Image default
Bolu Gölcük Karadeniz

Gölcük Gölü Tabiat Parkı Nerede Neler Yapılır?

 

Bolu ilinin muhteşem yerlerinden biri olan Gölcük gölü, yeşil manzarası ile dikkatleri cezbediyor. Denizden yüksekliği 1220 m olan Gölcük gölü bölgesine geldiğinizde buraya hayran kalacaksınız.  Yeşilliklerin alanlar ile etrafı  çevrili olan Gölcük gölü, yapay bir göl olma özelliğine sahiptir. Gölcük Gölü Tabiat Parkı Nerede Neler Yapılır? Gölcük Gölü Tabiat Parkı  Manzarasını izlemeye doyamayacağınız Gölcük gölü etrafında gezilecek birçok güzel yer vardır.  Ayrıca buraya gelirken yolda dinlenip, kahve içeceğiniz kafeteryalarda bulunuyor.

 

Bolu Gölcük Gölü
Bolu Gölcük Gölü

Abant gölüne benzeyen harika bir bölge olan Gölcük gölü, şehir merkezinin 13 km güneyinde yer alıyor. Suni olarak yapılmış bir set gölü olan Gölcük yakınlarında konaklayabileceğiniz pansiyon ve otellerde mevcut. Yeşilin doğasında huzurlu bir gün  geçirmek için Gölcük gölüne gelebilirsiniz.

Gölcük Gölü Tabiat Parkı
Gölcük Gölü Tabiat Parkı

Gölcük Gölüne Ulaşım

Bolu iline 13 km uzaklıkta yer alan Set gölü, yemyeşil alanlarla kaplı muhteşem bir yerdir. Gezilecek güzel yerlerden olan Gölcük gölü, çevresi ve manzarası ile hayran kalacağınız bir yer. Gölcük Gölü Tabiat Parkı Nerede Neler Yapılır? Bolu Gölcük gölü, suni olarak yapılmış bir göl olarak daha da ilgi çekiyor. Gölcük Gölüne nasıl gidilir ? Gelen ziyaretçilerin buraya duyduğu ilgi giderek artıyor. Yılda birçok sayıda ziyaretçinin geldiği Bolu Gölcük gölünde sizde günübirlik bir gezi yapabilirsiniz. Bu göle ulaşım sağlamak için ise şehir merkezinden kalkan Seben ve Kıbrıscık minibüslerine binebilirsiniz.

Gölcük Gölü Tabiat Parkı Kış
Gölcük Gölü Tabiat Parkı Kış

Doğanın Kalbi Gölcük Gölü

Bolu ilinin doğasını yansıtan ve her mevsim muhteşem görünen Gölcük gölü, gezilmeye değer bir yerdir.  Gölcük Gölü Tabiat Parkı Nerede Neler Yapılır? Yeşilliklerin arasında bulunan suni bir göl olan Gölcük gölü, gezerken hayran kalacağınız bir bölgedir. Çevresinde gezilecek farklı yerleri de bulunan Gölcük gölünde piknik yapacağınız alanlarda vardır.

READ  Bolu Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerlerin Listesi
Gölcük Gölü
Gölcük Gölü

 

Etrafında vakit geçireceğiniz Cafe, restoranlar, ve küçük işletmeler bulunmaktadır. Gölcük gölünde eğlence yeri olan kır gazinosu da farklı bir mekandır. Yeşilin doğasında bulunan bu dinlenme tesisleri ve eğlence mekanlarında gezinize farklılık katabilir, doğayla başbaşa kalmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Gölcük Gölü
Gölcük Gölü

Gölcük Gölü Tabiat Parkı

Bolu’nun gezilecek yerleri arasında bir numara olan Gölcük gölü yıllık gezilerin yapıldığı mükemmel bir yerdir. Gölcük gölü Bolu şehrinde bulunan en önemli yerlerden biri olmakla beraber keyifli geziye çıkabileceğiniz müthiş bir tabiat parkıdır.

Gölcük Gölü
Gölcük Gölü

Bisiklet turlarının, piknik yapmanın, fotoğraf çekmenin, sportif aktivitelerin, günübirlik gezilerin, olta balıkçılığının  yapıldığı ayrıcalıklı bir yer olan Gölcük gölü tabiat parkı Bolu’nun turistik merkezlerinden biridir.

Gölcük Gölü
Gölcük Gölü

Yeşilliğin Doğası Gölcük Gölü

Bolu ilinin yeşil alanlarına sahip muhteşem yerlerinden biri olan Gölcük gölü, dinlenmek ve doğanın tadını çıkarabilmeniz için harika bir yerdir. Etrafında dinlenebileceğiniz ve vakit geçirebileceğiniz bir yer olan Gölcük gölüne özel araçlarınızla da gelebilirsiniz.  Haftasonu rahat bir gün geçirebileceğiniz Gölcük gölünde yarım saat bir gezi yapabilirsiniz.  Yarım saatte gezebileceğiniz muhteşem bir park olan Gölcük gölü tabiat parkında harika fotoğraflarda çekilebilir, burada geçirdiğiniz gezinizi anı haline getirebilirsiniz.

Gölcük Gölü
Gölcük Gölü

 

Özel araçlarınızı park edebileceğiniz alanların bulunduğu Gölcük gölü parkına geldiğinizde girişte bulunan kafeteryalarda atıştırmalık birşeyler deneyebilirsiniz. Güzel anlık fotoğraflar yakalayabileceğiniz bu parkta etrafı turlamak için Gölcük gölü tabiat parkında golf arabası  veya 3 tekerlekli araçlardan kiralayabilirsiniz. Gölcük parkını daha güzel ve rahat bir şekilde gezebileceğiniz bu araçlar ile tabiat parkını keşfedebilirsiniz.

Bolu’nun  en güzel doğal mekanlarından olan Gölcük gölü Tabiat parkında sevdiklerinizle beraber huzur dolu saatler geçirebilirsiniz.  Temiz havanın hakim olduğu bu bölgede geçirdiğiniz hergün sizin için bambaşka olacaktır.  Tüm stresinizi atacağınız ve yeşilliklerde huzur bulacağınız Bolu ilinin bu güzel yerinde konaklama mekanları da bulunmaktadır.  Buraya gelmişken  ayrıca etraftaki başka yerleri ve mekanları da keşfedip, gezmeden geri dönmeyin.

READ  Gerede Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler

Benzer Diğer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Gezicini

Valla Kanyonu Seyir Terası

Gezicini

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Trabzon Gezilecek Yerler

Gezicini

Rize Gezilecek Yerler | Rize’de 10 Ünlü Yer

Gezicini

Rize Ayder Yaylası Gezisi

Gezicini

Pokut Yaylası

Gezicini

Ordu Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz