Image default
Bursa Osmangazi

Orhangazi Gezilecek Yerler

Orhangazi Gezilecek Yerler Bursa ilinin önemli ilçelerinden olan Orhangazi, Bursa- İstanbul yolu üzerinde Yalova sınırında yer alıyor. Osmanlı devrinin padişahlarından olan Orhan bey tarafından kurulmuş Orhangazi ilçesinde gezilecek farklı ve güzel yerler bulunmaktadır. 1362 yılında yerleşim yeri olarak kurulmuş olan bu ilçede tarihi mekanlar ve mimarilerde bulunuyor.

Orhangazi
Orhangazi

 

Bursa’da mutlaka görmeniz gereken tarihi mimarilerin yer aldığı Orhangazi ilçesinde gezilecek muhteşem yerler bulunmaktadır. İlk yerleşim yapılan bölgelerden olan bu yerde ilk olarak Türk aşiretleri yaşamıştır. O dönemden günümüze kadar ulaşmış tarihi mimari ve eserlere sahip, Orhangazi ilçesini Bursa ilinde iken mutlaka gezmeli ve buradaki doğal güzellikler ile çevrili yerleri de gezmelisiniz.

Bursa Orhangazi
Bursa Orhangazi

Orhangazi İlçesi Ulaşım

Bursa ilinde yer alan ilçelerde bulunan tarihi mimarilerin çoğu Osmanlı döneminin izlerini taşıyor. Bursa Gece Hayatı Şehrin ilçeleri arasında yer alan Orhangazi ilçesinde de gezilecek farklı yerler ve görülecek önemli mimariler bulunmaktadır. İznik gölünün batısında düz ve verimli bir ova üzerine kurulu olan bu ilçeye Bursa gezinizde gelmeli ve buradaki harika doğal güzellikler ile kaplı yerleri gezmelisiniz.

 

Keramet Kaplıcası
Keramet Kaplıcası

Havayolu, denizyolu ve karayolu ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir yer olan Orhangazi ilçesine istediğiniz alternatifi seçerek varabilirsiniz. Karayolu ile ulaşım sağlamak isteyenler, Bursa- Yalova karayolunu kullanabilirler. Farklı alternatifler ile kolaylıkla varabileceğiniz bu ilçeye şehir merkezinden ulaşım sağlamak için ise belediye otobüslerine binebilirsiniz.

Keramet Kaplıcası
Keramet Kaplıcası

Nadir Piknik Alanı

Bursa ilçelerinde görülmeye değer birçok yapıt ve gezilecek harika doğal güzelliklerine sahip bölgeler bulunmaktadır. Şehrin önemli ilçelerinden olan Orhangazi’de de gezilecek farklı yerler vardır. Nadir piknik alanı bu ilçede yer alan en popüler bölgelerdendir ve haftasonu Bursalıların piknik yapma alanıdır. Yeşilliklerin kaplı olduğu bu yerde piknik ve doğa yürüyüşlerine çıkabilir, burada sakin, huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

READ  Yıldırım Gezilecek Yerler
Bursa Orhangazi Nadir Piknik Alanı
Bursa Orhangazi Nadir Piknik Alanı

 

Bursa halkının ideal gezi bölgelerinden olan Nadir piknik alanı, yeşilliğin doğasında huzurlu zaman geçireceğiniz bir ortamdır. Orhangazi belediyesi tarafından yaptırılmış olan bu harika yer, Hamzalı yolu üzerinde bulunmaktadır. Uludağ Gezilecek Yerler Çam ve maşa ağaçlarının olduğu bu bölgede doğanın sessizliğinde dinlenebilir, keyifli bir haftasonu tatili yapabilirsiniz.

Orhangazi Keramet Kaplıcası
Orhangazi Keramet Kaplıcası

Keramet Kaplıcası

Bursa şehrinde ilginizi çekebilecek yerlerin çoğu yeşillikler ile kaplı bölgelerdir. Harika doğal güzelliklere sahip bu yerlerden olan Keramet Kaplıcası, muhteşem bir yerdir. Orhan bey tarafından kurulan Orhangazi ilçesinde yer alan Keramet Kaplıcası, doğayla içice olacağınız bir bölgedir. Bursa Gezilecek Yerler İznik gölü kıyısında yer alan bu kaplıcanın bulunduğu bölgede keyifli bir haftasonu geçirebilir, burada piknik yapabilirsiniz.

Orhangazi Keramet Kaplıcası
Orhangazi Keramet Kaplıcası

 

Orhangazi gezilecek yerler arasında olan Keramet Kaplıcası, doğal güzelliklerin ön plana çıktığı harika bir yerdir. Ziyaretçilerin hayranlık duyduğu bir yer olan Keramet Kaplıcası bölgesinde farklı bitkileri ve ağaç çeşitlerini görebilirsiniz. İlçe merkezine 18 km uzaklıkta yer alan bu bölgeye dolmuşlar ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bursa Keramet Kaplıcası
Bursa Keramet Kaplıcası

Tarihi Bir Değer Orhangazi Hamamı

Orhangazi ilçesi, Bursa’nın en önemli tarihi değerlerine sahip bir bölgedir ve burada Osmanlı’dan kalma pek çok yerinde görmek mümkündür. Gemlik Gezilecek Yerler İlçede yer alan tarihi mimarilerden Orhangazi hamamı, Orhan bey tarafından 1339 yılında yaptırılmıştır. Orhangazi Külliyesinin bir mimarisi olan bu hamamı ziyaret ettikten sonra diğer yapıtları da gezebilirsiniz.

 

Tarihi Bir Değer Orhangazi Hamamı
Tarihi Bir Değer Orhangazi Hamamı

Orhangazi ilçesinde görülecek tarihi yerler arasında olan Orhangazi hamamı, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biridir. Şehrin ilk çarşı hamamı olan Orhangazi hamamı, günümüzde halen kullanılmaktadır. Bulunduğu yerde bugün hediyelik  ve kültürel eşyaların satıldığı yere çoğunlukla turistler gelmektedir. Orhangazi gezilecek yerler listenizde muhakkak yer alması gereken bu hamamı ve yer aldığı külliyeyi ilçede iken mutlaka gezmelisiniz.

READ  Kestel Gezilecek Yerler

Orhangazi Çevresinde Görülecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhaneli Gezilecek Yerler

Gezicini

Nilüfer Gezilecek Yerler

Gezicini

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Gezicini

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Gezicini

Kestel Gezilecek Yerler

Gezicini

2 Yorumlar

Candan D. 13 Ekim 2020 at 16:46

Köfteci yusuf burda olmasa. Hiç bir faaliyeti olmayan bir yer diyebilirim. Soğuk gelişmemiş köy denilebilir.

Cevapla
Aytekin ZARPLI / Deli oğlan. 1 Nisan 2023 at 00:25

Köfteci Yusuf,artık her yerde , o bakımdan hangi ilçeden bahtiniz acaba ?

Cevapla

Yorum Yaz