Image default
Bursa Kayak Merkezleri Tavsiye Yerler Uludağ

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Uludağ Gezilecek Yerler Bursa ili, ülkemizin en önemli şehirlerindendir ve burada turistik birçok bölge bulunmaktadır. Muhteşem doğal güzelliklere sahip bu şehirde yapılacak en eğlenceli etkinlikler arasında kayak sporu bulunuyor. Kış sporları için doğru bir tercih olan Bursa ilinde yer alan Uludağ’da keyifli bir kar tatili yapabilirsiniz.

Uludağ
Uludağ

Bursa’nın en güzel yerlerinden olan Uludağ’da kış tatili yapmak oldukça eğlencelidir. Lüks otellerin bulunduğu bu bölgede konaklama imkanlarından yararlanabilir, burada mükemmel bir tatil yapabilirsiniz. Uludağ gezilecek yerler listesinde ise çoğu yerler doğal güzelliklerin ön plana çıktığı yerlerdir. Gezerken hayran kalacağınız bu yerlerde doğanın harikalarını yakından görebilirsiniz. Uludağ bölgesine ulaşım sağlayabilmeniz için de şehir merkezinden hareket eden otobüslere binebilirsiniz. Konumu

Uludağ
Uludağ

Uludağ Ulaşım

Kış tatili için mükemmel bir yer olan Uludağ ilçesinde gezilecek çok güzel yerler bulunmaktadır. Doğal güzelliklerden oluşan muhteşem yerlerin bulunduğu Uludağ’da kış tatili ile birlikte dağ ve kış sporları ile ilgilenebilirsiniz. Kamp yerleri, tesisler ve dinlenme yerlerinin de olduğu bu ilçede keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Uludağ Manzara
Uludağ Manzara

Uludağ ilçesinde gezilecek yerler arasında doğa manzarasına sahip mekanlarda huzurlu vakit geçirebilirsiniz. Görünce hayran kalacağınız bu yerlerde konaklayabilir, etraftaki güzellikleri keşfedebilirsiniz. Farklı endemit türü hayvanlarını da görebileceğiniz bir yer olan Uludağ’a ulaşım sağlamak için şehir merkezindeki otobüslere binebilirsiniz. Bununla birlikte Uludağ’a ulaşım sağlayabilmek için ESHOT otobüslerini de kullanabilirsiniz.

Uludağ Milli Parkı
Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı

Bursa’nın güzel yerlerinden olan Uludağ ilçesinde gezmek ve vakit geçirmek için farklı bölgeler bulunuyor. Doğal manzarasına sahip, muhteşem güzellikteki bu yerlerden biri de Uludağ Milli parkıdır. 1961 yılında milli park arasına katılan Uludağ Milli Parkı, 12.762 hektarlık bir alana sahiptir. Vadiler, tepeler, patikalar ile çevrili olan bu güzel yerde keyifli zaman geçirebilirsiniz.

READ  Yıldırım Gezilecek Yerler
Uludağ Milli Parkı
Uludağ Milli Parkı

Bursa ilinin popüler yerlerinden olan Uludağ’da kış sporları ile ilgilenmek farklı bir deneyimdir. Kayak Merkezi olan bu bölgede yer alan Milli parkta da ilginizi çekebilecek yerler bulunmaktadır. Çocuk parkı, dinlenme yerleri ve restoranların yer aldığı Uludağ Milli parkında endemik bitki ve hayvan türlerini görebilirsiniz. Farklı hayvan türleri ve muhteşem yerlere sahip bu yerde vakit geçirmek için bu parka teleferik ve karayoluyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uludağ Milli Parkı
Uludağ Milli Parkı

Uludağ Kayak Merkezi

Kış merkezi olan Bursa ilinde kayak sporu ile ilgilenebilir, eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz. Keyifli bir tatil yapabileceğiniz Bursa ilinde kış sporları ve kayak ile ilgilenmek için Uludağ ilçesine gelebilirsiniz. Bu ilçeye otobüs ve ESHOT servisleri ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu ilçede yer alan Uludağ Kayak Merkezi bölgesinde hem kayak, hem de dağ sporları deneyimleri edinebilirsiniz.

Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi

 

Uludağ, eğlenceli kayak ve kış sporlarının yapıldığı bir kayak merkezidir. Bursa ilinde yer alan bu bölgede tatil yapabilir, burada vakit geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz. Muhteşem doğa manzarası ile çevrili bu bölgede biyolojik etkenlerden oluşmuş doğal güzellikler de bulunmaktadır. Bursa’nın güneyinde Fatintepe ve Kusaklikaya’da yer alan Uludağ Kayak Merkezi, iki tepe üzerine kurulmuştur.

Uludağ Kayak Merkezi
Uludağ Kayak Merkezi

 

Uludağ Çobankaya Yaylası

Bursa şehrinde ilginizi çekebilecek tarihi birçok mimari ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Bu yerlerin bulunduğu ilçe olan Uludağ’da gezilecek yerlerden olan Uludağ Cobankaya Yaylası, yeşilliklerin içerisinde kalmış muazzam bir bölgedir. Uludağ üzerinde kurulu olan bu yayla 1.700 metre yükseklikte yer alıyor.

Bursa Çobankaya Yaylası
Bursa Çobankaya Yaylası

Doğa ve kamp sevenlerin ideal tercihleri arasındadır olan Uludağ Cobankaya Yaylası, muhteşem bir yerdir. Yürüyüş parkurlarının ve karayolunun geçtiği bu bölgede otellerde bulunmaktadır. Gezmeye doyamayacağınız güzel bir yer olan Cobankaya Yaylası, doğanın içerisinde huzurlu vakit geçirebileceğiniz harika bir yerdir.

READ  Bursa Yenişehir Gezilecek Yerler
Softaboğan Şelalesi
Softaboğan Şelalesi

Softaboğan Şelalesi

Bursa’nın ilgi çekici kayak merkezi bölgelerinden olan Uludağ ilçesinde görülecek doğal güzellikler ziyaretçilerini büyülüyor. Bakacak’ın güneydoğu tarafında bulunan Dombay çukuru vadisinde kalan ünlü şelale Softaboğan ’ da bu ilde yer almaktadır. Softaboğan Şelalesi ise Bursa ilinin Uludağ ilçesindedir ve burada keyifli tatil geçirebilmeniz için mükemmel yerler bulunuyor.

Softaboğan Şelalesi
Softaboğan Şelalesi

 

Bursa ilinin muhteşem manzaralı yerlerinden olan Softaboğan Şelalesi çok yüksekten akmamaktadır ancak yine de etkileyici manzarası ile ziyaretçileri etkileyen bu yere gelen kişi sayısı çok fazladır. Cobankaya kamp alanının karşısında yer alan bu şelale etrafında bulunan dereler ile doğal havuzlara da sahiptir. Uludağ’da görülecek muhteşem yerler arasında olan bu bölgeye geldikten sonra Uludağ Araş şelalesini de görmeye gelebilirsiniz.

Uludağ Aras Şelalesi
Uludağ Aras Şelalesi

Uludağ Aras Şelalesi

Bursa’nın meşhur yerlerinden olan Uludağ ilçesinde gezilecek ve görülecek yerler ziyaretçilerini etkileyen harika mekânlardır. Bölgede yer alan şelaleler, özellikle dikkat çeken muhteşem yerlerdir ve burada tatil yapmanın keyfi bambaşkadır. Birbirinden ihtişamlı doğal güzelliklere sahip Uludağ ilçesinde ilk Softaboğan Şelalesi, daha sonra Uludağ Araş şelalesi görülmeye değer yerlerdir.

Bursa Uludağ Aras Şelalesi
Bursa Uludağ Aras Şelalesi

 

Uludağ’da yer alan Uludağ Aras şelalesi, mükemmel güzellikte etkileyici bir yerdir. Doğanın bir parçası olan bu etkileyici yerde farklı bitki türlerine rastlayabilirsiniz. Uludağ Milli parkına yakın mesafede yer alan bu şelale, dağın muhteşem bir mucizesidir. Karadeniz’in sularını taşıyan bu trekking yolunu barındıran bu şelaleye gelirken farklı doğal güzelliklere şahit olacaksınız.

