Image default
Bursa

Orhaneli Gezilecek Yerler

Bursa şehri, Orhaneli Gezilecek Yerler ile Osmanlı tarihinin görkemli mimarilerine sahip güzel bir bölgedir. Gezerken keyif alacağınız bu şehirde yer alan ilçelerden olan Orhaneli, özellikle gezmeniz gereken yerler arasındadır. Orhaneli gezilecek yerler arasında en fazla ilgi çeken bölgeler ise ormanlık alanlardır. İlçenin büyük bir kısmı ormanlar ile kaplıdır ve burada piknik, doğa yürüyüşü yapmak oldukça keyif vericidir.

Bursa Orhaneli
Bursa Orhaneli

Tarihi açıdan zengin bir yer olan Orhaneli ilçesinde gezilecek yerler, yemyeşil piknik alanları ve ormanlık bölgeler ile kaplıdır. Keyifli vakit geçirebileceğiniz bir ilçe olan Orhaneli, Bursa’nın en güzel yerlerine sahip olması ile birlikte tatil için de ideal bir bölgedir. Şehir merkezine 70 km uzaklıkta yer alan bu ilçeye ulaşım için belediye otobüslerine binebilirsiniz.

Bursa Orhaneli Kaya Hamamları
Bursa Orhaneli Kaya Hamamları

Kaya Hamamları

Bursa şehrinin önemli ilçelerinden olan Orhaneli, doğa sevenlerin ideal tercihleri arasındadır. Doğa yürüyüşlerinin ve piknik etkinliklerinin yapılabildiği muhteşem bir ilçe olan Orhaneli, Bursa’da gezilmesi gereken yerlerdendir. Bursa Gece Hayatı Orhaneli gezilecek yerler listenizde ilk sırada yer alması gereken bölge ise Kaya Hamamları olmalıdır.

 

Bursa Orhaneli Kaya Hamamları
Bursa Orhaneli Kaya Hamamları

Bursa Orhaneli ilçesinde gezerken keyif alacağınız bir yer olan Kaya Hamamları, ilçe merkezine bağlıdır. İlçe merkezine 6 km uzaklıkta yer alan Sadağı köyündeki Kaya Hamamları, M.S 117-138 yılları arasında Roma imparatoru Hadrianus tarafından yaptırılmıştır. İlçeyi gezerken tarihi özelliğe sahip bu Hamamları da ziyaret edebilirsiniz.

Bursa Orhaneli Sadağı Kanyonu
Bursa Orhaneli Sadağı Kanyonu

Sadağı Kanyonu

Bursa’nın ilçeleri arasında yer alan Orhaneli, tarihi mimarileri ile birlikte doğal güzellikleriyle de muhteşem bir yerdir. Bursa Gezilecek Yerler Osmanlı döneminin değerli mimarilerinin inşa ettirildiği bu ilçede tarihi yapıtları ziyaret ettikten sonra doğanın içerisinde vakit geçirebileceğiniz yerleri de gezebilirsiniz. Sadağı Kanyonu da bu ilçede gezilecek doğal güzellikler ile çevrili güzel bir bölgedir ve Kaya Hamamları sınırında yer almaktadır.

READ  İnegöl Gezilecek Yerler
Bursa Orhaneli Sadağı Kanyonu
Bursa Orhaneli Sadağı Kanyonu

 

Orhaneli ilçesinde huzur bulacağınız bir yer olan Sadağı Kanyonu, etrafındaki yeşil alanları ile büyüleyici bir yerdir. Doğanın içerisinde keyifli saatler geçirebileceğiniz Sadağı Kanyonuna ulaşmak için kaya hamamlarının bulunduğu bölgeden biraz yürümeniz gerekiyor. Kanyonda ayrıca tarihi şifalı su da bulunmaktadır. Kanyonu ziyarete gelmişken bölgede bulunan 65 derece sıcaklıkta şifalı sudan içmeyi unutmayın.

Bursa’da Diğer Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Nilüfer Gezilecek Yerler

Gezicini

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Gezicini

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Gezicini

Kestel Gezilecek Yerler

Gezicini

Yorum Yaz