Image default
Trabzon

Sera Gölü – Trabzon

Sera Gölü – Trabzon

Karadeniz Sera Gölü – Trabzon Gölü, ülkemizin en önemli tabiat koruma alanlarına sahip bir bölgedir. Doğanın tüm güzelliğine sahip eşsiz alanlara sahip Karadeniz’de göller, yaylalar ve daha birçok yer bulunmaktadır.  Gezerken hayran kalacağınız Karadeniz’de ki bu yerlerden biri de muhteşem manzarası ile etkileyici Sera gölüdür.

Sera gölü, Trabzon ilinin Akçaabat ilçesinde bulunan harika bir doğal güzelliktir. Gezilecek yerleri ve ilgi çekici göl manzarası ile güzel olan bu yer il merkezine yaklaşık 12 km uzaklıktadır.  İlçeye ise 8 km uzaklıkta yer alan, ulaşımı kolay bir bölgede yer alıyor.  Gölün güzelliği ve etraftaki doğal güzellikleri görmek için şehir merkezinden otobüs ile buraya gelebilirsiniz.

Sera Gölü
Sera Gölü

Sera Gölü Güzellikleri

Trabzon ilinin Akçaabat ilçesinde yer alan Sera gölü, manzarası ve doğal güzellikleri ile bir efsanedir. Ziyaretçilerin hayran kaldığı Trabzon Sera gölü, uzunluğu 150 m, genişliği ise 20 m’dir.  1950 yılında bir toprak kayması sonucu Sera deresinin önünü kaplamasıyla oluşmuştur.

Karadeniz bölgesinin  Trabzon ilinde yer alan doğal güzelliklerden  biri de Sera gölüdür.  Bir heyelan gölü olan Sera gölünü Trabzon’da iken kesinlikle görmelisiniz. Manzarasına aşık olacağınız bu gölün bulunduğu bölgede restoranlar ve dinlenme yerleri de bulunuyor.  Çayınızı içip, yemeğinizi yiyebileceğiniz mekanlarında bulunduğu Sera, Trabzon’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Sera Gölü - Trabzon Gezilecek Yerler
Gezilecek Yerler

Sera Gölü Tabiat Parkı

Trabzon ilinde yer alan bir doğal güzellik olan Sera gölü, Akçaabat ilçesi sınırlarına yakın bir bölgede bulunuyor. Sera Gölü Trabzon, yeşil alanları ve tabiat parkı ile gelinmesi gereken harika bir yerdir. 1950 yılında oluşan ve 2010 yılında tabiat parkı haline gelen mükemmel bir yerdir. Etrafında konaklama yerleri de bulunan tabiat parkı, rahatlıkla dinlenebileceğiniz bir bölgedir.

READ  Karadeniz'in En Güzel Görülecek Yaylaları

Olağanüstü oluşumu ile harika bir yer haline gelen Sera gölü, muhteşem manzarası ile ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor.  Heyelan set gölü olan göl etrafında ağaçlık alanlarda bulunmaktadır.  Doğa yürüyüşüne çıkabileceğiniz bu yerde tabiat parkındaki etkinliklere de katılabilirsiniz.

Sera Gölü - Trabzon Manzarası
Manzarası

Sera Gölü Ulaşım

Trabzon ilinin en güzel yerlerinden biri olan Sera gölü, etrafındaki ağaçlık bölgeleri, yemyeşil alanları ve göl manzarası ile bir şahanedir.  Karadeniz’in temiz havası ve yeşilliği ile oldukça güzel olan bu bölgede konaklama yerleri çok azdır.  Günübirlik bir gezi alanı olan Sera gölüne ulaşım ise araçlar ile sağlanabilir.  Buraya gelmek için ilk olarak Akçaabat ilçesine, daha sonra Sera gölüne 8 km’lik bir mesafeyi aşarak  varabilirsiniz.

Sera Gölü - Trabzon Gölü

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Trabzon Ortahisar Gezilecek Yerler

Gezicini

Trabzon Maçka’da Sümela Manastırı

Gezicini

Trabzon Gezilecek Yerler

Gezicini

Of Gezilecek Yerler

Gezicini

Karadeniz’in Vazgeçilmez Gezilecek Yerleri!

Gezicini

Karadeniz’in En Güzel Görülecek Yaylaları

Gezicini

Çal Mağarası – Trabzon

Gezicini

Boztepe Trabzon’un İncisi

Gezicini

1 Yorum

Funda 12 Aralık 2020 at 13:49

Harikalar diyarı desem az kalır bu Trabzon un en güzel Boztepe incisi manzara muhtesem

Cevapla

Yorum Yaz