Image default
Karadeniz Kastamonu

Valla Kanyonu Seyir Terası

Valla Kanyonu Seyir Terası

Valla kanyonu seyir terası, Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesinde yer alıyor.  İlçenin murat Muratbaşı köyünde bulunan bu cam teras, ilçe merkezine yaklaşık 26 km uzaklıkta yer alıyor.  1994 yılında keşfedilmiş olan Valla kanyonu seyir terası, manzarası ve doğası ile vahşi cennet olarak adlandırılmış ve popüler bir yer haline gelmiştir.

Valla Kanyonu
Valla Kanyonu

Burada bulunan küre dağları içerisinde yer alan kanyon ise dünyanın en derin 2. Kanyonudur. Ülkemizin en önemli kanyonlarından biri olan Valla kanyonu, özellikle son yıllarda çok fazla ziyaretçinin uğrak noktası haline gelmiştir.  Kastamonu ilinde görülecek en güzel yerlerden biri olan Valla kanyonu ve burada bulunan Seyir terasına mutlaka görmeli ve deneyim etmelisiniz.

Valla Kanyonu Seyir Terası
Valla Kanyonu Seyir Terası

Valla Kanyonu Seyir Terası Ulaşım

Kastamonu ilinin Pınarbaşı ilçesinde yer alan bir kanyon olan Valla kanyonu seyir terası, doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi değer bir yerdir. Muhteşem doğası ile ilginizi çekecek bu yerde gezilecek alanlarda bulunuyor. Valla kanyonu ve seyir  terasının bulunduğu bölgeye ulaşım sağlamak için  toplu taşıma araçlarını kullanabilirsiniz.

Valla Kanyonu Seyir Terası
Valla Kanyonu Seyir Terası

Pınarbaşı ilçesinden dolmuşlar ile ulaşım sağlanilabilen Valla kanyonunun bulunduğu bölgeye kolaylıkla gelebilirsiniz. Şahsi aracınızla da gelebileceğiniz Pınarbaşı ilçesine varmak için 108 km’lik yolu aşmanız gerekiyor.

 

Manzarası İle Valla Kanyonu Seyir Terası

Kastamonu ilinin gezilecek yerlerinin en başında gelen Valla kanyonu seyir terası, manzarası ile büyüleyici bir yerdir. 1994’te yeri tespit edilen valla kanyonu, görmenizi tavsiye ettiğimiz bir bölgedir.  Seyir terasında saatlerce manzarayı izlemenin keyfini yaşayabileceğiniz Valla kanyonu seyir terası, size doğanın huzurunu sağlayacaktır. Yemyeşil alanları çok yüksekten görebileceğiniz Valla kanyonu seyir terasında dinlenme yerleri de bulunuyor. Bu yerlerde çay keyfi yaparak, manzarayı daha rahat bir şekilde izleyebilirsiniz.

READ  Trabzon Maçka'da Sümela Manastırı

Pınarbaşı ilçesinde yer alan muhteşem manzarası ve seyir terası ile ünlenmiş Valla kanyonu, gezilecek en güzel yerlerdendir. Huzuru bulacağınız yeşil alanları gösteren ve kendine hayran bırakan bu yere Kastamonu gezinizde mutlaka gelmelisiniz. Oldukça zorlu  parkurlardan oluşan yolları bulunan Valla Kanyonu Seyir terasına geldikten sonra buranın harika manzarasında fotoğraf çekilmeyi sakın unutmayın.

Valla Kanyonu Seyir Terası
Valla Kanyonu Seyir Terası

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Zil Kalesi – Çamlıhemşin Rize

Gezicini

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Trabzon Gezilecek Yerler

Gezicini

Rize Gezilecek Yerler | Rize’de 10 Ünlü Yer

Gezicini

Rize Ayder Yaylası Gezisi

Gezicini

Pokut Yaylası

Gezicini

Ordu Gezilecek Yerler

Gezicini

Limni Gölü Tabiat Parkı – Gümüşhane

Gezicini

2 Yorumlar

koray 1 Aralık 2020 at 10:56

dunyanın en derın ıkıncı kanyonu ve harıka bır yer burası lutgen gıtmedıysenız gıdın derım uc jatkı harıka bır yer

Cevapla
gdfgdfgk 1 Aralık 2020 at 10:56

Harika Ötesi diyebilirim…

Cevapla

Yorum Yaz