Image default
Bursa

Nilüfer Gezilecek Yerler

 

Nilüfer Gezilecek Yerler Bursa şehrinde gezilmeye ve görülmeye değer harika yerler vardır. Gezmeye doyum olmayan bu yerlerden en önemlisi şehrin ilçelerinden olan Nilüfer bölgesidir. Müthiş bir haftasonu geçireceğiniz Bursa ilinin bu ilçesinde farklı yerleri görebilir ve gezebilirsiniz. Sakin zamanlar geçireceğiniz bir yer olan Bursa’da ki bu ilçede gezmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bursa Nilüfer
Bursa Nilüfer

 

Son zamanlarda büyük ilgi gören Bursa ilinin Nilüfer ilçesi, muhteşem bir yerdir. Nilüfer gezilecek yerler arasında tarihi yapıtlar ve doğal güzellikler ile meşhur bölgeler bulunmaktadır. Konaklama açısından da kolay olan bu ilçede haftasonu mükemmel bir tatil yapabilir, bu ilçedeki tarihi eserlerin olduğu bölgeleri gezip, farklı deneyimler edinebilirsiniz.

Bursa Nilüfer
Bursa Nilüfer

Nilüfer İlçesi Ulaşım

Bursa’nın ilgi çekici yerlerinden olan ve yılda binlerce kişinin ziyaret ettiği Nilüfer ilçesi gezilmeye değer bir yerdir. Muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi eserleri ile popüler bir yer olan Nilüfer ilçesinde farklı deneyimler edinip, etkinliklere katılabilirsiniz. Gezilecek en güzel yerlerden olan Nilüfer ilçesine şehir merkezinden ulaşım oldukça kolaydır.

Bursa Nilüfer
Bursa Nilüfer

 

Bursa’nın tarihi yapıtlarının yer aldığı Nilüfer ilçesinde gezmek oldukça keyif vericidir. Kültürel gezilere çıkabileceğiniz ve tarihi mekanları göreceğiniz Bursa ilinin Nilüfer ilçesinde farklı yerler görebilirsiniz. Doğal güzelliklerin de yer aldığı bu ilçede ayrıca doğa yürüyüşlerine de çıkabilirsiniz.

Bursa Nilüfer
Bursa Nilüfer

 

Nilüfer İlçesi, Bursa’nın eski yerleşim yerlerindendir ve buraya tarihi merakı fazla olan ziyaretçilerin daha fazla geldiği gözlemlenmektedir. Tarihi yerleri ve doğal güzellikleri ile çevrili mekanlara sahip bu ilçeyi Bursa gezi listenize mutlaka eklemelisiniz. İlçeye ulaşım sağlamak için ise şehir merkezinden hareket eden 1/T ve 1/H belediye otobüslerine binebilirsiniz.

READ  Gemlik Gezilecek Yerler
Bursa Misi Köyü 
Bursa Misi Köyü

Misi Köyü 

Nilüfer ilçesinde yer alan gezilecek yerler oldukça eski yerlerdir ve buralarda tarihin birçok kalıntısı bulunmaktadır. Bursa Gezilecek Yerler Tarihi yapıtları ile meşhur olan Nilüfer ilçesinde gezilecek doğal güzellikler ile kaplı yerlerde vardır. Misi Köyü, Nilüfer ilçesinde mutlaka görmeniz ve gezmeniz gereken yerlerden  biridir ve burada yapılacak birçok etkinlik bulunmaktadır.

Misi Köyü 
Misi Köyü

 

Nilüfer ilçesinde gezilecek farklı yerlerden olan Misi köyünde vakit geçirmenin keyfi bir başkadır. Harika vakit geçirebileceğiniz bir yer olan Misi köyünde tarihi şirin evler bulunuyor. İlginizi çekebilecek mimaride olan bu evler ile birlikte ilçenin 7 km uzaklığında Yenice göleti yer alıyor. Bursa ilinin kültür simgesi olan Nilüfer ilçesini gezdikten sonra farklı yerleri de keşfedip, doğa tatili yapabilirsiniz.

Aziz Panteleimon Kilisesi

Bursa şehrinde gezilip, görülecek farklı yapıda yerler ve doğal güzellikler bulunmaktadır. Keyifli bir tatil yapabileceğiniz Bursa ilinin güzel yerlerine sahip ilçesi Nilüfer ‘de tarihi yapıtlarda bulunuyor. Tarihin önemli mimarilerinden olan bu yapıttan en önemlisi ise Aziz Panteleimon Kilisesidir. Nilüfer ilçesinde yer alan bu kilise, 19. Yy’da Anadolu Rumlar tarafından inşa edilmiştir. İlçenin  ilgi çekici yapıtlarından olan Aziz Panteleimon Kilisesi, göç zamanlarına kadar ibadete açık bir mekândı. Ancak göçün başlaması ile kiliseye ziyaretlerde giderek azalmıştır.

