanüstü güzelliklerine sahip bir yayla olan Gito yaylası, 32.100 rakımlık bir bölgededir. Bulutların sarmaladığı Gito yaylası, eşsiz fotoğraflar çekebileceğiniz güzel yaylalardan biridir. Karadeniz gezilecek yaylaları Ülkemizin en değerli yaylalarından Gito yaylası, Çamlıhemşin ilçesindedir. Üç adet pansiyonun bulunduğu bu yaylada dilerseniz konaklayabilir, burayı doyasıya keşfedebilirsiniz.

 

Samistal Yaylası
Samistal Yaylası

Samistal Yaylasının Eşsiz Güzelliğine Şahit Olun!

Coğrafyasıyla ünlenmiş olan Samistal yaylası, Karadeniz’de görmeniz gereken en güzel yerlerden biridir. Karadeniz yaylaları arasında Polovit ve Kavrun vadilerinin arasında yer alan Samistal yaylası, eski tas evleriyle ve doğal güzellikleri ile meşhurdur. Gündoğumunu oldukça harika ve duygulu bir şekilde izleyebileceğiniz Samistal yaylası yakınlarında konaklama yerleri de vardır. Karadeniz gezilecek yaylaları  Turizm ve doğal güzellikleri bakımından mükemmel bir yer olan Samistal yaylası, Çamlıhemşin ilçesindedir.

Karadeniz Yaylaları Resimleri

Pokut Yaylası RizeRize Pokut Yaylası Manzarasıayder yaylasi rize kampSis Dağı Yaylası4Pokut Yaylası neresiRize Pokut Yaylası 1Rize Pokut YaylasıPokut YaylasıPokut Yaylası ÇamlıhemşinRize Ayder Yaylasıuzungöl29uzungöl45Sis Dağı Yaylası3Sis Dağı Yaylası1Samistal Yaylası2Sal Yaylası4Sal Yaylası2Sal YaylasıKiraz YaylasıBorçka Karagöl YaylasıBorçka Karagöl Yaylası3
Karadenizde Geziledek Diğer Yerler Ve Yaylalar

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Gezicini

Valla Kanyonu Seyir Terası

Gezicini

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Ünye Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi

Gezicini

Ulubey Gezilecek Yerler

Gezicini

Trabzon Ortahisar Gezilecek Yerler

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Trabzon Gezilecek Yerler

Gezicini

Sera Gölü – Trabzon

Gezicini

1 Yorum

Doğan Kara 25 Eylül 2019 at 16:39

Ayder yaylası Mükemmel bir doğa harikası. Bizim nedense şansımıza hava çok güzeldi geldiğimizde. Bir taraftan manzara, öbür taraftan ise Karadeniz müziği geliyor, kendimizden geçtik bi an. + oksijen zehirlenmesi de kaçınılmaz burada ?✅?

Cevapla

Yorum Yaz