Image default
Bursa

Gürsu Gezilecek Yerler

Gürsu Gezilecek Yerler

Gürsu Gezilecek Yerler, Bursa iline bağlı bir ilçedir ve doğal güzellikler ile çevrili birçok alana sahiptir. Muhteşem doğal güzelliklere sahip bir yer olan Gürsu ilçesinde gezilecek çok güzel yerler bulunmaktadır. Birkaç gün burada konaklayarak gezilecek ve görülecek yerleri sırasıyla keşfedebilirsiniz. Müthiş doğal güzellikleri ve tarihi mimarileri ile ilgi gören bir yer olan Gürsu ilçesini Bursa ilinde iken kesinlikle gezmelisiniz.

Gürsu
Gürsu

Gürsu ilçesinde ilginizi çekebilecek yerler doğal güzelliklerin hakim olduğu bölgelerdir. Tarımın gelişmiş olduğu bir bölge olan Gürsu ilçesi, sulak bir alandan oluşmaktadır. Yemyeşil bir tabiata sahip, Gürsu ilçesinde meyve ve sebze tarım alanlarından karşılanmaktadır. Bursa Gezilecek Yerler Konaklama imkanının da bulunduğu bu ilçede rahat ve keyifli bir tatil yapabilir, buradaki doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.

Gürsu Gezilecek Yerler
Gürsu Gezilecek Yerler

Gürsu ilçesine Ulaşım

Bursa şehrinin ilçelerinden olan Gürsu, mükemmel bir yerdir ve burada gezilecek farklı birçok bölge bulunmaktadır. Sulak bir alan olan bu ilçede özellikle tarım çok gelişmiştir ve birçok ihtiyaç buradan kazanılmaktadır. İl merkezine 12 km uzaklıkta yer alan bu ilçeyi Bursa şehir gezinizde ziyaret edebilir, doğayla içice olmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Gürsu Ulaşım
Gürsu Ulaşım

Bursa’da ki ilçelerden olan Gürsu, muhteşem güzellikteki yerleri ile ziyaretçileri kendine çekiyor. Gezerken hayran kalacağınız yerlerden olan Gürsu, tarihi Osmanlı evleri ile dikkat çekiyor. Her yeri çam ağacı olan Gürsu ilçesinde gezilecek pek fazla yer olmaması ile birlikte burada yalnızca doğal güzellikler ile çevrili bölgeler bulunmaktadır.

Bu ilçeye ulaşım sağlamak için ise şehir merkezinde yer alan otogardaki dolmuş ve otobüslere binebilirsiniz. Bununla birlikte bu ilçeye de otobüsler ile diğer bölgelerden de ulaşım sağlanabilmektedir.

Gürsu Dışkaya Yamaç Paraşütü Tesisleri

Bursa ilinde gezilecek yerler tarihi mekanlar ve doğanın harika eserleri olan bölgelerdir. Şehir halkının ve ziyaretçilerin ilgi duyduğu bu yerler, Osmanlı döneminden kalma bölgelerdir. Gürsu Dışlayan  Yamaç Paraşütü Tesisleri ise bölgede yer alan bir etkinlik kurumudur ve burada kişilerin paraşüt heyecanını yaşamaları için eğitim verilmektedir.

Gürsu Dışkaya Yamaç Paraşütü
Gürsu Dışkaya Yamaç Paraşütü

İlçe merkezine 18 km uzaklıkta yer alan Gürsu, muhteşem bir yerdir ve burada bulunan Gürsu diskaya yamaç paraşütü tesislerinde etkinlik dersleri verilmektedir. Bursa’nın en popüler yerlerinden biri olma özelliğine sahip Gürsu Dışkaya  Yamaç Paraşütü Tesislerinde yamaç paraşütü yapabilir, ya da gösterileri izleyebilirsiniz.