 

Kilimli Göl

Bursa ilinin görülmeye değer ilgi çekici yerlerinden olan Kilimli Göl, Uludağ bölgesinde yer alıyor. Uludağ da yer alan meşhur göller arasında bulunan Kilimli Göl, çok önemli bir yerdir ve buraya yerli, yabancı birçok turistin geldiği gözlemlenmektedir. Uludağ’da büyüklü küçüklü göller arasında yer alan Kilimli Göl, 4,5 metrelik bir derinliğe sahiptir.

READ  Ölüdeniz Gezilecek Yerler | Tatilcilerin Vazgeçemediği Turizm Cenneti
Kilimli Göl
Kilimli Göl

 

Alt tabakası bitki örtüsüne sahip olan Kilimli gölün rengi yeşildir ve oldukça etkileyicidir. Yerli halkında ilgi duyduğu bu bölgede atış talimleri de yapılmaktadır. Kamp ve piknik alanlarının da yer aldığı Uludağ’ın Kilimli Göl bölgesinde huzurlu saatler geçirebilirsiniz.

Bursa Uludağ
Bursa Uludağ

Aynalı Göl

Bursa’da yer alan Uludağ ilçesinde mükemmel yerler bulunuyor ve bu yerler doğal güzellikler ile çevrili bölgelerdir. Piknik, kamp ve trekking etkinliklerinin yapıldığı bu yerlerden biri de Aynalı göldür. Etkileyici güzelliğiyle ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yer olan Aynalı göl, 2310 m yüksekliğe sahiptir.

Uludağ da yer alan göller arasındaki Aynalı göl, bölgede mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Buraya Aynalı Göl denmesinin sebebi çok fazla güneş alması ve karlı günlerde bunu bir ayna gibi yansıtmasıdır. İçme kaynağı suyunda bulunduğu bu yerde farklı doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Uludağ gezilecek yerler listenizde yer alması gereken bu göle ulaşım sağlamak için ise karayolunu kullanabilirsiniz.

Uludağ Resimleri
uludağuludaggUludağUludağ Milli ParkıUludağ Cobankaya Yaylası1Uludağ Cobankaya Yaylasıuludagavleribursauludag11233bursauludag11211bursauludag1123Uludağ Teleferikbursauludag13 1bursauludag12bursauludag11bursauludag1bursaUludagbursauludag13bursauludag112uludag1

Uludağ Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uzungöl Doğa Harikası : Size Cennetteymiş Hissi Veren Yer!

Gezicini

Türkiye’de Gezilecek En Güzel Yerler Listesi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Salda Gölü Nerede? Nasıl Gidilir ?

Gezicini

Saklıkent Kanyonu : Fethiye Doğa Harikası

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhaneli Gezilecek Yerler

Gezicini

7 Yorumlar

Ersin K. 16 Ekim 2019 at 18:26

2. bölgeki oteller teleferike yakınlığı vede burada yürüyüs mesafesinde ve daha düzenli yapılmış bölgedir., 1.bölgedeki oteller içiçe eskiden yapıdığı için düzensiz kalmış fakat after ski partyler daha eğlenceli bu bölgede, 2.bölgede kalınıp özellikle eğlenmek için buraya gelinebilir ..

Cevapla
AysuN Gü&eR 19 Ekim 2019 at 17:10

Her ne kadar plan yapmadan ve aniden montsuz eldiven vede şapka olmadan gidipte hasta olupta geri gelmemize rağmen görülesi yerlerden birisidir Uludağ iyikide gitmisim <3

Cevapla
Şefika P. 19 Ekim 2019 at 17:11

Tabiki dolu dolu kayak keyfi yapın biraz pahalıda olsa nabalım artık senede bir geliyoruz.. ⛷

Cevapla
Gonca yakut 2 Ocak 2021 at 00:53

Kayak keyfi yapmak isterseniz uludagi tercih edin bizim gibi

Cevapla
Gülsüm 12 Ocak 2021 at 02:17

Ücret biraz pahalı geldi ama severek zaman geçirdiğimiz yer

Cevapla
Yasin 22 Ocak 2022 at 22:34

Kışın ilk gidilecek yerlerden biri Uludağ havası çevresi insanın göz kamaştırıyor kayak keyfi yapabilirsiniz Uludağ’da herkese tavsiye ederim çok güzel bir yer.

Cevapla
Erkan 25 Ocak 2022 at 05:00

Selam Olsun Uludağ a

Cevapla

Yorum Yaz