Aziz Panteleimon Kilisesi
Aziz Panteleimon Kilisesi

Bursa şehrinin tarihi mimarilerine sahip ilçelerinden olan Nilüfer’de yer alan Aziz Panteleimon Kilisesi, bölgeye gelenlerin ilk ziyaret ettiği mekanlardan biridir. Tarihin izlerini taşıyan bu mimari, göç zamanlarında bakım görmediğinden yıpranmıştır. Yeni adıyla Gölyazi kültür evi olan bu kilise daha sonra belediye tarafından onarılmıştır ve şuanda ziyaret açık bir yerdir.

 

Ağlayan Çınar
Ağlayan Çınar

Ağlayan Çınar

Bursa ilinin gezilecek yerlerinden olan Nilüfer ilçesinde kültürel yerler ile birlikte tarihin muhteşem mimarisine sahip yapıtları da görebilirsiniz. Bursa Gece Hayatı İlgi çekici yerleri ve tarihi yapıtları ile Nilüfer’de görmeniz gereken muhteşem doğal güzelliklerden olan Ağlayan Çınar, ziyaretçilerin hayrete düşürüyor. Gördüğünüz anda kendinizi fantastik bir yerde gibi hissedeceğiniz bu ağacı Nilüfer gezilecek yerler listenize mutlaka ekleyin.

READ  Orhangazi Gezilecek Yerler
Bursa Ağlayan Çınar
Bursa Ağlayan Çınar

Nilüfer ilçesinde gezilecek farklı yerler ve tarihi yapıtlar bulunuyor. Doğal güzelliklerin muhteşem bir eseri olan Ağlayan çınarda Nilüfer ilçesinde yer almaktadır. Mudanya Gezilecek Yerler İlçenin en güzel yerlerinde olan bu ağaç, 745 yaşındadır. İsminin de efsanevi bir hikayesi bulunan bu ağaç yan yatmış bir şekildedir. Daha sonra gövdesinden şu geldiği için ilçedeki bu ağaca Ağlayan Çınar adı verilmiştir.

Zambak Tepe

Bursa’nın güzel yerlerinden olan Nilüfer ilçesi, sahip olduğu yerleri ile ilgi görüyor. Ziyaretçilerin hayran kaldığı bir yer olan Nilüfer ilçesinde gezilecek farklı yerler bulunuyor. Zambak tepe, Nilüfer ilçesinin Gölyazi köyünde yer almaktadır ve burada harika bir günbatımına şahit olmak mümkündür. Doğal güzelliklerin eseri olan bu köy, Zambak tepeye çıkıp, harika manzarayı kesinlikle seyretmelisiniz.

Zambak Tepe
Zambak Tepe

 

Nilüfer’in köylerinden olan Gölyazi da gezilecek yerler ile birlikte etkisinde kalacağınız bölgelerde bulunuyor. Köyün manzarasını izleyebileceğiniz bir tepeye sahip bu yerde günbatımının muhteşem güzelliğine şahit olabilirsiniz. Batan güneşin eşsiz güzelliğini izleyeceğiniz bu tepede birkaç anı fotoğrafı da çekilmeyi unutmayın.

Ulubat Gölü
Ulubat Gölü
Ulubat Gölü

Bursa’da yer alan ilçelerden Nilüfer’de gezilecek yerler ve doğal güzelliklere şahit olacağınız köyler bulunmaktadır. Bu köylerden biri de Gölyazi’dir ve burada doğa etkinliklerine katılmanın keyfi son derece mükemmeldir. Keyifli zaman geçireceğiniz bir köy olan Gölyazi’ da görmeniz gereken eşsiz doğal güzelliklerden olan Ulubat gölü, hafızalarınızda kalacak etkileyici bir yerdir. Güzel manzarasına hayran kalacağınız bir yer olan Ulubat gölü, ilçe gezi listenizde yer alması gereken bir doğal güzelliktir.

Bursa Ulubat Gölü
Bursa Ulubat Gölü

 

Gölyazi köyünde yer alan Ulubat gölü, özellikle manzarası ile ilgi çeken bir bölgedir. Muhteşem manzarasını izlemeye doyum olmayan Ulubat gölünü, Nilüfer ilçesinde mutlaka görmelisiniz. Gemlik Gezilecek Yerler Temiz görüntüsü ve karşısında bulunan dağları ile sizleri etkileyecek olan Ulubat gölü, tabiatın harika bir eseridir. İlçeyi gezinizde göreceğiniz bu yerde sandal keyfi de yapabilirsiniz. Gölün tamamını size gezdirecek sandalcıların bulunduğu bu yerde, doğayla içice olmanın keyfini yaşayın. Sandal keyfinde burada göreceğiniz 11 adet adayı da ziyaret ederek Ulubat gölü gezinizi daha eğlenceli bir hâle getirebilirsiniz.

READ  Karacabey Gezilecek Yerler Var!

Bursa Nilüfer Resimleri

nilufer23nilufer33nilufer344nilufer2nilufer1nilufer444nilufer

Bursa Nilüfer Çevresinde Gezilecek Yerler

 

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhaneli Gezilecek Yerler

Gezicini

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Gezicini

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Gezicini

Kestel Gezilecek Yerler

Gezicini

1 Yorum

Candan D. 13 Ekim 2020 at 16:49

Her yere ayni yakınlıkta mesafe ve her şey elinizin altında. Böyle bir yerden ne bekleyebiliriz daha 🙂

Cevapla

Yorum Yaz