Image default
Bursa

İznik Gezilecek Yerler

İznik Gezilecek Yerler

Bursa ilinin gezilecek önemli yerlerine sahip olan İznik Gezilecek Yerler ilçesinde tarihi mekanlar bulunmaktadır. Her biri Osmanlı devrinde inşa ettirilmiş olan mekanlar ve mimariler ile birlikte doğal güzellikler ile gezilmeye değer harika yerler vardır. Her köşesi tarihin görkemli izlerini taşıyan bu ilçede konaklama imkanı da mevcuttur.

iznik
iznik

Bursa’nın tarihi mimarilerine sahip İznik ilçesinde gezilecek yerler arasında doğal güzellikler de bulunmaktadır.Gemlik Gezilecek Yerler Türkiye’nin en büyük 5. Gölünün doğu kıyısında kurulmuş olan İznik ilçesinde keyifli bir gezi tatili yapabilirsiniz. İznik gezilecek yerler içerisinde bulunan en güzel yerlerden olan İznik gölü, ilçede doğanın sessizliğinde huzur bulacağınız muhteşem bir bölgedir.

Bursa İznik Gezilebilecek Yerleri
Bursa İznik Gezilebilecek Yerleri

İznik Surları

Bursa ilinin önemli ilçelerinden olan Iznik’te ilginizi çekecek harika yerler ve tarihi mekanlar bulunmaktadır. Osmanlı döneminin değerli mimarilerine sahip olan İznik ilçesinin etrafı 4970 metre yüksekliğinde sağlam surlar ile çevrilidir. Bölgede ilgi çekici yapıtlar olan İznik Surlarını ilçeyi gezinizde görebilirsiniz.

iznik
iznik

Türkiye’nin önemli ve güzel göllerinden biri olan İznik gölü kıyısında yer alan surların 4 ana ve 12 tali giriş kapısı bulunuyor. Görsel güzelliğiyle ziyaretçileri cezbeden surlar, tarihin önemli miraslarındandır. M.Ö 4.yy’da Bitinya döneminde inşa ettirilen İznik Surları, daha sonra Bizans ve Roma devrinde yeni eklentileriyle daha sağlam bir yapı hâline gelmiştir.

İznik Surları

İznik Gölü

Bursa İznik ilçesinde tarihin izlerini taşıyan önemli kalıntıların yer aldığı mimariler bulunmaktadır. İlçeyi gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bu mimariler, Gürsu Gezilecek Yerler Osmanlı döneminin değerli yapıtlarındandır. Yalnızca tarihi değil, doğal güzellikleri ile de ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yer olan İznik ’ te doğal güzelliklerin harikası olan İznik gölünü kesinlikle görmelisiniz. Doğanın kalbi olan bu muhteşem yerde yeşilliğin ve mavinin içerisinde huzurlu vakit geçirebilirsiniz.

iznik
iznik

İznik gölü, ilçede gezilmeye değer en güzel yerdir ve burada doğayla yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. Doğa yürüyüşü ve piknik gibi etkinliklerin de yapıldığı bir ortam olan İznik gölü çevresinde farklı türden ağaçlar yer almaktadır. Bursa Gezilecek Yerler Tarihi bir mimarinin yer aldığı bu güzel yerde tabiatın içerisinde sessiz ve sakin vakit geçirebilirsiniz.

READ  Gürsu Gezilecek Yerler
İznik Gölü
İznik Gölü

 

iznik
iznik
iznik
iznik
iznik
iznik

İznik Çevresinde Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhaneli Gezilecek Yerler

Gezicini

Nilüfer Gezilecek Yerler

Gezicini

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Gezicini

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Gezicini

1 Yorum

Polatinium 19 Ekim 2019 at 16:56

Benim için bence bu kent dünyanın en güzel yeri diyebilirim size.. İznikli olmayan kesinlikle anlayamaz….

Cevapla

Yorum Yaz