Image default
Karabük Karadeniz

Kristal Cam Teras – Safranbolu

 

Kristal Cam Teras – Safranbolu Karabük ilinin mükemmel manzaralı yerlerinden biri olan Kristal teras, gezip görmeye değer bir yerdir.  Kristal Cam Teras – Safranbolu Muhteşem manzarasını seyretmeye doyamayacağınız Safranbolu Kristal teras, keyifli bir gezi için iyi bir seçimdir. Seyir terasında saatlerce dinlenip, huzur bulacağınız bu yere geldiğinizde etraftaki manzara ve yeşil alanlara hayran kalacaksınız.

Karabük Safranbolu Kristal Teras
Karabük Safranbolu Kristal Teras

 

Safranbolu bölgesinde bulunan oldukça şirin bir yer olan kristal teras, hayranlıkla vakit geçirebileceğiniz muhteşem bir yerdir. Kristal Cam Teras – Safranbolu Yeşilin doğasını seyir terasında doyasıya izleyeceğiniz bu yerde doğanın tadını çıkarın.  Kristal Cam Teras – Safranbolu Etraftaki gezi turlarına da katılabileceğiniz Safranbolu Kristal terasta istediğiniz kadar vakit geçirebilir, buradan müthiş yeşil manzarayı saatlerce izleyebilirsiniz. Karabük, Safranbolu gezinizde mutlaka gelmenizi önerdiğimiz bu yerde dinlenme tesisleri ve kafeteryalarda bulunmaktadır.

Safranbolu - Kristal Cam Teras
Safranbolu – Kristal Cam Teras

Safranbolu – Kristal Teras Ulaşım

Safranbolu, ilgi çekici evleri ve muhteşem manzaralı yerleri ile gezilecek en güzel yerlerden biridir. Kristal teras gibi muhteşem doğa manzarasına sahip yerleri de bulunan Safranbolu Karabük ilinde yer alıyor.  85 m yüksekliğinde inşa edilen bu teras yılda birçok sayıda ziyaretçinin geldiği ideal bir bölgedir. Özellikle son yıllarda yabancı turistlerinde ilgisini çeken bu yer, her mevsim ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Safranbolu - Kristal Cam Teras
Safranbolu – Kristal Cam Teras

 

Ziyaretçilerin hayran kaldığı, mükemmel doğası ile etkileyici bir bölge olan Kristal terasa ulaşım sağlamak için ilk olarak Safranbolu ilçesine gelmeniz gerekiyor. Karadeniz’in denize 65 km içerisinde bulunan Karabük il merkezine 8 km uzaklıkta yer alan Safranbolu ilçesine geldikten sonra buradan Kristal terasa ulaşım sağlayabilirsiniz.

READ  Zil Kalesi - Çamlıhemşin Rize
Safranbolu - Kristal Teras
Safranbolu – Kristal Teras

Eşsiz Manzaralı Kristal Teras

Karabük iline 8 km uzaklıkta yer alan Kristal teras, seyahatte olanların merakla geldiği bir yerdir. 85 m yükseklikte yer alan bu teras kilolarca kişi kaldırabilmektedir.  Sağlamlığı ile de dikkat çeken bu terasa şimdilik 30 kişilik gruplar alınıyor. Karabük kristal teras, seyir terasında ayrıca çay bahçeleri de bulunmaktadır. Rahatlıkla çayınızı yudumlayabileceğiniz kafeleri ve çay bahçeleri de bulunan kristal terasta geçireceğiniz her dakika bir rüya gibidir.

Kristal Teras
Kristal Teras

 

Doğayla içice kalabileceğiniz, huzuru bulacağınız Safranbolu Kristal terasta yeşil alanları izlerken burada fotoğraf çekilmeyi de unutmayın. Muhteşem ve eşsiz manzarasında harika fotoğraflar çekilebileceğiniz Kristal teras, içeceklerinizi yudumlarken sakın ve rahat bir şekilde dinlenebileceğiniz nezih bir bölgedir.

Kristal Teras
Kristal Teras

Safranbolu – Kristal Teras Keyfi

Karabük il merkezine 8 km uzaklıkta yer alan Safranbolu’nun heyecan verici deneyimlerinden biri olan Kristal teras, uçurumun üzerinde yer alıyor. Ayaklarınızın altında uçurumu görebileceğiniz 11 metre genişliğinde cam terasta durmak farklı bir macera olacaktır.Rize Gezilecek Yerler Kırılmaz camdan yapılmış bu seyir terasına ilk çıktığınızda kendinizi sallanıyor gibi hissedebilirsiniz. Safranbolu – Kristal Cam Teras Ancak endişelenmeyin, bu teras 75 ton yükü kaldırabilecek sağlamlıktadır.  Diğer bölümlerinde çay içme yerleri de bulunan kafeteryalarda manzara keyfi yapabilirsiniz. 30 kişilik grupların alındığı seyir terasında manzarayı izledikten sonra etraftaki ağaçlık alanları gezmeye çıkabilirsiniz.

Kristal cam Teras
Kristal cam Teras

Muhteşem Manzaralı Safranbolu – KRİSTAL Teras

Karabük ilinin muhteşem manzaralı bölgelerinden biri olan Kristal teras, günübirlik gezilerin yapıldığı farklı bir yerdir. Uçurumun üzerinde yeşil doğayı seyredebileceğiniz güzel manzaraya sahip Safranbolu Kristal teras da yeşilliğin mükemmel doğasını izleyip, güzel fotoğraflar çekilebilirsiniz. Karadeniz Gezilecek Yerler Yeşilliklerin üzerindeki bu cam terasta yapacağınız doğa keyfinde dinlenme yerlerinde oturarak çay içebilirsiniz. Özel aracınıza gelebileceğiniz bu bölgeye vardığınızda girişteki otoparka ufak miktarda bir ücret ödeyip, arabayı park edebilirsiniz.

READ  Doğu Karadeniz Rotasına Alabileceğiniz En Güzel 8 Kasaba
Kristal cam Teras MAnzara
Kristal cam Teras MAnzara

 

Safranbolu’nun güzel manzaralı seyir terası, Kristal teras gün geçtikçe daha fazla ziyaretçinin uğradığı popüler bir yer. Sağlam ve genişliği ile yeşil doğayı izleyebileceğiniz bir yer olan Kristal terasa giriş ücreti ise 5 TL’dir.  Terasa geldikten sonra ise girişte beklemeniz gerekiyor. Sıranızı geldiğinde 30 kişilik bir grupla terasa çıkabilirsiniz.

Adres ve Konum: İncekaya Cd., 78600 Tokatlı/Safranbolu/Karabük

 

Safranbolu – Kristal Cam Teras Resimleri

Safranbolu Kristal TerasSafranbolu Kristal Teras11111Kristal Teras33333Kristal Teras455Kristal Teras433Kristal Teras2Kristal Teras8Kristal Teras9Kristal Teras34Kristal Teras43Kristal TerasKarabük Safranbolu Kristal Teras

Benzer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Gezicini

Valla Kanyonu Seyir Terası

Gezicini

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Trabzon Gezilecek Yerler

Gezicini

Safranbolu Gezilecek Yerler : Muhteşem Yerler Listesi

Gezicini

Rize Gezilecek Yerler | Rize’de 10 Ünlü Yer

Gezicini

Rize Ayder Yaylası Gezisi

Gezicini

Pokut Yaylası

Gezicini

1 Yorum

Çağla Hanım 13 Ekim 2020 at 10:56

İlk gittiğimde cam terasa çok kaliteli düzgündü fakat sonra gittigimde camlar çizilmeye başlamış alta bakınca aşagısı gözükmüyor ama manzarası harika gerçekten. Gitmişken mutlaka yürüyerek kanyona gitmenizi öneririm..

Cevapla

Yorum Yaz