Image default
Bursa

Bursa Keles Gezilecek Yerler

Bursa Keles Gezilecek Yerler

Bursa ilinin gezilmeye değer ilçelerinden biri olan Keleş, doğal güzellikleri ve tarihi yapıtları ile harika bir yerdir. Bursa Keles gezilecek yerler arasında olan bölgelerin çoğu ise ormanlık yeşil alanlardır. Doğa tatili yapmak isteyenler için muhteşem bir yer olan Bursa Keleş, ilçesinde görülecek tarihi yapıtlarda Osmanlı devrinde inşa ettirilmiş mimarilerdir.

Neredeyse yarısı ormanlar ile kaplı olan Keles ilçesinde doğayla başbaşa kalmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Doğa yürüyüşlerinin ve kamp etkinliklerinin yapıldığı Keles ilçesinde konaklama hizmetleri oldukça kaliteli bir şekilde verilmektedir. Bursa Gezilecek Yerler Kiraz ve çilek diyarı olarak da anılan Keles ilçesi gezinizde bölgedeki yaylaları da gezmeyi unutmayın.

Bursa Keles Görülecek Yerleri
Bursa Keles Görülecek Yerleri

Keles İlçesi Ulaşım

Bursa ilinde görülmeye değer farklı bölgeler bulunmaktadır. Keles ilçesi, Bursa’nın doğal güzellikleri ile kaplı olduğu bir yerdir. Bursa yöresinin en büyük ve ünlü olan Koca Yayla bölgesine sahip olan Keles ilçesine şehrin dört bir yanından ziyaretçi gelmektedir. Gezerken hayran kalacağınız muhteşem bir yer olan Keles ilçesinde konaklayabilmeniz için lüks otellerde bulunmaktadır.

Tarihi mimarileri ile ziyaretçilerin merak duyduğu şehir Bursa ilinde Keles ilçesi, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir. Huzuru bulacağınız harika bir ilçe olan Keles’e ulaşım sağlamak için şehir merkezindeki servis ve otobüslere binebilirsiniz. Bununla birlikte havalimanından ulaşım sağlamak için özel araç kiralayabilirsiniz. İl merkezine 61 km uzaklıkta yer alan Keles ilçesine ulaşım sağlayabilmeniz için kiralayacağınız aracı önceden rezervasyon yaptırarak hazırlatabilirsiniz.

Bursa Keles Koca Yayla
Bursa Keles Koca Yayla

Koca Yayla

Bursa ilinin önemli ilçelerinden olan Keles ‘te muhteşem yerler ile çevrili bölgeler bulunmaktadır. Koca Yayla da ilçede gezilecek yerler arasındadır ve burada yapılacak birçok aktivite bulunuyor. Doğanın kalbinde huzurlu zaman geçireceğiniz bir yer olan Koca Yayla, Keles’in en güzel yerlerindendir. Tarihi az sayıda yapıtın bulunduğu bu ilçede doğal güzelliklerin olduğu bölgeleri gezebilirsiniz.

Osmanlı devrinin önemli mimarilerine sahip olan Bursa Gece Hayatı Bursa ilinin Keles ilçesi, genellikle doğal güzellikler ile kaplı bölgelerdir. Harika vakit geçirebileceğiniz bu yerde kamp ve piknik etkinlikleri ile gezinizi eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz. Bursa gezinizde doğa ile içice olacağınız bir yer arıyorsanız, Koca yaylaya gelebilirsiniz.

Bursa’nın güzel yerleri arasında ilgi çeken Keles , oldukça güzel bir ilçedir. Eğlenceli ve heyecanlı gezi yapabileceğiniz Keles ilçesinde yer alan Koca Yayla, Bursa ilinin en büyük ve popüler piknik, mesire alanıdır. Deniz seviyesinden yüksekliği 1200 m olan Koca yaylada vakit geçirdikten sonra ilçenin merkezini gezebilirsiniz.

 

READ  Bursa Yenişehir Gezilecek Yerler

Bursada Diğer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhaneli Gezilecek Yerler

Gezicini

Nilüfer Gezilecek Yerler

Gezicini

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Gezicini

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Gezicini

Yorum Yaz