READ  Gemlik Gezilecek Yerler
Ericek Göleti
Ericek Göleti

Ericek Göleti

Bursa’nın önemli yerlerinden olan Gürsu ilçesinde Osmanlı’ya ait tarihi eserler ve mimariler bulunmaktadır. Doğal güzelliklerden oluşan yerlerinde bulunduğu Gürsu ilçesinde Ericek Göleti, mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir. Yapay bir Gölet olan bu yerde yeşil alanlar da bulunmaktadır. Haftasonu keyifli bir tatil yapabileceğiniz Gürsu ilçesinde bu göletin bulunduğu bölgeye geldiğinizde burada piknik yapmayı da unutmayın.

Bursa ilinde görülecek farklı yerlerden olan Ericek Göleti, yapay bir Gölet olmakla beraber ziyaretçilerin ilgisini çeken bir yerdir. İçerisinde adrenalin parkı da bulunan Ericek göleti çevresinde ilginizi çekebilecek başka yerlerde vardır. Şehrin en farklı yerlerine sahip bu ilçeyi Bursa ‘da iken mutlaka gezmelisiniz.

bursa Adrenalin Parkı
bursa Adrenalin Parkı

Adrenalin Parkı

Osmanlı’nın tarihi izlerine rastlayabileceğiniz bir yer olan Bursa ilinde yer alan ilçelerde tatil yapmak ve gezi turu yapmak oldukça keyiflidir. Şehrin ilçelerinden olan Gürsu ilçesinde yer alan Ericek göleti, eğlenmek için popüler bir bölgedir. İçerisinde adrenalin parkı da bulunan bu yapay gölette istediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında eğlence gösterilerinin da yapıldığı, bir bölge olan Gürsu gezilecek yerler arasında olan Adrenalin parkına mutlaka etmelisiniz. Çevresininde Bursa yöresel lezzetlerinin bulunduğu mekanların yer aldığı Bursa’da Gürsu ilçesine gelmişken burada yemek yemeyi de unutmayın.

Bursa ve Gürsu Resimleri

gursulugursutokigursulu32gursu35433gursu3545gursu3532Gürsu Ulaşımgursu35GürsuGürsu Dışkaya Yamaç ParaşütüGürsu Gezilmesi Gereken YerleriGürsu Gezilecek YerlerbursaBursa Ulu Cami Bursa Saat KulesiBursa YILDIRIM GEZİLECEK YERLERGemlikbursa2Gemlikbursa1Uludağ Teleferikbursauludag112bursaegelencebursaegelence2Bursa Cumalıkızıkbursainferno55bursainferno5bursainfernoo2bursainfernoob
Gürsu Yazımıza Benzer Diğer Gezilecek Yerler
READ  Osmangazi Gezilecek Yerler

Benzer Görülmesi Gereken Yerler

Yıldırım Gezilecek Yerler

Gezicini

Uludağ Gezilecek Yerler : Bursa’da Bir Kayak Merkezi

Gezicini

Trilye Gezilecek Yerler : Mudanya’da Eski Bir Rum Köyü

Gezicini

Osmangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhangazi Gezilecek Yerler

Gezicini

Orhaneli Gezilecek Yerler

Gezicini

Nilüfer Gezilecek Yerler

Gezicini

Mustafakemalpaşa Gezilecek Yerler

Gezicini

Mudanya Gezilecek Yerler : Birbirinden Farklı Güzellikte Yerler

Gezicini

2 Yorumlar

Ö Faruk 16 Ekim 2019 at 18:31

Eglence ve gece yasamı olarak burası sıfır ama insanlari vede bursanın mevki itibari ile yaşanacak yegane ilçelerinden birisidir Bursanın, Gürsu ilçesi Türkiyenin meyve deposu diyebiliriz.

Cevapla
ksklii 3 Ekim 2020 at 22:12

Ilk goz agrim olan Gürsu ismini duyunca bile mutlu olabildiğim tek yer gürsü

Cevapla

Yorum Yaz